Jak sprawić, aby komputer Mac (Macbook Pro) nie hibernował?


12

Ustawiłem już to w Oszczędzaniu energii w Preferencjach systemowych

Computer sleep: on Battery Power, Never
        when plugged in, Never

więc jeśli zamknę pokrywę MacBooka Pro z uruchomionym Mountain Lion, aby spała, to jeśli otworzę pokrywę w ciągu kilku godzin, natychmiast się budzi - co jest w porządku. Jeśli jednak otworzę pokrywę i nie dotknę jej, to po około 12 lub 24 godzinach budzi się ze stanu hibernacji, co zajmuje około 2,5 minuty przed wpisaniem hasła. (Aktualizacja 2015: ten Macbook Pro był działa z dyskiem twardym innym niż SSD. Czas budzenia jest o wiele lepszy, jeśli jest to dysk SSD).

To wszystko, gdy Macbook Pro jest podłączony (zasilany z zasilacza). Czy istnieje sposób, aby nie hibernować?

Odpowiedzi:


18

To zachowanie jest udokumentowane przez Apple na komputerach Mac: pasek postępu pojawia się po przebudzeniu ze snu :

Wraz z wydaniem dodatkowej aktualizacji 2.0 OS X Mountain Lion 10.8.2 wprowadzono nową funkcję umożliwiającą bezpieczny sen po czterech godzinach podłączania komputera do zasilania sieciowego. Jest to próba spełnienia europejskich norm energetycznych (ErP Lot6). Stanie się tak tylko wtedy, gdy nie będzie żadnej aktywności bezprzewodowej ani Ethernetowej ani żadnej aktywności z urządzeń zewnętrznych, takich jak urządzenia pamięci USB.

Jest to normalne zachowanie następujących jednostek:

 • MacBook Pro (połowa 2012 r. I później)
 • MacBook Pro (Retina, połowa 2012 r. I później)
 • MacBook Air (połowa 2012 r. I później)
 • iMac (koniec 2012 r. i później)
 • Mac mini (koniec 2012 i później)

Aby to wyłączyć, wyłącz automatyczne wyłączanie w ustawieniach uśpienia, uruchamiając następujące polecenie w Terminal(poniżej /Applications/Utilities):

sudo pmset -a autopoweroff 0 

Ta -aopcja wyłącza automatyczne wyłączanie zasilania komputera Mac podczas ładowania ładowarki i baterii. Użyj -c(zamiast -a), aby wyłączyć automatyczne wyłączanie tylko wtedy, gdy jest podłączone.


1
co ciekawe, nie jest nawet częścią standardowych opcji Preferencji systemowych, ale potrzebuje do tego wiersza poleceń ...
nonpolarity

2
Dziękuję Ci za to. Jest to po prostu głupie, można by pomyśleć, że można to wykryć za pomocą strefy czasowej lub podobnej zamiast wymuszać ją na wszystkich ... Uwaga: użyj „-c” zamiast „-a”, jeśli chcesz to zmienić tylko na podłączoną w.
draeath

Możesz także pozostawić włączone, ale wydłużyć opóźnienie (domyślnie hibernuje po zaledwie 4 godzinach po podłączeniu). Użyj, sudo pmset -c autopoweroffdelay NNaby ustawić opóźnienie na NN sekund (np. Ustawiłem mój na 43200, czyli 12 godzin).
peterflynn
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.