Wymiary jako kryteria dla inteligentnego albumu iPhoto?


16

Czy w iPhoto '11 (najnowsza wersja na Mac OS Lion) mogę zrobić inteligentny album dla wszystkich zdjęć o określonym rozmiarze (np. 960 x 640)? Czy mogę zrobić inteligentny album zawierający zdjęcia o różnych rozmiarach?

EDYTOWAĆ

Odpowiedziałem na własne pytanie. Zobacz moją odpowiedź poniżej. Tak, to możliwe.


Jakiej wersji Mac OS i iPhoto używasz?
Michiel

Czy próbowałeś już utworzyć inteligentny folder?
Robin

Nie chcę inteligentnego folderu. Chcę elegancki album. Stworzyłem inteligentne foldery i nie są one wyświetlane jako albumy w iPhoto ani synchronizacji z urządzeniami iOS.
Greg

@NightLeopard Rozumiem, że nie chcesz używać inteligentnego folderu, ale ponieważ iPhoto nie oferuje tej funkcji, możesz zastosować podejście pół-ręczne. Polega na użyciu automatyzatora do zmodyfikowania metadanych zdjęć w inteligentnym folderze (dodanie słowa kluczowego, które iPhoto rozumie). Daj mi znać, jeśli będziesz potrzebować dodatkowej pomocy, a rozwinę moją odpowiedź.
Martin Marconcini,

Inteligentne foldery wciąż ułatwiają to, że mogę ręcznie dodawać wszystko do biblioteki. Nie idealne, ale działa. Dzięki :)
Greg

Odpowiedzi:


12

Odpowiadając na moje pytanie. Oto jak to zrobić:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Trzeba ustawić je jako warunek [size][space][unicode ×][space][size 2], np 320 × 480. Nie jest to proste, ale działa. Jednak nie ma znaczenia, w jakiej kolejności ustawiasz szerokość i wysokość, więc ten znajdzie 320 x 480 obrazów, a także 480 x 320 obrazów.


1
Mówiąc dokładniej, jest to „znak mnożenia Unicode” (C397). Informacje tutaj . Oczywiście najłatwiejszym sposobem uzyskania takiego jest wycięcie i wklejenie twojego, powyżej (lub tego ×). ; ^) Zgrabna sztuczka; dzięki!
ruffin

Działa to również na Photos.app, tyle że zamiast „Dowolnego tekstu” wybór jest po prostu „Tekst”.
margusholland

2
@margusholland Miałem problem z uruchomieniem go w Photos.app; losowo wybierałby niektóre zdjęcia spełniające kryteria. Istotna była także kolejność wymiarów.
Jaime Santa Cruz,

@JaimeSantaCruz Tak, irytująco obserwuję to zachowanie. Osobny inteligentny album dla nazw plików z rozszerzeniem .PNG to dobry sposób na znalezienie różnic. Będę dalej kopał ...
Tom

6

Wydaje się, że iPhoto nie ma takiej możliwości w swoich inteligentnych folderach, jednak zdjęcia można znaleźć za pomocą Findera.

Nie wspomniałeś o posiadanej wersji Mac OS X (lub iPhoto), ale o ile pamiętam, dostępne są następujące ustawienia od Leoparda:

 1. Otwórz nowe okno Findera, aw górnym menu kliknij:

  Plik -> Nowy inteligentny folder ⌥⌘N

 2. Teraz musisz dodać jeden lub dwa warunki dla tego inteligentnego folderu. Chcesz określić szerokość lub wysokość (lub oba) obrazów. Kliknij symbol (+):

  wprowadź opis zdjęcia tutaj Uwaga: czarna okładka wynika z tego, że mam tam kilka nazw chronionych przez NDA

 3. Na małym pasku, który się pojawi („Rodzaj” „Równa się”), kliknij Rodzaj i wybierz „ Inne ”. W SearchBox tego arkusza, który się pojawi, wpisz Pixel, a wyniki powinny wyglądać następująco:

  krok 2

 4. Teraz wybierz Wysokość piksela i kliknij OK. Jeśli chcesz również określić szerokość, powtórz kroki dwa i trzy.

 5. Teraz zmień swoje wartości, aby odzwierciedlić coś takiego:

  krok 3

Będziesz chciał zmienić wartości szerokości / wysokości. W powyższym przykładzie widzę wszystkie obrazy większe niż 1920 x 1080.

Zauważ, że zapomniałem zmienić ”podczas robienia zrzutu ekranu wartość„ jest większa ”niż„ ”, dlatego szerokość używa„ Równa się ”.

Możesz zapisać ten inteligentny folder (zwróć uwagę na mały przycisk zapisu w prawym górnym rogu), a będzie on automatycznie aktualizowany przez cały czas. Możesz nawet przeciągnąć go na pasek boczny, aby uzyskać szybki / łatwy dostęp.

Niestety, iPhoto 9.2.x (najpóźniej w momencie pisania) nie pozwala ci stworzyć inteligentnego folderu z tymi ustawieniami, co jest trochę zaskakujące, jeśli mnie o to zapytasz.


0

Użyj Aperture (demo jest OK), aby skonfigurować inteligentny album. Przysłona ma więcej kryteriów, które można zastosować (np. Wymiary w pikselach).

iPhoto nadal otworzy bibliotekę i wyświetli Smart Album w porządku z dopasowanymi odpowiednimi plikami.

Uwaga: nie możesz edytować ustawień w iPhoto, musisz wrócić do Aperture, jeśli chcesz poprawić ustawienia).

Użyłem tego podejścia dzisiaj, aby ustawić następujący inteligentny album Pano:

Ustawienia przysłony:
Inteligentny album Panoramas

Wskaźnik przysłony (przycięty):
Otwór

Wyświetlacz iPhoto (przycięty):
iPhoto

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.