Galaxy S3 nie może przesyłać plików przez USB: „Nie rozpoznano urządzenia USB”


12

Mam Galaxy S3 z wersją I9300XXLFB w paśmie podstawowym i mam problemy, gdy jest on podłączony do komputera. Nie mogę przesyłać ani pobierać żadnych plików ani danych przez USB.

Po podłączeniu do komputera informuje mnie, USB device not recognizedże S3 nie pojawia się nigdzie, aby uzyskać do niego dostęp. Wypróbowałem różne kable i komputery i wszystkie wydają się mieć ten sam problem. Jak mogę to uruchomić?


1
Czy zaznaczono Ustawienia> Opcje programisty> Debugowanie USB?
t0mm13b

Czy urządzenie jest odblokowane w momencie podłączenia? Czy sprawdziłeś menedżera urządzeń (w przypadku korzystania z systemu Windows 7)?
Rodrigo Guedes,

Odpowiedzi:3

Dla każdego, kto ma problemy z połączeniem się z systemem Windows za pomocą USB w trybie MTP, upewnij się, że zainstalowałeś sterownik Samsung USB dla telefonów komórkowych ze strony internetowej Samsung. Oto link do modelu Verizon:

http://www.samsung.com/us/support/owners/product/SCH-I535RWBVZW

Przejdź do Manuals & Downloadskarty, a następnie pod kartami kliknij Software. Tam zobaczysz na liście sterownik USB.


1

Miałem podobny problem z podłączeniem mojego Galaxy S3. Sterowniki nie instalowały się poprawnie. Pojawiły się komunikaty informujące, że urządzenie USB działa nieprawidłowo. Pomimo możliwości ładowania telefonu, nie został rozpoznany jako urządzenie pamięci masowej ani nie oferował mi w telefonie opcji, co chciałbym podłączyć do komputera, dopóki nie zmieniłem kabla USB.

Przeczytałem kilka postów, które to sugerowały. Po wypróbowaniu wszystkich ustawień telefonu i menedżera urządzeń, od debugowania po ponowną instalację i aktualizację sterowników, działało to: wypróbowanie nowego kabla USB . Sterowniki zainstalowały się same. Następnie mogłem wybrać opcję Użyj jako urządzenie multimedialne z menu powiadomień telefonu. Dwukrotnie kliknąłem Mój komputer i otworzyłem Telefon, aby wyświetlić multimedia. Byłem także w stanie wybrać tethering przez USB w ustawieniach telefonu, aby umożliwić połączenie z Internetem, co właśnie to wszystko rozpoczęło.

Mam nadzieję, że to pomaga niektórym innym.

W trakcie tego procesu odkryłem również, jak skonfigurować telefon jako hotspot Wi-Fi. Właśnie obejrzałem fajny filmik z youtube, szczegółowo opisujący ten problem, i mogłem podłączyć laptopa do Internetu, gdy rozwiązałem resztę problemu.


1

Miałem podobny problem, ale bez komunikatu o błędzie. Mój komputer po prostu nie widział mojego telefonu, mimo że komputer rozpoznał inne urządzenie USB, które włożyłem. Uwaga: podczas poprzedniej sesji mój komputer NIE rozpoznał mojego telefonu i mogłem b / u niektóre pliki.

Moje ostateczne rozwiązanie było dość proste, gdy telefon był włączony, wyjąłem z niego baterię i pozostawiłem ją na 5 minut. Następnie ponownie zainstalowałem baterię i włączyłem telefon. Po podłączeniu telefonu do komputera za pomocą kabla USB miałem telefon do komputera.

Nie, nie mam na to technicznego wyjaśnienia.


Nie działało to dla mnie, ale otwierając skrzynkę, odkryłem, że desperacko potrzebuję czyszczenia, więc było pomocne w tym względzie.
nateirvin

0

Spójrz na następujące kroki

Krok 1 # Spróbuj wyczyścić i ponownie zainstalować sterowniki

Krok 2 # Możesz użyć Samsung KIES (oprogramowanie na PC) lub sprawić, aby komputer rozpoznał tryb USB „MTP”.

Krok 3 # Upewnij się, że zainstalowałeś sterownik Samsung USB do telefonu komórkowego

Krok 4 # Do przesyłania plików możesz użyć Airdroid, który łączy się przez Wi-Fi.


0
  1. Zainstaluj najnowszy sterownik
  2. Upewnij się, że używasz fabrycznego kabla dostarczonego z telefonem (niektóre kable nie będą działać z S3, komputer nawet Cię okłamie i wyświetli komunikat o błędzie „Nie rozpoznano urządzenia USB”)

0

Wystarczy użyć KIES AIR (preinstalowanego na S3). Działa idealnie i jest przyjazny dla użytkownika.


0

Przed aktualizacją Galaxy S III do Androida 4.3 nie miałem żadnego problemu z Windows 7. To oczywiste, że W7 powinien to rozpoznać, nawet jeśli oprogramowanie Kies nie zostało zainstalowane. To było z main przed aktualizacją do nowego Androida. Ale rymarz W7 nie był w stanie znaleźć Galaxy SIII w trybie urządzenia Media (MTP)!

Rozwiązanie dla mnie:
Instalowanie: urządzenie (instalacja), dysk USB (oprogramowanie) - 9 listopada 2012


0

może być konieczne wyczyszczenie portu micro USB. Spróbuj użyć szczoteczki do zębów lub agrafki, aby usunąć kłaczki. To zadziałało dla mnie-1

Jeśli używasz Androida 4.3, otwórz klawiaturę i wybierz * # 0808 # Android 4.2 * # 7284 # to rozwiąże problem.


Co dokładnie robią te kody? Jak oni pomogą?
ale
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.