Czy mogę wyłączyć tryb MTP i mieć zwykłe połączenie USB?


10

Mam Galaxy Tab 10.1 i został zrootowany.

Ilekroć próbuję podłączyć go przez USB, przechodzi w tryb MTP, który nie działa dla mnie po podłączeniu do mojego komputera z systemem Linux Ubuntu.

Naprawdę wolałbym nie mieć do czynienia z jakimś oprogramowaniem do dokonywania przelewów. Wolałbym, żeby pojawił się jako zewnętrzny dysk USB, tak jak mój telefon.

Czy mogę wyłączyć MTP i sprawić, że mój tablet będzie się pojawiał jako dysk zewnętrzny USB?


Dodanie tego, aby pytania zostały połączone, nie jest bezpośrednią odpowiedzią na twoje pytanie, ale przechodzi przez inne opcje, które mogą być użyte: Lepszy sposób na połączenie Galaxy Nexus (ICS) z Linuksem
GAThrawn

Odpowiedzi:


9

Nie jestem w 100% pewien. Ale IIRC, problem z normalną pamięcią USB polega na tym, że Android musi podzielić telefon na partycje na pamięć wewnętrzną i pamięć USB. Komputer może następnie podłączyć pamięć USB do telefonu i zamontować ją w komputerze. Tak więc w wielu telefonach bez MTP, chociaż pamięć wewnętrzna miała pojemność 16 GB, tylko 1 lub 2 GB było dostępne do zainstalowania aplikacji. Podczas gdy niektóre telefony dawały do ​​8 GB na aplikację, miejsce to zostało zmarnowane dla ludzi, którzy nie potrzebowali tyle na aplikację, ale potrzebowali miejsca na muzykę i zdjęcia.

W trybie MTP nie ma oddzielnej partycji, ale cała pojedyncza partycja. Jeśli więc masz 16 GB pamięci wewnętrznej w telefonie, możesz wykorzystać całe 16 GB na aplikacje, muzykę i zdjęcia.

Tryb MTP jest dostępny w Honeycomb i nie sądzę, aby był to element opcjonalny. Mam na myśli, że nie sądzę, że możesz powiedzieć, że nie chcę trybu MTP, chcę tryb pamięci USB.


2
Okej, więc muszę zapomnieć o próbowaniu braku MTP i skupić się na tym, jak sprawić, by działał na Ubuntu. Dzięki za wytłumaczenie.
PYTAJĄCY

Nexus galaktyki ma tę samą konfigurację pamięci co karta. Być może zadziała to również w Ubuntu. rootzwiki.com/topic/…
Brandorf

Czy jest jakiś sposób na przełączenie między MTP a USB ...? Ponieważ korzystanie z MTP jest o wiele wolniejsze niż USB, o ile mnie doświadczyło.
Ali_Waris

0

Nie ma innego sposobu wyłączenia trybu MTP, z wyjątkiem zwykłego smartfona z Androidem, takiego jak smartfon lokalnego producenta.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.