Uzyskaj dostęp do aplikacji i ich folderów z terminala


2

Mam folder, który chcę zainicjować za pomocą git, ale aby to zrobić, muszę „nawigować” do tego folderu za pomocą cd. Problem polega na cd Applicationstym, że kiedy piszę , ten folder jest pusty i nie mogę przejść do następujących folderów.

Ścieżka, do której chcę uzyskać dostęp, to /Application/MAMP/htdocs.

Używam OS X 10.8.2.


1
Naprawdę nie chcesz umieszczać folderu w katalogu / Aplikacje w programie git - nic w tym katalogu nie powinno się zmienić
Mark

Odpowiedzi:


11

Jeśli bieżącym katalogiem jest ~/, cd Applicationsidzie do ~/Applications/(który domyślnie nie istnieje, ale myślę, że masz tam pusty folder). Spróbuj dodać ukośnik na początku: cd /Applications/.


1
Dzięki użytkownik495470! To rozwiązanie działa dla mnie. Ale tak naprawdę nie rozumiem twojej odpowiedzi. Czy możesz wyjaśnić to nowszym terminem dla mojego laika?

1
  1. Kliknij aplikację prawym przyciskiem myszy, kliknij „Pokaż zawartość opakowania”.
  2. po wyświetleniu folderu przejdź do wymaganego folderu.
  3. wybierz ten plik i przenieś go do terminalu i upuść tam.

Przykład:

cd /Applications/IntelliJ\ IDEA.2016.2.5.app/Contents/plugins/maven/lib/maven3/bin/mvn

1

Odpowiedni folder aplikacji znajduje się w katalogu głównym. Aby przejść do tego katalogu głównego, wykonaj polecenie „cd /”, a następnie „cd Aplikacje”, aby przejść do folderu aplikacji.

Folder Aplikacje, w którym się znajdujesz, znajduje się w katalogu domowym. Aby zobaczyć pełną lokalizację bieżącego katalogu, użyj „pwd”. W tym katalogu będzie pusty folder „Aplikacje” - do którego wchodzisz po wpisaniu „Aplikacje CD”


1
Alternatywnie po prostu zróbcd /Applications
JMY1000,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.