Odinstaluj program zainstalowany z Wine


135

Używam Ubuntu 11.10. Korzystając z oprogramowania do wina, zainstalowałem oprogramowanie, takie jak nimbuzz i ibibo messenger. Oba programy nie działają i pokazują błąd jakoWe're sorry, but an unknown error has caused ibibo Messenger to close.

Więc chcę je odinstalować.

Jak odinstalować programy tego typu, które zainstalowałem przez Wine?

Odpowiedzi:


226

Wpisz terminal lub naciśnij Alt+, F2a typ wine uninstallerda ci dostęp do wbudowanego narzędzia Dodaj / Usuń z wine. Stamtąd możesz odinstalować program zainstalowany w butelce.

Aby całkowicie usunąć butelkę dla użytkownika (a tym samym usunąć wszystko z butelki wina i zacząć od nowa), możesz otworzyć terminal i wpisać rm -rf ~/.winelub alternatywnie otworzyć Nautilus, aw folderze domowym naciśnij Ctrl+ H, zlokalizuj .winefolder i usuń go. wineutworzy nowy folder przy następnej próbie użycia.


20

Wyszukaj winew Dash. Wybierz Uninstall Wine softwaretam. Tam znajdziesz wszystkie oprogramowanie i będziesz miał opcję odinstalowania.

Zrzut ekranu opcji <code> Odinstaluj oprogramowanie Wine </code>

Jeśli używasz Gnome Fallback, po prostu przejdź do Aplikacje => Wine => Odinstaluj oprogramowanie Wine


Dzięki souravc! Tymczasem udało mi się to rozgryźć. Wyobraź sobie, że bałem się, że „Unistall Wine Software” unistall samo wino! :-)) Dlatego nie używałem go od samego początku. W każdym razie natknąłem się na kilka małych błędów. W mojej odpowiedzi szczegółowo podzieliłem się swoim doświadczeniem i być może możesz mi w tym pomóc.
Cristiana Nicolae

souravc, wybrałem twoją odpowiedź jako preferowaną, ponieważ wspomniałeś o Gnome Fallback. Zgadza się, nie używam Unity, więc twoja odpowiedź może być przydatna dla użytkowników takich jak ja.
Cristiana Nicolae

2
Te skróty nie są już wyświetlane w Unity po zainstalowaniu wine-devel.
Dan Dascalescu

@DanDascalescu spróbuj:~/.wine/drive_c/windows/ wine syswow64/uninstaller.exe
gmaslowski

13

Wpisz „oprogramowanie do wina unistall” w desce rozdzielczej i otwórz aplikację.

oprogramowanie do wina unistall

Zobaczysz listę zainstalowanych aplikacji, kliknij tę, którą chcesz odinstalować, i kliknij „Usuń”.

usuń zainstalowaną aplikację


Dzięki Jobin! Wygląda na to, że odpowiedziałeś podczas edytowania własnej odpowiedzi. Dziękuję Ci! Jak widać, mogłem znaleźć rozwiązanie, ale znalazłem również kilka dziwnych zachowań. Dzielę się swoim doświadczeniem w szczegółach w odpowiedzi poniżej. Może mógłbyś mi pomóc to naprawić.
Cristiana Nicolae

3

Znalazłem odpowiedź! W menu Wine kliknąłem „Unistall Wine Software”.

Spowoduje to otwarcie okna dodawania / usuwania. Po prostu wybieram aplikację, a następnie klikam przycisk „Modify / Reove”.

Usuwanie programu Windows z Wine

Jednak z kilku powodów, których nie rozumiem, muszę wykonać tę samą operację dwa razy. Po trzykrotnym kliknięciu OK nadal widzę program na liście! Po wybraniu, a następnie ponownym kliknięciu przycisku „Zmień / Usuń” otrzymuję:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Klikam przycisk „Tak” i wreszcie aplikacja znika z listy. Ale potem muszę ręcznie wyczyścić skróty i folder. Chciałbym znaleźć łatwiejsze i czystsze rozwiązanie, ale i tak działa dobrze.


Prześlij to jako nowe pytanie, ponieważ nie jest to dokładnie odpowiedź.
jobin

Ok Jobin, masz rację! Opublikuję to! Dziękuję Ci!
Cristiana Nicolae

„W menu Wine kliknąłem„ Unistall Wine Software ””… dziwne, że nie mogę znaleźć żadnego menu Wine. Gdzie to jest?
Marecky
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.