Pytania otagowane jako keyboard

Pytania dotyczące klawiatur dotykowych i innych. Dodaj jednak tag „ekran dotykowy” w przypadku pytań dotyczących klawiatury dotykowej.


4
Blokady klawiatury w IntelliJ IDEA na Ubuntu 14.04
Czy mógłbyś mi pomóc w piekle dziwnego problemu? Używam Intellij IDEA 13 na Ubuntu 14.04 i od czasu do czasu moja klawiatura całkowicie (tak, całkowicie, to nie chodzi o skróty) blokuje się w IDEA. Nadal mogę robić wszystko, co chcę w IDEA za pomocą myszy, a także mogę korzystać z …
182 14.04  keyboard  intellij 

3
Jak odwrócić klucze fn na laptopie Dell?
Mój laptop Dell (XPS 15z) ma specjalne klawisze na klawiszach F1do F12. Jeśli chcę na przykład wyłączyć podświetlenie klawiatury, muszę wpisać Fn+ F6. Czy można to odwrócić? W rzeczywistości rzadko używam F*kluczy. Jak mogę nacisnąć tylko, F6aby wyłączyć podświetlenie i Fn+, F6aby pisać F6? Czy to możliwe? Dzięki.

10
Czy istnieje sposób na wyłączenie wewnętrznej klawiatury laptopa?
Tydzień temu rozlałem zawartość kubka na klawiaturę laptopa. Połowa kluczy już nie działa, z wyjątkiem jednego! Litera Q, która jest bardzo aktywna regularnie. To bardzo niepokojące, gdy pracuję. Czy istnieje sposób na wyłączenie wewnętrznej klawiatury laptopa? Czy to możliwe xmodmap?
85 keyboard 

10
Jak ponownie przypisać klawisze Caps Lock i Ctrl?
Chciałbym ponownie mapować klucze tak, aby Ctrlzachowywały się jak Caps Lockklucz i odwrotnie. Ponadto, jeśli to możliwe, chciałbym, aby ustawienia były dostępne tylko dla aktualnie zalogowanego użytkownika. Jak mogę to osiągnąć? Jestem użytkownikiem vima, w przeciwieństwie do innych osób korzystających z tego komputera, więc chciałbym te ustawienia tylko dla mojego …
77 keyboard  vim 

11
Jak zmienić mapowanie klawisza Caps Lock?
W przeszłości używałem, aby xmodmapuniemożliwić działanie Caps Lockprzycisku, a następnie mówiłem Launchy, aby zamiast tego obsługiwał naciśnięcie klawisza. Nie mogę już tego robić. Jaki jest najlepszy sposób, aby wyłączyć Caps Locknormalne zachowanie i zmusić go do zrobienia czegoś innego?

2
Jaka jest różnica między GRUB_CMDLINE_LINUX i GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT w / etc / default / grub
Rozwiązuję problem z kontrolą jasności klawisza FN na moim laptopie, więc brnę przez wiele opcji konfiguracyjnych w / etc / default / grub, jak można sobie wyobrazić. Pojawiło się jednak pytanie: Jaka jest różnica między zaznaczonymi liniami GRUB_CMDLINE_LINUXa GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT? Na przykład robi GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_backlight=vendor" zachowywać się inaczej niż GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="acpi_backlight=vendor"? Jako niezwiązane …


8
Jak mogę włączyć Ctrl + Alt + Backspace?
Ctrl+ Alt+ ←zwykle można ustawić tak, aby zrestartował X, jednak nie mogę znaleźć opcji pozwalającej na to (domyślnie jest wyłączone). Szukałem w System->Preferences->Keyboarda System->Preferences->Keyboard Shortcuts, ale nie mogę znaleźć opcję, aby ją włączyć. Gdzie mogę zmienić to ustawienie?


13
Skrót klawisza jasności fn nie działa na laptopie ASUS
Skróty jasności za pomocą fnklawisza nie działają. Próbowałem każdego rozwiązania z tej odpowiedzi i jej komentarzy . Po edycji /etc/default/grubpliku uruchomiłem się ponownie. GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux" GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_backlight=vendor" GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=linux acpi_backlight=vendor" GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi_Linux" Jakie są inne obejścia / rozwiązania? Odpowiednia wydajność: $ sudo lshw -C display *-display UNCLAIMED description: 3D controller product: GK107M [GeForce GT …

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.