Pytania otagowane jako uninstall

Pytania dotyczące odinstalowywania oprogramowania w systemie Ubuntu lub odinstalowywania systemu Ubuntu z komputera.

10
Jak mogę odinstalować oprogramowanie?
Widząc, że istnieją różne sposoby instalacji na Ubuntu. Jakie są różne sposoby odinstalowywania elementów? Które sposoby zawsze działają? Jak mogę się upewnić, że coś zostało odinstalowane?
218 uninstall 


7
Jak możesz całkowicie usunąć paczkę?
Próbuję wykonać czystą instalację octave3.2pakietu. Aby to zrobić, usunąłem go, a następnie próbowałem ponownie zainstalować. Podczas ponownej instalacji wystąpił błąd. Może to być błąd w pakiecie, ale chcę się upewnić, że wszystko zostało usunięte, aby móc przeprowadzić czystą instalację. Czy to wystarczy? sudo apt-get --purge remove octave3.2


7
Jeśli zbuduję pakiet ze źródła, jak mogę całkowicie odinstalować lub usunąć?
Użyłem kodu źródłowego, aby zbudować jeden pakiet, taki jak poniżej: ./configure --prefix=/usr --sysconfdir=/etc --localstatedir=/var --libexecdir=/usr/lib --with-package-name="Myplugin" --with-package-origin="http://www.ubuntu.org/" --enable-gtk-doc --disable-static make make install Ale niestety odkryłem, że jest to najnowsza wersja i zawiera wiele błędów, więc muszę ją usunąć / odinstalować. Ale jak mogę to zrobić? Próbowałem, make clean; make uninstallale …

4
Odinstaluj program zainstalowany z Wine
Używam Ubuntu 11.10. Korzystając z oprogramowania do wina, zainstalowałem oprogramowanie, takie jak nimbuzz i ibibo messenger. Oba programy nie działają i pokazują błąd jakoWe're sorry, but an unknown error has caused ibibo Messenger to close. Więc chcę je odinstalować. Jak odinstalować programy tego typu, które zainstalowałem przez Wine?
135 wine  uninstall 

9
Jak odinstalować NetBeans?
Ponieważ nie zainstalowałem NetBeans za pośrednictwem Centrum oprogramowania (zainstalowałem go jako plik .sh), nie widzę łatwego sposobu na odinstalowanie programu. Jak mogę bezpiecznie odinstalować program?

6
Jak mogę całkowicie odinstalować sterownik NVIDIA?
Zgodnie z oczekiwaniami sterowniki Nvidii zmniejszyły moje dostosowania. Nie mogę zalogować się do sesji Unity 3D. Nie mogę znaleźć żadnej zawartości, która pomogłaby mi odinstalować sterownik i nie wiem, co zrobić, ponieważ nigdy wcześniej ich nie odinstalowałem.

9
Jak możesz usunąć Unity?
W poprzednich wersjach Netbook Remix byłem w stanie wyłączyć netbook-launcher i po prostu mieć pusty pulpit. Podobała mi się szybkość wersji Netbook, ale nie interfejs, działało to dla mnie dobrze. Jak mogę usunąć Unity? Przydatne byłoby również posiadanie instrukcji usuwania dla wszystkich wersji Ubuntu.
86 unity  uninstall 

3
Jak usunąć wszystkie pliki pasujące do wzorca?
Kiedy przywracam w Mercurial, pozostawia kilka .origplików. Chciałbym móc uruchomić polecenie usunięcia ich wszystkich. Znalazłem kilka źródeł, które mówią, aby uruchomić: rm **/*.orig Ale to daje mi wiadomość: rm: nie można usunąć `* / .orig ': Nie ma takiego pliku ani katalogu Próbowałem też: rm -rv *.orig rm -R *\.orig
76 uninstall  delete 

8
Jak usunąć Steam?
Czy ktoś zna sposób na usunięcie Steam z Ubuntu 12.04? Rozejrzałem się po sieci, ale nie mogłem znaleźć prostego rozwiązania. Dzięki.
73 uninstall  steam 

10
Czy można cofnąć polecenie instalacji apt-get?
Zainstalowałem Carpadio na mojej instalacji Xubuntu (Live USB), która następnie ściągnęła ponad 50 pakietów z, jak sądzę, strony Ubuntu repozytorium. Teraz chciałbym to cofnąć. Jednak przez całe moje polowanie nie mogę znaleźć nic bardziej użytecznego niż polecenie Jak odwrócić sudo apt get install , co sugeruje apt-get purge. Nie jest …
67 apt  uninstall 

1
Jak mogę odinstalować Qt5, które zainstalowałem z .run?
Zainstalowałem Qt z qt-linux-opensource-5.0.1-x86_64-offline.runpliku. Działa dobrze, ale nie mogę w nim używać bibliotek KDE. Czy ktoś może więc powiedzieć, jak go odinstalować? Nie mogłem również znaleźć żadnego odinstalowania lub czegoś w zainstalowanym katalogu.
63 uninstall  qt5 

2
Jak odinstalować Google Chrome?
Postanowiłem wypróbować Google Chrome i zobaczyć, czy różni się on od Chromium, ale teraz nie mogę wymyślić, jak go odinstalować. Właśnie to zainstalowałem. Jak się go pozbyć, jest pytanie.

5
Usuń dokumentację, aby zaoszczędzić miejsce na dysku twardym
Lubię tworzyć raczej małą instalację Ubuntu na maszynie Virtual Box. Zasadniczo powinien po prostu zapewniać TeX Live i powiązane narzędzia. Doszedłem do wniosku, że mam prawie 1 GB danych /usr/share/doc. W tym przypadku nie potrzebuję tej dokumentacji, tylko strony związane z LaTeX man, których tam nie ma. Czy istnieje sposób …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.