Pytania otagowane jako xhtml

10
Co nowego w HTML5 / CSS3?
Widziałem tę stronę i tę stronę , ale to dużo do strawienia. Jakie są główne rzeczy w HTML5, które sprawiają, że jest on inny / lepszy niż zwykły stary (X) HTML / CSS?
23 html5  css3  css  xhtml  html 

7
Tryby HTML i „dziwactwa” a „zgodność ze standardami”: wyjaśnij i powiedz nam, dlaczego powinniśmy się tym przejmować?
Jaka jest różnica między trybem „dziwactwa” a trybem „zgodności ze standardami” podczas tworzenia stron HTML? Jak powiedzieć, kiedy pracujesz w jednym trybie, a nie w drugim? Dlaczego ludzie - tj. Webmasterzy, projektanci i programiści - powinni dbać o wybranie trybu zgodności ze standardami zamiast trybu dziwactwa? Czy tryb dziwactwa jest …


11
Typowe optymalizacje w celu zmniejszenia rozmiaru strony HTML lub XHTML?
Jakie są typowe optymalizacje w celu zmniejszenia rozmiaru strony HTML lub XHTML? Niektóre, które przychodzą na myśl, to: usuwanie komentarzy, usuwanie obcych białych znaków, przenoszenie powtarzalnych stylów wbudowanych do arkusza stylów CSS, itp. Jakie są inne? Która oferta daje największe zyski lub może być wykonywana automatycznie przez narzędzie lub moduł?


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.