Jak zamontować wysuniętą zewnętrzną pamięć flash USB? [duplikować]


9

Załóżmy, że podłączamy pamięć flash USB do komputera MacBook, a następnie wysuwamy tę pamięć z paska bocznego Findera. Teraz chcę ponownie zainstalować to miejsce przechowywania bez odłączania i ponownego podłączania go do komputera, ale dysk nie jest już wyświetlany z diskutil listpoleceniem.

Odpowiedzi:


3

Opisany przez ciebie problem był początkowo intencją, abym napisał aplikację, która pozwala zarządzać twoimi dyskami z paska menu. Nazywa się Góra i możesz go tutaj zdobyć .

Mam nadzieję, że ci się spodoba !!

AKTUALIZACJA: Jedynym sposobem na ponowne zamontowanie wysuniętych zewnętrznych dysków flash USB jest rozładowanie i załadowanie rozszerzenia jądra pamięci masowej USB:

kextunload /System/Library/Extensions/IOUSBMassStorageClass.kext

Śledzony przez:

kextload /System/Library/Extensions/IOUSBMassStorageClass.kext

Pamiętaj, że spowoduje to ponowne zamontowanie WSZYSTKICH zewnętrznych napędów USB.


Czy Twoja aplikacja może ponownie zamontować wysunięty dysk?
rewolwer

1
Mountain może ponownie montować odmontowane dyski. Zasadniczo nie jest możliwe ponowne zamontowanie wysuwanych napędów. Dlatego Mountain tylko odmontowuje dyski i ich nie wysuwa. Odmontowane dyski można odłączyć lub ponownie zamontować.
Jan Linxweiler,

1
Jedynym sposobem ponownego zamontowania wysuniętych zewnętrznych dysków flash USB jest rozładowanie i załadowanie rozszerzenia jądra pamięci masowej USB: kextunload /System/Library/Extensions/IOUSBMassStorageClass.kext; kextload /System/Library/Extensions/IOUSBMassStorageClass.kext Należy pamiętać, że spowoduje to ponowne zamontowanie WSZYSTKICH zewnętrznych napędów USB ...
Jan Linxweiler,

@JannisLinxweiler Wskazówka IOUSBMassStorageClass.kextjest świetna, ale z moich prostych testów w Mac OS X 10.9.5 (Mavericks) wydaje się, że rozładowanie / ponowne załadowanie IOUSBMassStorageClass.kextdotyczy tylko dysków flash USB podłączonych do mojej maszyny. Samozasilające się dyski twarde USB 3.0 są całkowicie nienaruszone i nadal można je używać nawet po uruchomieniu kextunloadpolecenia.
JakeGould

1
@JannisLinxweiler Wskazówka nie działa już dla Sierra ( (libkern/kext) not found). Czy wiesz, czy mechanizm jest taki sam i czy rozszerzenie ma tylko inną nazwę?
oschrenk

2

Montujesz urządzenia za pomocą:

diskutil mountDisk device

gdzie urządzenie może być

  • węzeł urządzenia: /dev/disk2
  • identyfikator dysku: disk1s7
  • punkt montowania woluminu: /Volumes/Macintosh HD

Dla tych, którzy lubią graficzny Disk Utility.app , pokazuje także podłączony dysk, który nie został zamontowany, i możesz ponownie zainstalować wysunięte dyski z tego miejsca.


2
Wygląda na to, że dyski flash USB to szczególny przypadek, którego wcześniej nie zauważyłem. Po wysunięciu ostatniego woluminu dysk jest usuwany z listy urządzeń, w przeciwieństwie do większości dysków twardych. Jednak użycie diskutil unmountlub diskutil unmountDiskzamiast tego odmontuje woluminy, ale pozostawi urządzenie podłączone do ponownego zamontowania.
joelseph

0

Narzędzie dyskowe

Nie ma tu potrzeby wiersza polecenia. Otwórz Narzędzie dyskowe (/ Aplikacje / Narzędzia / Narzędzie dyskowe), wybierz napęd i kliknij opcję Zamontuj.

Narzędzie dyskowe

obraz pochodzi z wikipedii


Pytanie jest o wysunięta NOT odmontowanych lub zdemontowany napędy ...
PatrickT

@PatrickT, możesz montować wysunięte dyski w Narzędziu dyskowym.
CousinCocaine

2
Po wysunięciu karty SD / USB nie wyświetla się ona w Narzędziu dyskowym: przetestowałem ją przed komentowaniem. Jeśli nie ma tutaj dodatkowego kroku, który nie został tu szczegółowo opisany, twoja sugestia nie zadziałała dla mnie. Dziękuję ;-)
PatrickT

Tutaj szczegółowo opisałem rozwiązanie Automator na podstawie komentarzy innych użytkowników: apple.stackexchange.com/questions/62478/…
PatrickT

2
@PatrickT, obwiniaj mnie. masz rację. Działa z dyskami twardymi USB (które testowałem), ale nie działa z napędami USB-thumb. Przepraszam za moją ignorancję.
CousinCocaine
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.