Pytania otagowane jako pushd

11
Jak korzystać z poleceń pushd i popd?
Jakie są praktyczne zastosowania obu pushdi popdkiedy istnieje korzyść z używania tych dwóch poleceń ponad cdi cd -? EDYCJA : Szukam kilku praktycznych przykładów użycia obu tych poleceń lub powodów utrzymywania stosu w katalogach (gdy masz uzupełnienie tabulacji cd -, aliasy dla skrócenia cd ..itp.).
332 shell  cd-command  pushd 

3
Różnica między „cd -” a „cd ~ -”
Polecenie Bash cd - drukuje poprzednio używany katalog i wprowadza do niego zmiany. Z drugiej strony polecenie Bash cd ~- bezpośrednio przechodzi do poprzednio używanego katalogu, bez echa czegokolwiek. Czy to jedyna różnica? Jaki jest przypadek użycia każdego z poleceń?


2
usuwanie lub czyszczenie stosu ścieżek popd / pushd
Po pushdzbyt wielu ingerencjach chcę wyczyścić cały stos ścieżek. Jak miałbym popdwszystkie przedmioty na stosie? Chciałbym popdbez potrzeby wiedzieć, ile jest na stosie? Wydaje się, że instrukcja bash nie obejmuje tego . Dlaczego muszę to wiedzieć? Jestem wybredna i muszę wyczyścić stos.
39 bash  pushd 

1
pushd, popd vs cd, cd- in bash i zsh
Czy istnieje różnica między zachowaniem pushd / popd w bashu a zsh? Wygląda na to, że w zsh cd cd zachowuje się dokładnie tak samo jak pushd / popd (który dodaje katalog / pops automatycznie, gdy cd), podczas gdy w bash cd cd nie wpływa na stos katalogu. Jeśli ktoś …
16 bash  zsh  cd-command  pushd 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.