Legalnie uruchom IE do testowania przez Parallels na Macu, bez kupowania Windowsa?


10

Projektanci stron internetowych i programiści używający komputerów Mac (i innych) muszą uruchomić (Windows) Internet Explorera w celu przetestowania, a popularną opcją jest Parallels , która wirtualizuje system Windows w tle i pozwala uruchamiać Interent Explorer ze stacji dokującej tak, jakby był to zwykły program Aplikacja na Maca.

Problem polega na tym, że potrzebujesz dysku DVD z systemem Windows lub pliku obrazu, który następnie instalujesz na maszynie wirtualnej Parallels.

Zakup licencji Windows wyłącznie w tym celu jest jedną z opcji - ale pomysł, aby wynagrodzić finansowo Microsoft za IE, nie sprzyja dobrze nikomu, kto spędził godziny walcząc z wieloma błędami IE.

Piractwo nie jest / nie powinno być opcją dla narzędzi do profesjonalnej pracy.

Poszukuję innego sposobu, aby uzyskać działającą, legalną kopię systemu Windows do Parallels.

W przypadku innego produktu do wirtualizacji systemu Windows - Virtualbox - możliwe jest uzyskanie bezpłatnego, legalnego obrazu systemu Windows opublikowanego przez firmę Microsoft do celów testowych , który jest dostarczany z IE i zasadniczo niczym innym. Jednak źródło, które znam na to ( https://github.com/xdissent/ievms , również popierane na tej stronie w tym pytaniu ) wydaje się być specyficzne dla Virtualbox.

Czy istnieje równoważne z prawem, bezpłatne źródło systemu Windows do testowania wirtualizacji w systemie Mac IE, które współpracuje z Parallels?


Właśnie to znalazłem, wygląda na legalne i najwyraźniej jest to oficjalny wysiłek Microsoft, aby ułatwić testowanie IE na wszystkich platformach, w tym na Macu ...? - modern.ie/en-US/virtualization-tools#downloads - Zastanawiam się, czy ktoś tutaj ma z tym doświadczenie i może za to ręczyć
user56reinstatemonica8

Lol, to mnie zdumiewa (oba MS stworzyły te maszyny wirtualne ORAZ że ludzie nadal próbują wesprzeć IE). Prześlij swój komentarz powyżej jako odpowiedź na pytanie i zaakceptuj je (kliknij znacznik wyboru po lewej stronie), aby wskazać, że to pytanie nie wymaga już uwagi.
Alexander - Przywróć Monikę

Jestem w trakcie testowania modern.iemaszyn wirtualnych. Do tej pory zderzają się z "Startup Repair cannot repair this computer automatically"... nie idealnym. Czy ci się to podoba, czy nie, użytkownicy IE nadal stanowią od 55% do 30% ruchu internetowego , a IE8 nadal około 10% . To wielu użytkowników ...
user56reinstatemonica8

2
Zastanawiam się, dlaczego to pytanie zostało odrzucone. IMHO to uzasadniony problem, z którym musi się zmierzyć wielu programistów stron internetowych, jeśli używają innego systemu operacyjnego niż Windows. Fakt, że IE jest dostępny tylko dla systemu Windows, czyni to pytanie jeszcze bardziej użytecznym. Kciuki w górę.
nieufny

1
@ user568458: Korzystałem z maszyn wirtualnych firmy Microsoft w Parallels i było świetnie. Obecnie korzystam z IE6 / XP i IE9 / Win7 i jest to dość łatwe i czyste (na pewno bardziej niż konfigurowanie moich własnych maszyn wirtualnych od zera).
alexwlchan

Odpowiedzi:


8

Mam to działa. Microsoft publikuje obecnie bezpłatne, oficjalne maszyny wirtualne Windows dla takich rzeczy jak Parallels i inne, właśnie do tego rodzaju testów - obecnie dystrybuowane na http://modern.ie

  • Przejdź do sekcji pobierania strony wizualizacji i wybierz „Mac”, a następnie „Parallels”.
  • Dla mnie (w Lionie, lipiec 2013) maszyna wirtualna „IE9 - Win7” w ogóle nie działała, ale „IE10 - Win7” działała po raz pierwszy . Pobierz i wyodrębnij pvmplik za pomocą podanych poleceń terminalu. To duże pobranie, około 3,5 GB.
  • Uruchom nowo rozpakowany pvmplik (po zainstalowaniu równoległości), który powinien otworzyć się w Parallels i uruchomić się. Jeśli zapyta, czy maszyna wirtualna została „przeniesiona”, czy „skopiowana”, wybierz opcję „ skopiowana ”.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Kilka wskazówek dotyczących pracy z systemem Windows za pośrednictwem Parallels w następujący sposób:

  • Pliki do pobrania w IE przechodzą domyślnie do zwykłego folderu pobierania Maca
  • Wydaje się, że działa po raz pierwszy z dowolnymi metodami wprowadzania danych na komputerze Mac. Kopiuj i wklej między aplikacjami „po prostu działa” i (w przeciwieństwie do Virtualbox), jeśli zwykle używasz niestandardowego urządzenia wejściowego, takiego jak tablet graficzny, działa on w wizualizowanych oknach systemu Windows równie dobrze, jak wszędzie indziej
  • ... to powiedziawszy, wciąż interpretuje domyślną klawiaturę numpad, ponieważ domyślnie numery numpadów są klawiszami strzałek, dopóki nie naciśniesz przycisku „Wyczyść” (podczas gdy maszyna wirtualna systemu Windows jest skupiona), a następnie działa tak, jak gdy klawisz NumLock jest włączony na PC klawiatury, tzn. dostajesz liczby.
  • Jeśli masz problem z wprowadzeniem poświadczeń dla dowolnej strony internetowej, wygląda na to, że dodaje ona własną domenę (np. „IE10win7”), a nie używa domyślnej sieci. Jeśli masz problem z zalogowaniem się, spróbuj dodać domenę sieciową z odwrotnym ukośnikiem w stylu Windows (np. Wpisz domain\usernamejako nazwę użytkownika zamiast username)
  • Aby przełączyć się tak, że zamiast np. Okna Windows z pulpitem, przycisku Start itp. Traktuje każdą aplikację Windows jak aplikację Mac z osobnym oknem i ikoną dokumentu, przełącz na „Tryb koherencji” (Widok> Wprowadź spójność)
  • W „trybie koherencji”, w którym aplikacje Windows są traktowane i zadokowane tak jak aplikacje Mac, jeśli chcesz z dowolnego powodu przejść do widoku pulpitu systemu Windows, użyj czerwonej ikony równoległości w zasobniku w prawym górnym rogu i „Wyjdź ze spójności”.

I na wypadek, gdyby ktoś był dokładnie w takiej samej sytuacji jak ja, potrzebujący IE do testowania i robienia rzeczy w Sharepoint, możesz zainstalować Sharepoint Designer na maszynie wirtualnej, ale musi to być wersja 32-bitowa.


2
aby naprawić klawiaturę numpad, naciśnij Clearprzycisk, gdy maszyna wirtualna z systemem Windows jest skupiona - działa jak NumLockklawisz na klawiaturze komputera.
MattDMo

@MattDMo genialne, dzięki, to działa! Dla każdego, kto ma taki sam układ klawiatury jak ja, jeśli nie ma klawisza oznaczonego Clear, poszukaj klawisza oznaczonego lub ⌧, prostokąta z X przez niego (na mojej klawiaturze jest w lewym górnym rogu klawiatury numerycznej poniżej F16)
user56reinstatemonica8

2

Wirtualizacja nie jest jedynym rozwiązaniem tego problemu, choć jest najbardziej stabilna. Chociaż możesz nie szanować pracy Microsoftu w Internet Explorerze na tyle, aby go kupić, powinieneś uszanować decyzję klienta, aby użyć go podczas tworzenia stron internetowych. Jeśli nie czujesz się komfortowo kupując system Windows lub baza użytkowników IE jest bardzo mała, istnieją inne rozwiązania. Znalazłeś już jedną opcję - maszyny wirtualne, które Microsoft udostępnia .

Inną opcją jest Wine Bottler , który może łatwo instalować wersje Internet Explorera jako aplikacje Mac za pośrednictwem Wine.

Jeśli testowanie interakcji nie stanowi większego problemu, możesz użyć IE NetRenderer, aby uzyskać zrzut ekranu witryny w różnych wersjach IE.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.