Nie można połączyć Galaxy S3 z komputerem przez USB


22

Mam Galaxy S3 od kilku miesięcy i zawsze byłem w stanie podłączyć się do mojego komputera przez USB. Kilka dni temu nagle przestał działać. Znalazłem wiele innych wątków na Android.SE , ale żaden nie był w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Objawy: kiedy podłączam telefon przez USB, telefon wydaje sygnał dźwiękowy, dostaję błyskawicę w akumulatorze, ale to wszystko. Na rozwijanym pasku stanu nie ma opcji USB, a komputer nie rozpoznaje, że urządzenie zostało podłączone. Kliknij zrzut ekranu, aby wyświetlić pełny rozmiar.

Zrzut ekranu

System PC: Windows 7 x64 z najnowszymi sterownikami i oprogramowaniem Kies firmy Samsung.

Informacje o telefonie:

 • Samsung SGH-i747
 • Wersja Androida 4.0.4
 • Wersja pasma podstawowego I747UCLG1
 • Wersja jądra 3.0.8-704434-user
 • Numer kompilacji IMM76D.I747UCALG1

Co próbowałem:

 • Moja żona ma identyczny Galaxy S3 - podłączyłem jej S3 do tego samego kabla i został natychmiast rozpoznany. Wiem, że komputer i kabel działają poprawnie.
 • W każdym razie kilkakrotnie odinstalowano i ponownie zainstalowano sterowniki - samodzielnie ORAZ z oprogramowaniem Kies.
 • Każdy port USB w pudełku
 • Przywracanie danych fabrycznych - zarówno z menu ustawień, jak i diagnostycznego menu uruchamiania
 • Tryb debugowania USB, zarówno włączony, jak i wyłączony.
 • Zmiana ustawień UART i USB w * # 7284 # PhoneUtil. Po moim ostatnim resecie do ustawień fabrycznych jest ustawiony na PDA / MTP + ADB.

Coś jeszcze powinienem spróbować? Czy istnieje sposób, aby ustalić, czy wtyczka USB w telefonie jest zła?

Edycja: zrzut ekranu z telefonu mojej żony, przy użyciu tego samego komputera, tego samego kabla:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
Mam dokładnie ten sam problem, w tym podłączenie S3 mojej żony. Podejrzewam, że jest to gniazdo USB w telefonie i zwracam się do mojego dostawcy w ramach gwarancji na naprawę. Mam nadzieję że to pomoże.

Ta odpowiedź na bardzo podobne (zduplikowane pytanie) rozwiązała dla mnie. Wyłącz, wyjmij baterię, poczekaj, a następnie wymień. android.stackexchange.com/a/39790/90110
Johann

Odpowiedzi:


6

Aktualizacja: spróbuj wyczyścić i ponownie zainstalować sterowniki, jak wspomniano tutaj . Wydaje się, że pracował dla innych.

Wydaje się, że jest to znany problem i wielu odnosiło sukcesy, używając innego kabla, podłączając do portu USB 3 itp., Ale najwyraźniej nie będą one działać w twoim przypadku.

Nie wiesz, jakie jest Twoje zwykłe użycie, ale do przesyłania plików możesz użyć Airdroid, który łączy się przez Wi-Fi.


Dzięki za sugestię, ale bez miłości z Galaktyki.
JoeFish,

Okazuje się, że była jedna rzecz, której nie próbowałem: wyciągnij kartę SIM i przywróć ustawienia fabryczne w formacie przy użyciu kodu * 2767 * 3855 # . Dopiero kilka minut temu nawet nie zdawałem sobie sprawy, że istnieje inny rodzaj formatu - jakoś przegapiłem ten link. Ponieważ Twój link ostatecznie rozwiązał problem, przyjmuję odpowiedź.
JoeFish,

Dzięki. Ostatnio odkryłem też reset do ustawień fabrycznych z kodem - nazywa się to „twardym resetem”. Musiał to zrobić na Galaxy Ace przyjaciela, ponieważ jej telefon miał zbyt wiele wiadomości i żadne narzędzie do usuwania masowego nie działało.
Sumesh,

6

Miałem ten sam problem i bez końca badałem i robiłem wszystko oprócz twardego resetu. Następnie, testując kabel USB na innym telefonie, zdałem sobie sprawę, że nie używam kabla USB, który był dostarczany z moim Galaxy S3 i9300. Po podłączeniu „standardowego” kabla USB mój telefon został natychmiast rozpoznany. Dlaczego tak nie jest, ponieważ kabel, którego używałem, działa na wszystkich testowanych urządzeniach. Nawet naładował mój Galaxy S3 i9300. Być może korzystasz z kabla USB żony w telefonie.

Aby uniknąć frustracji i niezliczonych godzin testowania, resetowania i ponownej instalacji, polecam wszystkim, aby najpierw upewnić się, że używasz kabla USB dostarczonego z telefonem zamiast zwykłego lub innego z innego modelu Galaxy S3.

Mam nadzieję, że to działa dla Ciebie! Powodzenia.


Wow, najprostsze rozwiązanie zadziałało! Wystarczy użyć właściwego kabla USB! Dzięki.
Marco Muciño,

3

Wystąpił również ten sam problem. W moim przypadku odkryłem, że przyczyną było zrobienie kopii zapasowej w QPST i zapomnienie o przywróceniu ustawień USB.

to znaczy *#7284# to access PhoneUtil > "Qualcomm USB Settings" > set it to "MTP + ADB"


2
 1. Pobierz zestaw do przenoszenia MPT (Media Transfer Protocol), a następnie zainstaluj go na komputerze. Możesz pobrać plik instalacyjny MPT Porting Kit bezpośrednio z oficjalnej strony Microsoft .

 2. Zrestartuj swój komputer.

 3. Ponownie podłącz telefon komórkowy do komputera za pomocą kabla USB.


1

Właśnie napotkałem dokładnie ten sam problem z moją motorolą Defy Mini ..... więc szukałem, co zrobić ... na szczęście znalazłem rozwiązanie ... kiedy nic nie pojawia się w pasku powiadomień, a komputer nie rozpoznaje wtedy >>

 1. przejdź do menedżera urządzeń >> moja komp> właściwości >> menedżera urządzeń (lewy pasek)
 2. poszukaj swojego urządzenia (powinno znajdować się pod urządzeniami przenośnymi i powinno być oznaczone żółtym wykrzyknikiem)
 3. odinstaluj je wszystkie (możesz tam dodać więcej przedmiotów niż telefon)
 4. potem przejdź do trybu modemu USB z telefonu komórkowego w ustawieniach i włącz go.
 5. wtedy pojawi się „włącz pamięć USB” z stojącym ekranem androida bota.
 6. dotknij, aby włączyć. musisz to zrobić dwa razy. przy pierwszym włączeniu automatycznie się wyłączy. następnie ponownie naciśnij przycisk, co powinno rozwiązać problem. (w tym momencie zobaczysz kolejne powiadomienie o tetheringu na pasku, nic z tym nie rób).

Będę szczęśliwy, jeśli problem zostanie rozwiązany ..... :)


1

Miałem ten sam problem jak wszyscy inni i próbowałem WSZYSTKIEGO wymienionego jako rozwiązanie. Następnie wykonałem następujące czynności i zadziałało:

 1. Wpisz kod * # 7284 #, który przeniesie Cię do ekranu telefonu z opcjami ustawień PDA, modemu i QualComm USB.

 2. Kliknij opcję Qualcomm USB Driver i wybierz opcję MTP + ADB, na ekranie wyświetli się komunikat @ zapisany, teraz wystarczy nacisnąć przycisk Wstecz do normalnego ekranu.

 3. Następnie wyłączyłem telefon, wyjąłem baterię, kartę SIM (tmobile) i kartę micro sd, włożyłem je z powrotem, ponownie włączyłem telefon, a następnie podłączyłem go za pomocą kabla USB (nie oryginalnego dostarczonego z telefonem) i zaczął instalować dysk USB, a następnie działał. Martwiło mnie to od 3 miesięcy i wreszcie udało mi się to uruchomić. Mam nadzieję, że to zadziała dla wszystkich innych, ponieważ ten problem był frustrujący.

Uwaga dodatkowa (od użytkownika z VZW Galaxy S3): To zadziałało dla mnie, ale musiałem aktywować ukryte menu, wybierając * # 22745927 i zmieniając opcję ukrytego menu na „włącz”, a następnie wprowadzając powyższy kod. Wybierz to na klawiaturze, nie dzwoniąc. Powinno wyświetlić się menu po wprowadzeniu ostatniego numeru.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.