Dlaczego przycisk „wyciszenia” Gmaila nie wyświetla się dla mnie?


12

W Gmailu jest fajna funkcja, w której można „wyciszyć” wątek, aby nowe odpowiedzi na niego nie były już oznaczane jako nowe, dzięki czemu nie będą Ci już przeszkadzać. (Podobno. Nigdy tak naprawdę nie widziałem tego na swoim koncie. Rozumiem, że powinien on znajdować się w menu „Więcej działań”.) Jest to (byłoby) szczególnie przydatne, gdy członek listy mailingowej i jest popularny wątek, który Cię nie interesuje .

Wydaje mi się, że nie mam go ani na moim standardowym koncie Gmail, ani na koncie Google Mail dla domen.

Jedynym powodem, dla którego mogę to pojąć, jest to, że już używam filtrów do nakładania etykiet na pocztę z list mailingowych, dzięki czemu mogę łatwo przeglądać nieprzeczytane wiadomości na jeden temat. Oto przykładowa reguła, której używam:

Matches: to:(model-glue@googlegroups.com)
Do this: Skip Inbox, Apply label "CF-ModelGlue", Never send it to Spam

Czy wiadomo, że filtrowanie takich wiadomości usunie funkcję wyciszenia? Czy jest jakiś inny sposób na uzyskanie moich etykiet i zachowanie funkcji wyciszenia?

Odpowiedzi:


5

Możesz sprawić, aby przycisk wyciszenia wrócił podczas filtrowania, włączając is:unreadfiltr i dodając -is:muted. Mam następujące zapytanie wyświetlane pod skrzynką odbiorczą za pomocą laboratorium Wiele skrzynek odbiorczych i pozwala mi wyciszyć rozmowy:

label:Support is:unread -is:muted

To pokazuje mi wszystko, co oznaczono jako Wsparcie, którego jeszcze nie przeczytałem i nie jest jeszcze wyciszone. Przycisk wyciszania znajduje się jak zwykle pod przyciskiem Więcej działań.


nie musisz dodawać: nieprzeczytane; just -is: wyciszony działa dobrze
tldr

gdzie dodać -is: wyciszony w oknie dialogowym tworzenia filtra Gmaila?
vaichidrewar

8

Opcja wyciszenia jest włączona tylko wtedy, gdy wiadomość znajduje się również w skrzynce odbiorczej. Ponieważ filtr ma „Pomiń skrzynkę odbiorczą”, nigdy go nie zobaczysz


jeśli wiadomości nie ma w skrzynce odbiorczej, możesz dodać opcję -is: mute w polu wejściowym filtra, aby ponownie wyświetlić przycisk wyciszenia
tldr

5

Pozycja menu Wycisz zwykle pojawia się tylko w skrzynce odbiorczej. Nie pojawia się w widokach etykiet zawierających połączenie elementów skrzynki odbiorczej i elementów innych niż. W wiadomości możesz wyciszyć tylko wiadomość znajdującą się w skrzynce odbiorczej (a nie tylko jej widok - jeśli szukasz wiadomości i znajdujesz ją w skrzynce odbiorczej, nie możesz wyciszyć jej, dopóki nie zobaczysz jej w w pudełku). Klawisz skrótu „wycisz” to „m”. Możesz znaleźć wyciszone wiadomości, wyszukując is:mute.

Jeśli masz określone wyszukiwanie, takie jak filtr lub etykieta, możesz dodać -is:mutedo kryteriów wyszukiwania i włączyć pozycję Wycisz w tych wynikach wyszukiwania.


Sprytny pomysł, ale wydaje się, że nic dla mnie nie robi. :(
Adam Tuttle

@Adam: czy masz włączone skróty klawiszowe?
Mr. Shiny and New 安 宇


Tak, specjalnie umożliwiłem im to przetestować.
Adam Tuttle,

3

To jest błąd w systemie.

Będziesz musiał zebrać wiadomości bez label:yourlabelwyszukiwania.

tzn. gdy tworzysz / edytujesz filtr, wykonaj wyszukiwanie testowe w oparciu o swój filtr. Spowoduje to wyświetlenie wszystkich wyników.

Stąd znajdziesz brakującą opcję wyciszenia w menu Więcej działań dla każdej wiadomości.

Drugi sposób to druga karta wyświetlająca Gmaila w podstawowym języku HTML zamiast widoku standardowego. W podstawowym HTML opcja Wycisz jest ponownie widoczna.


1
Chciałbym dowiedzieć się, kto głosował za tym, ponieważ nie mogli się bardziej mylić. To jest dokładnie poprawne. To niefortunne, ale przynajmniej teraz wiem, jak znaleźć przycisk Wycisz, kiedy naprawdę go potrzebuję. Dzięki!
Adam Tuttle,

Myślę, że to samo pojawia się, gdy nawigujesz do wiadomości w widoku „Cała poczta”. Przejdź do skrzynki odbiorczej, a następnie przejdź do wiadomości ze skrzynki odbiorczej, a przycisk wyciszenia powinien się pojawić.
gatoatigrado

0

Pojawia się u mnie, kiedy klikam wiadomość e-mail, a następnie klikam więcej działań, które znajdują się na dole listy.

More Actions -> Mute
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.