Apple Music na Ubuntu


11

Jak mogę korzystać z Apple Music na Ubuntu, jeśli jest to możliwe? Zastanawiam się nad przejściem z Spotify, ale nie jestem pewien, czy warto, jeśli nie mogę uzyskać dostępu do muzyki z pulpitu. Dziękuję Ci!

Odpowiedzi:


6

Apple Music używa iTunes, możesz spróbować użyć wine / crossover, aby uruchomić go na Ubuntu. Problem polega na tym, że iTunes był bardzo trudny do uruchomienia na Ubuntu. Można sprawdzić stan iTunes uruchomionych na wina tutaj . Widać, że można zainstalować wersję 12.x (najnowszą), ale nic nie działa z działaniem sieci. Więc jeśli masz już muzykę na komputerze, odtworzy ją, ale niczego nie przesyła strumieniowo.

Nie polecam przejścia z Spotify na Apple Music, jeśli używasz Ubuntu. Trzymaj się Spotify lub wypróbuj Muzykę Google Play, w której oba mają działający interfejs internetowy, a Spotify ma dedykowaną aplikację dla systemu Linux. Jeśli Apple kiedykolwiek zaoferuje iTunes rozwiązanie oparte na przeglądarce, być może będzie to możliwe, ale naprawdę w to wątpię. Celem Apple jest doprowadzenie Cię do ich ekosystemu i zamknięcie wszystkich drzwi wyjściowych, abyś był na nich w 100% zależny.


„Dedykowana aplikacja” Spotify to tak naprawdę opakowanie Chromium wokół aplikacji internetowej. Lepiej jest po prostu korzystać z aplikacji internetowej, aby nie uruchamiać dwóch przeglądarek jednocześnie.
stommestack 10.10.17

7

EDYCJA 2019: Teraz znacznie łatwiej jest korzystać z odtwarzaczy Apple Music Music (patrz odpowiedzi poniżej)


EDIT 2018: Zainstalowałem go i działa (Ubuntu 16.04 i wino 2.16).

Zainstaluj iTunes z Apple Music na Ubuntu:

  1. Pobierz iTunes 32-bity (Apple Music wymaga wersji> = 12.3): https://secure-appldnld.apple.com/itunes12/031-24468-20150916-D642FEDC-5C68-11E5-8BC9-CC5C6DA99CB1/iTunesSetup.exe ( źródło: https://discussions.apple.com/thread/7270928?start=0&tstart=0 )
  2. Postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji iTunes ( https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=31322 ):

Instalacja:

1) Skonfiguruj prefiks wine z WINEARCH = win32

2) Pozostaw konfigurację w systemie Windows XP (na razie)

3) Zainstaluj za pomocą Winetricks: gdiplus, msls31 ie8, ie8_kb2936068.

  • Jeśli twoje winetricks nie są w stanie zainstalować msls31 z powodu niedopasowania skrótu, po prostu pobierz plik .dll (powinien on wynosić około 157 kilobajtów) z dowolnej strony internetowej (np. Filtr plików) i zastąp istniejącą w Windows / System32.
  • ie8_kb2936068 nie jest konieczne, ale wygląda na to, że iTunes Store nie zawiesza się za każdym razem.

Nie byłem w stanie zainstalować ie8_kb2936068, działa dobrze bez.

  • Nie zalecamy dotykania IE po instalacji, po tym iTunes Store nie działa poprawnie.

4) Po zakończeniu instalacji składników przejdź do systemu Windows 7 i uruchom instalator. Użyj go w wersji 32-bitowej.

Następnie uruchom iTunes (teraz możesz go znaleźć na desce rozdzielczej) i powinno działać =)


ORYGINALNY 2017: Aktualizacja, jest teraz obsługiwany: https://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=31322


3
Byłoby miło, gdybyś sformatował tę odpowiedź w mniej tajemniczy sposób ... a fakt, że jest wymieniony w WineHQ z oceną Brąz prawdopodobnie nie jest dokładnie taki sam, jak „obsługiwany”
Zanna

Jeszcze tego nie próbowałem, ale powiedzieli „Co działa: ..., Apple Music, ...”.
Levi EE

Logowanie nie działało, dopóki nie zainstalowałem najnowszej wersji iTunes. „iTunes 12.7.3 dla Windows 7 lub nowszy” z secure-appldnld.apple.com/itunes12/… . Mówi, że jest 32-bitowy. „Pobierz teraz (wersja 32-bitowa)”, więc prawdopodobnie wersja 12.1.x nie jest najnowszą wersją 32-bitową, ale myślę, że jest to raczej najnowsza wersja systemu Windows XP?
Michael Yoo,

4

Apple nie ma obecnie dedykowanego programu komputerowego dla Ubuntu. Jednak prowokują one interfejs API poprzez ich MusicKit JS ( https://developer.apple.com/musickit/ ).

Programiści wykorzystali MusicKit JS do stworzenia zewnętrznego odtwarzacza internetowego. Oto niektóre odtwarzacze stron trzecich, które przekierowują Cię na stronę internetową firmy Apple w celu uwierzytelnienia się, abyś nie musiał zdradzać swojego hasła:

https://playapplemusic.com/

https://music.zacharyseguin.ca/

https://am.netlify.com/

Są otwarte i kod źródłowy można znaleźć na GitHub:

https://github.com/naveedgol/apple-music-web-player

https://github.com/zachomedia/apple-music-webplayer

https://github.com/bottleneckco/am
1

Jest fajny odtwarzacz internetowy Apple Music przy użyciu nowego, oficjalnego API MusicKitJS.

https://musi.sh/

Odkryłem, że jest to najlepszy sposób na słuchanie Apple Music w systemie Linux!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.