Czy można gotować całą rybę w zmywarce do naczyń?


128

Słyszałem, że istnieje sposób na ugotowanie całej ryby w zmywarce do naczyń - jakieś techniki, porady?


21
jest 284 TYSIĄCE wyników dla googlingowego „łososia do zmywarek”.

18
Strzeż się przy tym Jet Dry. Możesz nie myć mydła, ale jeśli masz zbiornik nabłyszczacza, z pewnością dostanie się do jedzenia, jeśli nie będzie w zamkniętej torbie.
ceejayoz,

33
czy potrzebujemy dishwasher-cookingtagu?
Sam Holder,

15
Spróbowałbym jednak usmażyć go żelazkiem
flybywire

59
Po zakończeniu możesz wyczyścić naczynia w piekarniku,
piecząc

Odpowiedzi:


120

Gotowanie w zmywarce do naczyń wiąże się z innymi nieortodoksyjnymi miejscami do gotowania, takimi jak rozmaitość samochodu podczas podróży.

Zasadniczo, masz na celu umieszczenie żywności w środowisku, które już gdzieś pomiędzy 160F (71C) a 300F (150C), z powodów niezwiązanych z gotowaniem. To dziwne, ale nie do końca szalone.

Zmywarka pozostanie na południe od 212F (100C), ale przyzwoita zmywarka nie pozostanie zbyt daleko poniżej tego progu.

Przejdzie przez kilka wariantów zastosowania tego ciepła, od faktycznego cyklu prania do cyklu suszenia.

A jeśli prowadzisz regularny cykl naczyń, wokół nich będzie mnóstwo obcych substancji (mydło, kawałki jedzenia z naczyń (aw sytuacji rozmaitości samochodu, takie jak olej)).

Twoim celem jest owinięcie jedzenia czymś, co może zarówno poradzić sobie z ciepłem, jak i uszczelnić obce rzeczy. Dla mnie najbardziej oczywistym rozwiązaniem są próżniowe woreczki używane do sous vide.

Nie uzyskasz niczego zbliżonego do stałych temperatur dla sous vide, ale w przypadku zmywarki nadal mówisz o gotowaniu głównie w „gorącej wodzie” i gorącym, wilgotnym powietrzu, więc jest to wystarczająco blisko, aby dać szansę .

Tak więc napełnię torbę przyprawami / marynatami i pozwolę jej jechać i zobaczyć, co wyjdzie.

Nie spodziewałbym się, że będzie świetny, ale może być wart zastrzyk samej wartości szoku.


3
Zrobiłem to i zrobiliśmy to dokładnie dlatego, że chcieliśmy naśladować sous vide na taniej. Czy to było sous vide? nie, ale czy było warto? zdecydowanie! Łosoś uszczelnij próżniowo przyprawami i regularnie myj (nie będzie konieczne suszenie powietrzem) bez mydła.
Henrik Hansen

Czy jest to nawet bezpieczne dla drobiu, wieprzowiny itp.? Moja zmywarka ma jeden program, który robi 35 ° C, a drugi, który osiąga 55 ° C lub coś takiego ... nigdzie w pobliżu 100 ° C i nawet nie jestem pewien, jak długo temperatura utrzymuje się powyżej przepisów bezpieczeństwa żywności.
JoséNunoFerreira

156

Z pewnością autorzy poprzednich (wysublimowanych!) Odpowiedzi rzucą na mnie „ Jasne, że to działa w praktyce, ale czy działa w teorii !? ”, ale to wielkie pytanie z SE i jego odpowiedzi wciąż zachęciły mnie do stworzenia odpowiedzi kopii zapasowej przez dowody empiryczne .

Odpowiedź

TAK! Z pewnością jest to możliwe. Co najmniej jedna udana próba została zarejestrowana (patrz poniżej).


Eksperyment

W tym eksperymencie użyto następującego sprzętu i składników:

 • Dwa całe pstrągi (każde 230 gramów, długość 28 cm, grubość 3 cm).
 • Jeden stek z łososia, pokrojony na dwie równe części (90 gramów, najgrubszy punkt 3 cm).
 • Zioła: rozmaryn i pietruszka.
 • Plasterki cytryny (tylko na pstrąga, nie na łososia).
 • Sól morska.
 • Torby na zamek błyskawiczny.
 • Folia mikrofalowa (tylko łosoś).
 • Typ zmywarki: Bosch SGS55 (wydaje się, że sprzedawany tylko w UE)

składniki do zmywarki do ryb

KROK 1 - Przygotowanie

łosoś

 • Owinąć szczelnie folią mikrofalową solą, rozmarynem, natką pietruszki.
 • Włóż do torby z zamkiem błyskawicznym.
 • Wypchnij powietrze z torby, zamknij.

Pstrąg

 • Wewnątrz ryby plastry soli, rozmarynu, pietruszki i cytryny.
 • Niestety: torby z zamkiem błyskawicznym były zbyt małe, musiałem odciąć głowę i ogon.
 • Włóż do torby z zamkiem błyskawicznym.
 • Wypchnij powietrze z torby, zamknij.

zamykane na zamek torby na ryby

KROK 2 - Wejdź do zmywarki

 • Lekko zwinął torby z zamkiem błyskawicznym.
 • Umieść jednego łososia i jedną pstrągową torbę w górnym koszu, a pozostałe dwa w dolnym koszu (aby sprawdzić różnicę).

Wchodzenie do zmywarki

KROK 3 - Program

Oto podchwytliwy kawałek. Przeczytałem sous-vide przed próbą, zauważając, że ryby (szczególnie łosoś) potrzebują około 50 ° Celsjusza w stałej temperaturze. Jednak moim głównym zmartwieniem było to, że temperatura nie będzie wystarczająco stała, aby ugotować ryby: bardziej bałam się niedostatecznego gotowania niż przegotowania . Postanowiłem więc uruchomić eksperyment w tym programie:

 • Najwyższy program oznaczony 70 ° Celsjusza
 • Biegnij przez pełne 137 minut
 • Bez detergentu
 • Brak innych urządzeń (talerze, sztućce itp.)

Ustawienia zmywarki

OCZEKIWANIE

Przy pustej zmywarce pierwszy kawałek programu wydał okropny hałas, a zimna woda uderzała do wnętrza pustej zmywarki. Potem to wróciło do normy.

KROK 4 - Wyniki

Po 136 minutach stałem przed zmywarką chętny jak małe dziecko czekające na otwarcie swoich świątecznych prezentów. Zmywarka była naprawdę ciepła, nawet na zewnątrz. Kiedy otworzyłem zmywarkę, zobaczyłem, że jedna z dolnych torebek łososia spadła na dno. Tak wyglądały torby, kiedy je wyjąłem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Potem, drżąc rękami, otworzyłem torby. Oto wynik:

Ugotowana ryba!

Zwycięstwo! po bliższym przyjrzeniu okazało się, że wszystkie ryby były doskonale ugotowane! Dodaliśmy trochę soli i bardzo nam się podobało.

Wniosek

Odpowiedź brzmi więc z całego serca „Tak: to jest możliwe!”. Wypróbuj to w domu!


57
Jesteś doskonałym przykładem tego, dlaczego kocham internet.
TehShrike

5
Martwiłbym się, że pstrąg smakuje plastycznie / jest rakowy, lol.
Matthew

4
Wyrazy uznania za wykonanie eksperymentu i energiczne udokumentowanie go. Idź do nauki!
Marc Claesen,

1
Czy istnieje coś takiego jak „best of Stack Exchange”, a jeśli tak, to czy odpowiedź została już uhonorowana? Ponieważ wow.
Air

1
@MatthewRead Nie powinno to stanowić problemu, jeśli są to bezpieczne worki próżniowe używane do sous vide.
jbg

28

Owinęłam go folią z dodatkiem ziół i przypraw, a może cytryną, ustawiłam do garnków i patelni i pozwoliłam, żeby się skończyła. Upewniam się, żeby go temperować, zanim go zjesz, i upewnij się, że jest w pełni ugotowany. Możesz również położyć go na górze, aby para i woda go ugotowały, a nie element grzejny na dole. Sugerowałbym również, abyś nie mył. Daj nam znać, jak się udało.

PS To wydaje się być bardzo nieefektywnym sposobem na osiągnięcie celu gotowania ryby.


1
W rzeczywistości istnieje hit Google, który mówi, że można używać go z mydłem na regularnym wsadzie z naczyniami, o ile jest szczelnie zamknięty. (lol)
hobodave

12
@hobodave, który nie chce, aby ich ryby były lśniąco czyste?
sarge_smith,

2
Prawdopodobnie dobrze jest też mieć plan tworzenia kopii zapasowych na wypadek, gdyby nie poszło dobrze ...
Sam Hoice,

4
Jest to nieskuteczne tylko wtedy, gdy gotowanie ryby jest twoim jedynym celem (haha, żartowałem sobie z ryb). Ale na poważnie, jeśli myjesz naczynia i masz wystarczająco dużo miejsca, aby umieścić tam ryby, z pewnością bardziej efektywne jest gotowanie ryb w zmywarce (której i tak używasz) niż rozpalanie piekarnika.
Doktor Jones

1
Jeśli użyjesz folii aluminiowej, możesz znaleźć resztki chemikaliów do zmywarek. Myślę, że propozycja torby z zamkiem błyskawicznym lub folii aluminiowej, a następnie zamek zamka brzmi o wiele bezpieczniej.
vwiggins

23

Jest to w zasadzie hack Sous Vide (jak chłodziarka do piwa , która jest tylko nieco mniej dziwna). Prawdopodobnie najlepiej by to działało z nowszą zmywarką do naczyń, która może wykorzystywać chłodniejsze cykle zmywania. Szybkie google pokazuje niektóre cykle zmywania w zakresie od 125F do 135F, co jest powszechną temperaturą dla sous vide łososia. Osobiście nie lubię łososia w tej temperaturze i wolę gotować go w znacznie wyższej temperaturze tradycyjnymi metodami lub sous vide w temperaturze 113 ° F. Jeśli spróbujesz tego, zalecam użycie zmywarki, która działa w niższej temperaturze. Dobrym pomysłem jest również gotowanie ryb w niskich temperaturach, aby kupować ryby klasy sushi i unikać serwowania osobom z obniżoną odpornością (dzieci, osoby starsze, w ciąży itp.). Jak przetestował Chris, niektóre zmywarki prawdopodobnie uderzą w 45c / 113f.

A dla wszystkich, którzy uważają, że ryba w zmywarce jest dziwna, Heston Blumenthal gotuje całe świnie w wannie z hydromasażem . To dziwne. W przypadku łososia wanna z hydromasażem może być bliższa idealnej temperaturze dla sous vide. Jednak nie sugeruję tego (nawet Google nie znajduje nikogo, kto by to próbował i nie chciałbym być odpowiedzialny za jego uruchomienie). Nie sądzę, żeby jacuzzi spełniało standardy czystości w gotowaniu.

Zdecydowanie polecam doskonały podkład Sous Vide Douglasa Baldwina, jeśli chcesz wypróbować tę metodę. Mówi szczegółowo o czasach gotowania, wpływie wielkości ryby na gotowanie, tabelach pasteryzacji i kwestiach bezpieczeństwa. Do tego „dania” potrzebujesz przepisu na łososia Mi-Cuita.


1
Do Twojej wiadomości, Twój link do podkładu Souse Vide Douglasa Baldwina przeszedł 404. Może to jest jego nowa lokalizacja: douglasbaldwin.com/sous-vide.html ?
derobert

1
Rzeczywiście tak jest. Dzięki za haczyk. Zaktualizowano
yossarian

9

W „Family Food” Hestona Blumenthala mówi, że w jego restauracji gotują ryby w łaźni wodnej o temperaturze 45 ° C. Jest też inny przepis, w którym kusi gruszki w zmywarce do naczyń, używając zamkniętych i odkurzanych torebek „Food Saver”.

Jeśli masz zmywarkę do naczyń z ustawieniem 45 ° C, możesz połączyć te dwa pomysły. Mówi, że czas gotowania 250 g fileta z łososia bez skóry przy użyciu metody kąpieli wodnej wynosi pół godziny. Gdy ryba zostanie odpowiednio ugotowana, „będzie wyglądać niedogotowana, ale pięknie się płatkuje”.

Jeśli masz zamiar to wypróbować, zalecam odczekanie, aż zmywarka znajdzie się w dobrym stanie, zanim wsadzą ryby, aby temperatura do 45 ° C.


1
Myślę, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby pralka uderzyła w 45 ° C (113 ° F), czyli tylko nieco cieplej niż w wannę z hydromasażem. Ponadto potrzeba co najmniej 40 minut w tej temperaturze, aby prawidłowo ugotować 1 calowy kawałek łososia. Ten rodzaj gotowania jest wysoce zależny od wielkości najkrótszej strony ryby. Ilość czasu potrzebnego do ugotowania ryby wzrasta czterokrotnie, gdy podwoisz rozmiar.
yossarian

1
Moja maszyna ma ustawienie 45 ° C. Sprawdziłem odczyt na cyfrowej sondzie podczas cyklu. Cykl trwał 30 minut i zajął pięć minut, aby dostać się do 45 ° C. W przypadku czasów gotowania powyżej 25 minut musiałbym biegać kolejno po sobie. W cyklu temperatura spadła aż do 35 ° C w dwóch krótkich przypadkach i wzrosła do 55 ° C pod koniec cyklu. Gdybym widział stałą temperaturę 45 ° C, mógłbym spróbować z rybami pakowanymi próżniowo. W tej chwili nie sądzę, żebym to zaryzykował.
Chris Steinbach,

chłodny! Nie sądzę, aby zmiany temperatury byłyby dużym problemem, gdyby 55 był krótki. Zawsze możesz wyciągnąć rybę / anulować pranie, gdy osiągnie tę temperaturę. Łosoś w 45f jest niesamowity. Może warto spróbować. Zupełnie inna konsystencja niż normalne gotowanie i zachwycająco subtelny smak. To jedna z moich ulubionych potraw sous vide.
yossarian

8

W restauracji, w której kiedyś pracowałem, używaliśmy zmywarki do całego naszego czerwonego Snappera, który był w menu gastronomicznym.

W przypadku cateringu jest to świetne, ponieważ możesz zmieścić 2 rzędy po 4 na stojaku i zrobić je wszystkie naraz.

Cykl płukania został całkowicie pominięty, a ryby odparowano na parze w cyklu suszenia na gorąco.

Red Snapper został najpierw skalowany. Ogon i głowa w lewo do prezentacji, a my postawilibyśmy je w pozycji do pływania, wkładając kulkę folii pod brzuch.

Dopraw dobrze solą koszerną i świeżymi ziołami, a następnie użyj tradycyjnego bulionu dworskiego i zalej dolną część zmywarki o około 2 cale. Wąż doprowadzający wodę został usunięty, a zmywarka została po użyciu ręcznie opróżniona za pomocą korka spustowego. Okazały się idealne za każdym razem i mogły nawet wytrzymać kilka godzin przed serwisem, jeśli zostawilibyśmy zamknięte drzwi po zakończeniu cyklu.


3

To jest przepis, który zastosowali moi przyjaciele. Udało się to cudownie i z pewnością było tematem imprezy. Znaleźli przepis tutaj:
http://www.thesalmons.org/lynn/dishwasher.html

Wymagania:

filety z łososia folia aluminiowa cytryna kilka masła patche elektryczna zmywarka do naczyń

Połóż rybę na dwóch dużych arkuszach folii aluminiowej. Wyciśnij sok z cytryny i połóż plastry masła na filetach z łososia. Dobrze uszczelnij filety w folii i umieść pakiet foliowy w górnym drucianym koszu zmywarki elektrycznej. NIE DODAWAJ MYDŁA ANI DETERGENTÓW I BRAK POMOCY DO PŁUKANIA. Zamknij drzwiczki zmywarki, ustaw zmywarkę na najgorętszy cykl zmywania, wraz z cyklem suszenia, i pozwól mu przejść przez pełny cykl. Po zakończeniu cyklu ryby zostaną ugotowane w sam raz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.