odzyskać plik bash?


2

Myślę, że podczas tworzenia mojego pierwszego skryptu pomieszałem mój plik bash / bin / bash, wyświetla komunikat z informacją „proces zakończony” i blokuje mój terminal, jeśli przełączę się na inną powłokę, np. Sh, to jest w porządku, czy istnieje sposób na przywrócenie zawartości pliku bash lub czegoś podobnego, nie mam kopii zapasowej, ponieważ nigdy nie udało mi się użyć maszyny czasu. Dzięki za pomoc

Odpowiedzi:


1

Prawdopodobnie problem dotyczy jednego z trzech następujących plików znajdujących się w katalogu głównym katalogu domowego: .bashrc, .profile lub .bash_profile. Spróbuj tego:

1) Podczas sesji sh przejdź do katalogu domowego, jeśli jeszcze go nie ma (wpisz cd ~).

2) Uruchom komendę ls -al i określ, które z tych plików (.bashrc, .profile lub .bash_profile) znajdują się w twoim folderze domowym.

3) Prawdopodobnie plik powodujący problem jest ostatnim, który edytowałeś lub jest połączony z jednym z trzech wcześniej nazwanych plików. Przenieś lub zmień nazwę pliku jednego z tych plików w katalogu domowym. Jeśli nie jesteś pewien, z którym plikiem pracujesz, zacznę od .bashrc.

Przykładowe polecenie do przeniesienia .bashrc: mv .bashrc bashrc.bak

4) Po przeniesieniu lub zmianie nazwy pliku jednego z wcześniej wymienionych plików, spróbuj otworzyć nową sesję bash. Jeśli sesja zostanie pomyślnie uruchomiona, wiesz, który plik wymaga dalszej edycji. Jeśli sesja bash nie uruchomi się, przywróć plik do pierwotnej lokalizacji. Jeśli żaden plik nie wydaje się być przyczyną, spróbuj przenieść lub zmienić nazwy plików wszystkich nazwanych plików.

5) Utwórz kopię zapasową pliku, który powoduje problemy.

Aby rozwiązać komunikat „proces zakończony”, należy rozwiązać problem ze skryptem, szukając instrukcji powrotu lub wyjścia, które mogą być niepoprawnie napisane. Jeśli te nie są obecne, być może trzeba będzie wybrać trasę komentowania linii skryptu, aby określić, gdzie jest problem. Aby skomentować linię, dodaj znak # na początku linii.

Podczas tego ostatniego kroku będziesz musiał przenieść kopię obraźliwego pliku z powrotem do jego pierwotnej lokalizacji. Aby to ułatwić, prawdopodobnie otworzę plik za pomocą TextWrangler lub z nano lub vim w innej sesji sh, aby wprowadzić zmiany.

(Uwaga: działają również TextEdit i XCode. Aby jednak otworzyć plik, musisz wydać polecenie, takie jak „open -a TextEdit.app ~ / .bashrc”, aby otworzyć plik, ponieważ okno otwartego pliku nie pozwala do otwierania plików, których nazwy zaczynają się od kropki.)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.