Kalkulator Ubuntu 14.04 nie jest aktywowany po otwarciu ze skrótu klawiaturowego


16

Używam Microsoft Natural® Ergonomic Keyboard 4000 na moim Ubuntu 14.04 x64 i od czasu aktualizacji z Ubuntu 13.10 zauważyłem, że aplikacja Kalkulator nie jest aktywna po uruchomieniu ze skrótu klawiaturowego. Zaczyna się jak ostatnia (NIE poprzednia) aplikacja na stosie.

Uaktywnia się po otwarciu z deski rozdzielczej.

Nie wiem, jakie dane wyjściowe konfiguracji podać. Jakieś sugestie?


Naprawiłem to za pomocą powiązania klawiszy w compiz askubuntu.com/questions/321525/…
user16832

Odpowiedzi:


14

To, co odkryłeś, wydaje się być błędem związanym z niektórymi aplikacjami uruchamianymi z (jedności) * - demona ustawień. Błąd jest zgłaszany tutaj.

Istnieje jednak wiele łatwych obejść tego irytującego problemu;

Sugeruję, aby zdefiniować własny skrót klawiaturowy i ponownie przypisać przycisk kalkulatora.

skrót klawiszowy


Innym rozwiązaniem jest:

Użyj np. CompizConfig Setting Manageri Focus Prevention Levelwyłącz opcję. Opcja znajduje się w General Optionszakładce o nazwie pod Focus & Raise Behaviour.


wydaje się, że dzisiejsza aktualizacja to naprawiła.
Alex Burdusel,

Cześć, proponowana odpowiedź nie jest tym, czego się spodziewałem. Chcę mieć funkcję zapobiegania ustawianiu ostrości i mieć aplikację kalkulatora, aby uzyskać ostrość po uruchomieniu z klawiatury. Czy to jest możliwe?
razor7

1
Cóż, mam konkretny przypadek: jeśli utworzę niestandardowy skrót za pomocą przycisku kalkulatora na mojej klawiaturze, aplikacja kalkulatora w ogóle się nie pokazuje ...
razor7

2
Alternatywne rozwiązanie (przy użyciu CompizConfig) rozwiązało problem dla mnie, ponieważ dodając niestandardowy skrót, aplikacja otworzyła się na innych aplikacjach, ale nie otrzymała uwagi, a zatem nadal nie otrzymała natychmiastowego wkładu.
Paul Lammertsma

2
Po utworzeniu własnego skrótu klawiaturowego wyloguj się. Po ponownym zalogowaniu skrót zacznie działać.
hansgoed
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.