ponownie zainstaluj wysuniętą kartę SD bez ponownego wkładania


18

Używam karty microSD w moim MacBooku Air do dodatkowego przechowywania, używając adaptera do spłukiwania (domowej roboty, podobny do ładnego minidrive).

Aby oszczędzać baterię, kiedy jej nie używam, wyłączyłem automatyczne montowanie za pomocą / etc / fstab. Ale czasami przypadkowo wysuwam go zamiast odmontowywać (bo tak właśnie robi GUI Findera).

Po wysunięciu, jedynym sposobem, w jaki mogę zamontować, jest wyjęcie adaptera karty i włożenie go z powrotem. Ponieważ jest równo, potrzebuję spinacza do papieru, aby go wyjąć.

Potrzebuję więc sposobu na ponowne włączenie czytnika kart bez konieczności ponownego wkładania.

W systemie Windows jest to możliwe przy użyciu narzędzia wiersza polecenia devcon firmy Microsoft lub przejścia do menedżera urządzeń, wyłączając i włączając czytnik kart.

Musi być na to sposób, więc proszę nie odpowiadać, mówiąc, że to niemożliwe.

Dzięki


1
Rozumiem, że to nie to, co chcesz usłyszeć, ale niestety nie sądzę, że istnieje sposób na ponowne zamontowanie po wysunięciu dysku (za pomocą Findera, Narzędzia dyskowego lub za pomocą diskutil). Jak mówisz, jeśli odmontujesz ten dysk (zamiast wysuwać) diskutil unmountDiskna przykład za pomocą , możesz po prostu ponownie go zamontować za pomocą diskutil mountDisk. To powiedziawszy, spójrz na to pytanie, które sugeruje i alternatywną aplikację oraz (w komentarzach) sposób, aby to zrobić za pomocą rozładowywania kextów
binarybob

1
Dzięki za pomysł rozładowania / przeładowania modułu jądra, to ma sens. Nie wiem, dlaczego o tym nie pamiętam, jest to odpowiednik systemu Windows.
CoolkcaH

Odpowiedzi:


3

Mountain oferuje funkcję o nazwie „Ponownie podłącz nośniki USB”, aby robić, co chcesz.

W tym artykule na blogu dowiesz się, jak używać Mountain do rozwiązywania typowych problemów z Nifty MiniDrive, takich jak rozładowanie baterii w trybie uśpienia lub jak ponownie podłączyć kartę SD po jej wysunięciu.

Najlepszą rzeczą jest to, że Mountain instaluje uprzywilejowane narzędzie pomocnicze, więc nie musisz wprowadzać hasła administratora za każdym razem, gdy chcesz ponownie zainstalować dysk. Możesz także skonfigurować Mountain, aby wykonywał swoją pracę automatycznie w tle.


2
Linki mogą się zepsuć. Podaj jasną odpowiedź, aby zapewnić długowieczność / integralność odpowiedzi dla przyszłych widzów.
1 ''

1
Góra się przeprowadziła - appgineers.de/mountain
Dave Noonan

22

W Mountain Lion z wbudowanymi czytnikami SD:

sudo kextunload -b com.apple.driver.AppleSDXC
sudo kextload -b com.apple.driver.AppleSDXC

Działa idealnie w El Cap (10.11.4) z moim napędem Nifty. Bardzo pomocne, gdy bateria mojego laptopa wyczerpie się i przejdzie w tryb hibernacji, a po ponownym podłączeniu chcę ponownie zamontować dysk. (Ale bez konieczności ponownego uruchamiania.)
Craig Otis

W HighSierramówiKext com.apple.driver.AppleSDXC not found for unload request.
Necktwi

6

Wpisz to w terminalu:

sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBCardReader.kext; sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBCardReader.kext

Spowoduje to rozładowanie i załadowanie sterowników jądra czytnika kart i pojawi się ponownie w diskutil.

Dzięki binarybob za wskazówki.


Nie zadziałałoHighSierra
Necktwi,

Pracowałem dla mnie raz, ale uruchomienie go teraz powoduje awarie i restartuje mojego macbooka: - / (Mojave)
Cyberwiz

5

Zbudowałem AppleScript z rozwiązania Coolkah:

wyświetl okno dialogowe „Twoje hasło administratora:„ odpowiedź domyślna ”” z ukrytą odpowiedzią
ustaw PWD na tekst zwracany przez wynik
zrób skrypt powłoki "sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBCardReader.kext; sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleSexterReader nazwa "hasło PWD z uprawnieniami administratora

Wielkie dzięki! Uważam, że ta strona jest bardzo przydatna w konfigurowaniu skryptu. Oczywiście, oczywiście zmieniasz część kodu „twoje imię” na nazwę komputera, w przeciwnym razie twoje hasło zostanie odrzucone (wiem, że byłem na tyle głupi, by spróbować). daiya.mvps.org/applescript.htm
PatrickT

Aby wyjaśnić komentarz @PatrickT: „twoje imię” powinno być nazwą twojego konta użytkownika , a nie nazwą twojego komputera (wiem, byłem na tyle głupi, żeby spróbować;)).
Gilead

@ Gilead, natychmiast, dzięki za poprawienie! Byłem na tyle głupi, by ustawić nazwę mojego komputera i konto użytkownika na tę samą nazwę ...
PatrickT

3

Wysuń / podłącz ponownie za pomocą skrótu klawiaturowego (monit o hasło)

Jest to oparte na roadrunnerze opartym na CoolkcaH i na podstawie przewodnika Apple po korzystaniu z Automatora.

Jak utworzyć przepływ pracy za pomocą Automatora

 1. Uruchom Automator

 2. Wybierz szablon „Usługa”.

 3. Wybierz „Narzędzia” z biblioteki i kliknij dwukrotnie „Uruchom AppleScript”.

 4. Aby utworzyć usługę, która jest zawsze dostępna, wybierz:

„Usługa odbiera [brak danych] w [dowolnej aplikacji]”

u góry ekranu Automatora.

 1. Wpisz następujący AppleScript:

  on run {input, parameters}

  display dialog "Your Administrator Password:" default answer "" with hidden answer
  set PWD to text returned of the result
  do shell script "sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBCardReader.kext; sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleStorageDrivers.kext/Contents/PlugIns/AppleUSBCardReader.kext" user name "[UserName]" password PWD with administrator privileges
  
  return input
  

  koniec biegu

gdzie część [UserName] należy zastąpić nazwą użytkownika / kontem logowania do urządzenia.

 1. Zapisz usługę pod unikatową nazwą. Usługa zostanie zapisana w:

~ / Biblioteka / Usługi

 1. Dodaj skrót klawiaturowy. Otwórz panel Skróty klawiaturowe w panelu Klawiatura w Preferencjach systemowych. Kliknij znak +, aby dodać nowy skrót i znaleźć nazwę usługi. Dodaj skrót, klikając dwukrotnie po prawej stronie nazwy usługi. Przykład: polecenie + opcja + F12 (możesz chcieć uniknąć kombinacji klawiszy, którą można przypadkowo nacisnąć).

Chciałbym dodać następującą bezpłatną poradę, opartą na moim jednodniowym doświadczeniu z posiadaniem karty SD: Przejdź do Preferencji Spotlight i dodaj kartę SD do listy rzeczy, których NIE należy indeksować: wydaje się, że indeksowanie za pomocą karty SD beuggy: trwa w nieskończonej pętli, kopiuje milion niewidzialnych plików z rozszerzeniem _. (lub coś w tym rodzaju), powoduje zawieszanie się kursora co 2 minuty, wyczerpuje baterię i, z mojego doświadczenia, nagrzewa się tak bardzo, że karta SD jest demontowana na siłę i musisz zresetować SMC, aby ją odzyskać.
PatrickT

Aby zapobiec indeksowaniu zamontowanej karty SD przez Spotlight, znalazłem czwartą metodę opisaną w komentarzach na dole tego wątku, aby „przetrwać” odmontowanie (utwórz plik o nazwie .metadata_never_index w katalogu, który chcesz wykluczyć): tekrevue. com / tip /…
PatrickT

1

Używam TheMiniDrive z kartą microSD (podobną do Nifty). Działa z Mavericks na 13-calowym MacBooku pod koniec 2012 roku z Retiną i wbudowanym czytnikiem kart SD.

Rozładowywanie / ładowanie rozwiązania CoolkcaH AppleUSBCardReader.kext nic nie zrobiło w moich testach.

Jednak rozwiązanie zwalniające / ładujące rozwiązanie Mark Aufflick com.apple.driver.AppleSDXC ponownie zamontowało wysuniętą kartę SD w jednym kroku, bez konieczności przechodzenia do Narzędzia dyskowego. Użyłem Automatora według rozwiązania Patricka i po prostu zamieniłem kod CoolkcaH na Mark Aufflick. Oto cały kod, którego użyłem do zastąpienia Patricka w Automatorze (ponownie, pamiętaj, aby zastąpić [UserName] rzeczywistą nazwą użytkownika):

on run {input, parameters}

    display dialog "Your Administrator Password:" default answer "" with hidden answer
    set PWD to text returned of the result

    do shell script "sudo kextunload -b com.apple.driver.AppleSDXC; sudo kextload -b com.apple.driver.AppleSDXC" user name "[UserName]" password PWD with administrator privileges

  return input
end run

0

Prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie, jakie widziałem w sieci:

Odmontowywanie podłączonego dysku twardego

diskutil unmount /dev/disk2s1

Volume VM Drive on disk2s1 unmounted

Zwróć uwagę, jak korzystamy z polecenia odmontowania. Musimy określić lokalizację partycji wraz z pełną ścieżką (tj. / Dev / disk2s1).

Montaż dołączonego dysku twardego. Aby ponownie zamontować dysk, bez konieczności wyjmowania go i ponownego podłączania, mogę wydać następujące polecenie:

diskutil mount /dev/disk2s1

Volume VM Drive on /dev/disk2s1 mounted

kredyty


Nie działa to w przypadku kart SD, po ich wysunięciu należy je ponownie włożyć fizycznie. (Chyba że użyjesz innego rozwiązania na tej stronie)
Matt Sephton

Właściwie w moim przypadku nie muszę ręcznie ponownie włączać karty SD, po prostu montuję i odmontowuję za pomocą tego kodu
Get Jet

0

Lokalizacje zostały przeniesione w High Sierra

Spowoduje to ponowne załadowanie czytnika SDXC.

$ sudo kextunload /System/Library/Extensions/AppleSDXC.kext; sudo kextload /System/Library/Extensions/AppleSDXC.kext
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.