Samsung Galaxy S3 nie łączy się przez USB


20

Od około tygodnia mój S3 nie łączy się już przez USB z żadnym komputerem. Nie sądzę, że jest to związane ze sterownikiem, ponieważ działało wcześniej i nie zmieniłem niczego na komputerach. Teraz działa Jelly Bean, ale nie stało się to zaraz po aktualizacji (dopiero po około tygodniu przestało działać).

S3 nawet nie wyświetla powiadomienia z ikoną USB ani możliwości przełączania między PTP i MTP ...

  • Testowałem z 3 różnymi kablami USB, na Vista, Win 7 i Mac OS X.
  • Próbowałem aktywować / dezaktywować debugowanie USB, ponownie uruchomić telefon i zdarzenie wykonało twardy reset, nadal nie działa.
  • Telefon nie jest zrootowany

Może to sprzęt, ale telefon nie spadł lub coś takiego ...

Masz pomysł ?


1
Wydaje się, że to problem z pomocą techniczną Samsunga, ponieważ domyślam się, że to sprzęt. Zrobiłeś już to, co uważam za wystarczające testowanie, aby oprogramowanie było mało prawdopodobne.
Scott Severance

Mam tylko ten problem na komputerze Mac, nie ma problemu z moim innym komputerem z systemem Windows 7 (po zainstalowaniu niektórych sterowników - automatycznie przez system Windows). Zaktualizuj swoje pytanie, jeśli dotyczy tylko Mac
ericn

Nie, dotyczy to Windowsa (jak powiedziano w moich pytaniach, pierwszy punkt)
ygosteli 18.09.2013

Odpowiedzi:


6

Właśnie miałem dziś ten sam problem. Nagle mój komputer nie rozpoznał mojego S3 po podłączeniu przez USB. Najpierw próbowałem debugowania USB i restartowanie ... nie działało. Wyjąłem baterię i uruchomiłem ponownie, a pojawiła się ikona USB. Mam nadzieję, że to pomaga.

Dziękujemy za wszystkie pomocne rozwiązywanie problemów;)


4

Oto, co dla mnie zadziałało. Nie wiem, co to spowodowało, ale podejrzewałem, że spowodowały to zasady serwera Exchange. Na wszelki wypadek usunąłem te konta. Następnie ponownie uruchomiłem tryb odzyskiwania (zwiększanie głośności + naciśnięcie przycisku Home podczas uruchamiania). Z menu odzyskiwania wyczyściłem partycję pamięci podręcznej. Kiedy wrócił, znów zobaczył, że połączenie USB jest w porządku.


Witaj, dziękuję za twoje rozwiązanie. Właśnie próbowałem teraz, niestety dla mnie to nie działało. Myślę, że jedynym sposobem będzie wysłanie go do pomocy technicznej
Samsunga

2

Miałem ten sam problem z moim S3 od czasu aktualizacji do JB 4.1. Mój komputer nie rozpoznaje mojego s3, a telefon nie przejdzie w tryb debugowania USB tylko wskaźnik ładowania po podłączeniu USB do telefonu.
Rozwiązałem mój, usuwając całą pamięć podręczną dla aplikacji. Nie jestem pewien, która to aplikacja, ale zaraz po wyczyszczeniu pamięci podręcznej podłączam ją do komputera i zaczęła działać ponownie. Kies działa i działa debugowanie USB.


2

Miałem ten problem również po aktualizacji. Mogę tylko założyć, że to z aktualizacji; Wcześniej nie miałem problemów.

Moim problemem były porty USB na klawiaturze, a przedni panel komputera nie rozpoznał mojego S3. Więc podłączyłem go z tyłu i ponownie zainstalowałem sterowniki.

Teraz działa dobrze; nie jestem pewien, jak i dlaczego, ale kim jestem, aby się kłócić.


1

Możesz przenieść muzykę do swojego urządzenia za pomocą Windows Media Player na Windows 7 i Windows Vista.

  1. Podłącz urządzenie do komputera za pomocą dostarczonego kabla USB.
  2. Na swoim Galaxy S3 przejdź do Settings > Developer Options > USB debugging.
  3. Otwórz Windows Media Player i kliknij kartę Synchronizacja po prawej stronie. Twoje urządzenie powinno zostać wyświetlone na ekranie synchronizacji.
  4. Przeciągnij utwory muzyczne, które chcesz zsynchronizować, na swoje urządzenie na listę synchronizacji po prawej stronie. Po dodaniu wszystkich ścieżek kliknij opcję Rozpocznij synchronizację u góry ekranu.

Po zakończeniu synchronizacji możesz odłączyć kabel od komputera lub urządzenia.

Źródło .


0

Czy sprawdziłeś uprawnienia na swoim komputerze? Miałem problemy z dostępem do mojego urządzenia przez USB z powodu uprawnień, kiedy podłączyłem urządzenie przez USB do Linux-a.


Testowanie na 3 różnych platformach prawdopodobnie wyklucza to, ale dobry pomysł na inny.
ce4

Sprawdzę jeszcze raz, ale ponieważ już testowałem na dwóch platformach ... A ikona USB nie jest wyświetlana na pasku powiadomień.
ygosteli

0

Po rozwinięciu menu kontekstowego od góry i wybraniu powiadomienia, że ​​jest ono podłączone do urządzenia USB, powinny pojawić się różne opcje dotyczące tego, jak telefon ma traktować połączenie USB.

Wybierz opcję Urządzenie multimedialne (MTP), aby móc przeglądać pliki w telefonie, tak jak każde inne urządzenie USB.


Jeśli przeczytasz pytanie, brzmi ono: „S3 nawet nie wyświetla powiadomienia z ikoną USB ani możliwości przełączania między PTP i MTP ...”
Peanut,

0

Miałem ten sam problem, a wyjęcie baterii i włączenie zasilania telefonu pozwoliło komputerowi go rozpoznać.


Jak powiedziano w innej odpowiedzi: Niestety, w moim przypadku nie rozwiązało to problemu. Ale i tak dzięki
ygosteli

0

Kilka dni po tym, jak dostałem aktualizację Androida 4.1.1 OTA i zrootowałem ją, mój Galaxy S3 nie rozpoznał połączenia USB.

Usunięcie, a następnie ponowne zainstalowanie baterii pozwoliło mojemu Galaxuy S3 rozpoznać połączenie USB. Android File Transfer nadal nie działał, dopóki nie odinstalowałem Kies. Teraz działa.

Doceniam posty.


Niestety w moim przypadku problem nie został rozwiązany. Dzięki za odpowiedź
ygosteli

0

Wydaje mi się, że to działa, zaznaczając pole Debugowanie USB w Opcjach programisty .

Próbowałem różnego rodzaju sztuczek (w tym niektóre z powyższych i więcej), ale nic nie pomogło.

Ten robi!

Mam nadzieję, że to rozwiąże problem ...


0

To nie pomoże OP, ale może pomóc innym. Miałem ten sam problem, brak pomocy przy wyjmowaniu baterii / wyłączaniu zasilania lub debugowaniu USB w trybie programisty itp. W końcu zorientowałem się, że korzystam z kabla USB innej firmy (bezpłatnie z Costco). Kiedy użyłem kabla Samsung z pudełka, zaczął znowu działać. Kabel Costco nadal nie działa.


0

Miałem kabel, który działał dobrze (ładowanie i przesyłanie danych) do czasu aktualizacji do Jelly Bean 4.1.2. Ponieważ aktualizacja nie będzie działać, muszę zmienić kabel TYLKO na oznaczony DATA TRANSFER, więc sugeruję wypróbowanie innego kabla.


Czy kable USB nie są takie same?
wonea

Nie dla urządzeń, niektóre będą ładować tylko twoje urządzenie, a niektóre pozwolą ci przesyłać pliki, ... Najlepiej jest zachować oryginalny kabel przy zakupie smartfona.
ygosteli

0

Miałem ten sam problem, że telefon nie został rozpoznany przez komputer. Próbowałem WSZYSTKO (odinstalowanie, kabel USB, debugowanie, Kies itp.).

W końcu zadziałało po wyłączeniu telefonu i wyjęciu baterii! Nie mogłem w to uwierzyć (ale teraz jestem szczęśliwy).


0

Wypróbowałem inny kabel USB i wszystko się połączyło i zaczęło działać.


Czy OP używa innej nazwy użytkownika? Jeśli nie, wątpię, czy to odpowiada na pytanie.
Stephen Schrauger

0

Od JB odłącz kabel od słuchawki i wykonaj następujące czynności:

  • Przejdź do Ustawienia> Informacje o telefonie
  • Przewiń w dół do dołu
  • Teraz naciśnij 7 razy Numer kompilacji , aby aktywować Opcje programistów .

Teraz aktywowane są opcje programisty ( celowo ukryte przed ustawieniami ), z powrotem z tego ekranu, opcje programistów powinny być obecne, a następnie dotknij tego, poszukaj debugowania , dotknij debugowania USB, aby zaznaczyć na nim znacznik wyboru.

Następnie spróbuj podłączyć kabel USB do słuchawki ... :)

Uzupełnienie:

Nawet jeśli wybrano debugowanie USB, odznacz je i wybierz ponownie. To zadziałało dla mnie.


Ups, edycja powinna być dozwolona zamiast odrzucana. Przepraszam.
geffchang

-1

Jeśli jeszcze tego nie rozgryzłeś. Najprostszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest wyłączenie telefonu, wyjęcie baterii, odczekanie około 30-60 sekund, a następnie włożenie baterii z powrotem do telefonu. Miałem podobny problem i to naprawiło go prawie za każdym razem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.