Integracja systemu plików opartego na znacznikach w Gnome i Nautilus


8

Używam Gnome 3.8 i Nautilus i jestem zasadniczo zadowolony. Jednak nie podoba mi się tradycyjne podejście do hierarchicznego systemu plików z wykorzystaniem ścieżek. Być może to ja, ale często nie mogę znaleźć plików, których szukam w krótkim czasie. Dlatego chciałbym przejść do systemu plików opartego na znacznikach.

Teraz jestem ciekawa. Czy są jakieś podejścia oparte na tagach, programy, które dobrze integrują się z Nautilus i Gnome?

Z którym miałeś dobre doświadczenia?

Odpowiedzi:


5

Uważam, że tmsu jest najlepsze, można je znaleźć tutaj:

http://tmsu.org/

Nie integruje się z Nautilus jako takim, ale ponieważ używa systemu plików FUSE, można go przeglądać z dowolnego menedżera plików, a nawet z wiersza poleceń.


2

O ile mi wiadomo, istnieje fajne rozwiązanie na poziomie systemu plików, zwane NHFS lub niehierarchicznym systemem plików. Dostępny jest także montowany przez FUSE system plików o nazwie TMSU, który może Cię zadowolić. Ponieważ te rozwiązania rozwiązują Twój problem na poziomie systemu plików, są w pełni kompatybilne z Gnome i Nautilus.


1
NHFS wydaje się interesujące, ale należy zachować ostrożność, ponieważ wydaje się, że nie ma dalszego rozwoju. Z drugiej strony: jeśli go przetestujesz, możesz wyrazić opinię o dalszym rozwoju
PythoNic


1

Również jeśli szukasz programu, takiego jak menedżer kolekcji, a nie systemu plików; Najlepszym rozwiązaniem roboczym typu open source w Ubuntu, które mogę wprowadzić, są przestrzenie tagów . Siedzi niezależnie oprócz nautilus, obecnie brak integracji.


TagSpaces nie jest całkowicie darmowy. Wersja „PRO” kosztuje 39 € rocznie. Jego darmowa wersja jest ograniczona. „W wersji PRO aplikacji możesz dodawać tagi i opis do każdego folderu zarządzanego w TagSpaces.” Tagspaces.org/documentation/metafileformats/#foldermeta
Jarosław

Ponadto zmienia nazwy plików. (Chociaż wersja PRO ma funkcję Beta do używania zamiast tego plików sidecar)
Martin R.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.