Mój Samsung Galaxy 3 (GT-i5801) nie jest wykrywany przez mój komputer - co powinienem zrobić?


9

Mam telefon z Androidem Samsung Galaxy 3 ( GT-i5801 ). Obecnie mój komputer nie jest wykrywany przez mój komputer. Początkowo, kiedy kupowałem ten telefon, tworzyłem aplikacje i mogłem je uruchamiać na swoim telefonie. Kupiłem nowy kabel, ponieważ myślałem, że kabel danych mógł zostać uszkodzony, ale to nie rozwiązało problemu.

Jakie mogą być możliwe rozwiązania lub co muszę sprawdzić, aby podłączyć Samsung Galaxy 3 do komputera za pomocą kabla do transmisji danych / USB?

Mam Windows XP zainstalowany na moim laptopie Dell Inspiron .


wykrzykniki nie są potrzebne, imo.
Louis Rhys,

Czy możesz nam powiedzieć, jaka była wiadomość lub inne informacje?
Louis Rhys,

@Louis Rhys nie wykryto urządzenia USB, gdy próbuję się połączyć !! Myślę, że próbuję podłączyć się za pomocą kabla USB, więc nie trzeba instalować sterownika
Paresh Mayani,

Mam podobny problem z Samsungiem Galaxy 3, i5801. Początkowo pojawiało się okno dialogowe montowania, ale teraz nie jest. po prostu ładuje telefon komórkowy. Czy to okno dialogowe wymaga konkretnej usługi lub programu, który mógł zostać przypadkowo odinstalowany? W ustawieniach - o ustawieniach telefonu - USB - opcja pamięci masowej jest włączona, próbowano również z pytaniem o połączenie, ale bez powodzenia. Co może być problemem? Z góry dziękuję.
JRC

Odpowiedzi:


14

Po długim poszukiwaniu i wielu próbach znalazłem rozwiązanie:

Rozkład

 1. Odłącz kabel USB
 2. Na telefonie komórkowym wybierz numer *#7284#. Po #trafieniu ostatniego z nich uruchamiana jest aplikacja PhoneUtil. Wybierz USB -> Modem, a następnie USB -> tryb PDA . Dobrym trybem powinien być PDA. Nawet jeśli trybem jest PDA, przełącz się na Modem, a następnie z powrotem na PDA.

  1. Wybierz także UART -> PDA, a następnie UART -> tryb MODEM. Dobrym trybem powinien być MODEM dla UART . Nawet jeśli trybem jest MODEM, przełącz na PDA, a następnie z powrotem na MODEM ( UART ).
 3. Podłącz kabel USB.

Uwaga:

Dotyczy to nie tylko telefonu Samsung Galaxy 3 - z systemem Android, ale służy również do naprawy połączenia USB z dowolnym telefonem z systemem Android.


3
Tysiąc podziękowań dla Paresh Mayani za wskazówkę * # 7284 #. Połączenie USB przestało działać na moim nowym Galaxy 3, a cała obsługa klienta Samsung sugerowała przywrócenie ustawień fabrycznych. Oczekuję, że rozwiązałoby to problem, ale kosztem utraty wszystkich moich osobistych ustawień. Kciuki w górę za Paresh i kciuki w dół za obsługę klienta Samsung!

1
@Michael Thanx za miłe słowa, byłem w takiej samej sytuacji jak ty, później znalazłem to rozwiązanie, więc udostępniłem je tutaj. Dział obsługi klienta Samsung powiedział mi o przywróceniu ustawień fabrycznych, co zrobili majak !! Powinny mieć co najmniej wiedzę na ten temat * # 7284 #
Paresh Mayani

Znów mam ten sam problem, ale tym razem to rozwiązanie nie działa ... jakikolwiek inny pomysł ???
Mihir Mehta

@PareshMayani Mam galaktykę s3 i zainstalowałem paranoicznego Androida 4.5 (KitKat 4.4.4), ale * # 7284 # nic nie pokazuje!
Dr.jacky

2
 1. Upewnij się, że urządzenie nie jest podłączone do komputera.
 2. Odinstaluj wszystkie sterowniki, które obecnie dla niego zainstalowałeś.
 3. Zrestartuj swój komputer.
 4. Zainstaluj odpowiednie sterowniki z tego posta XDA (obsługuje więcej niż Galaxy S) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=7238660&postcount=1
 5. Zainstaluj Kies ze strony Samsung.com Galaxy 3 http://www.samsung.com/uk/support/detail/supportPrdDetail.do?menu=SP01&prd_ia_cd=23020100&prd_mdl_cd=GT-I5800DKAXEU&prd_mdl_name=GT-I5800
 6. Podłącz urządzenie do komputera.

dzięki za wsparcie, ale ponieważ łączę telefon komórkowy z komputerem za pomocą kabla USB, nie zainstalowałem żadnego sterownika dla tego samego. I tak, zainstalowałem kies z płyty CD dostarczonej z zakupionym pudełkiem samsung-galaxy-3
Paresh Mayani

Jak wspomniałeś link do instalacji sterownika, dotyczy to Samsunga Galaxy S, a nie Galaxy 3, sprawdź to: drivers.softpedia.com/get/MOBILES/Samsung/… , co powinienem zrobić?
Paresh Mayani,

Zalecam odinstalowanie wersji Kies, która została dostarczona na dysku CD, ponieważ jest ona prawdopodobnie nieaktualna, i korzystanie z wersji na stronie pobierania firmy Samsung. I jak wspomniałem w moim poście, sterowniki faktycznie obsługują wiele urządzeń Samsung, a nie tylko Galaxy S, więc nie martw się o to.
Mateusz

2

Jeśli wcześniej tworzysz na komputerze, czy masz włączoną funkcję debugowania USB w telefonie? Który używa zupełnie innego zestawu sterowników niż zwykłe sterowniki USB, sterowniki te są dostępne jako część pakietu Android SDK do pobrania.

Aby sprawdzić, czy masz włączone debugowanie USB, przejdź do Ustawienia -> Aplikacje -> Programowanie -> Debugowanie USB funkcję debugowania USB i zaznaczenie z pola Debugowanie USB.

Jeśli wyłączysz debugowanie USB, powinno być możliwe połączenie się z komputerem przy użyciu standardowych sterowników urządzeń pamięci masowej USB.


1

Zgodnie z instrukcją użytkownika po podłączeniu kabla USB w trybie pamięci masowej należy przejść do podłączonego kabla skrótów / powiadomień / USB, a następnie zamontować.1

Miałem podobny problem, gdy wciąż miałem zainstalowane oprogramowanie do synchronizacji PALM. Z jakiegoś powodu używał portu COMM 4 do komunikacji (nie wiem dlaczego, ale tak zrobił), i to kolidowało (prawdopodobnie za kulisami) z komunikacją z moim Galaxy S.

Po odinstalowaniu oprogramowania do synchronizacji PALM połączenie poszło dobrze.

Więc sprawdź, czy na twoim komputerze jest zainstalowane jakieś inne urządzenie komunikacyjne.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.