Komunikat o błędzie podczas wprowadzania komendy iptables (tabela nie istnieje)


8

Próbowałem zainstalować Spotify, ale podczas logowania pojawia się komunikat, że mam error 101. Wydaje się, że jest to związane z moimi ustawieniami proxy lub zaporą. Postępując zgodnie z instrukcjami z innego podobnego pytania, wpisałem następujące informacje w terminalu iptables -Li zwrócił ten komunikat, który brzmi trochę niepokojąco!

FATAL: Error inserting ip_tables (/lib/modules/3.5.0-25-generic/kernel/net/ipv4/netfilter/ip_tables.ko): Operation not permitted
iptables v1.4.12: can't initialize iptables table `filter': Table does not exist (do you need to insmod?)
Perhaps iptables or your kernel needs to be upgraded.

Jakiś pomysł jest rozwiązaniem zarówno mojego widocznego braku zapory ogniowej, jak i rozwiązania mojej zdolności dostępu do Spotify?


po pierwsze, czy możesz podać dane wyjściowe modprobe ip_tables? powie nam to, jakiego jądra używasz - czy też uruchomiono go jako root?
linux_guy

Nie panikuj. To tylko komunikat o błędzie, że komputer nie umrze. Czy możesz bardziej opisać problem ze Spotify?
Sroka

1
Próbuję zalogować się do Spotify i pojawia się komunikat „Wystąpił błąd Zapora może blokować Spotify. Zaktualizuj zaporę, aby umożliwić Spotify (błąd 101). Dodatkowo możesz spróbować zaktualizować aktualnie używane ustawienia serwera proxy”. „Ustawienia proxy” to link do nowego urządzenia z pierwszym urządzeniem automatycznie ustawionym na automatyczne wykrywanie, drugie urządzenie mówi „Host:”, ale jest wyszarzone, chyba że zmienię pierwsze urządzenie i podobnie pola 3,4 i 5, „port”, Odpowiednio „nazwa użytkownika” i „hasło” nie mogą zostać zmienione, chyba że zmienię 1. pole na „HTTPS”, „Socks 4” lub „Socks 5”. Pierwsze pole ma również opcję powiedzenia „Brak serwera proxy”.
Chris

Przepraszam, linuxie, nie rozumiem twojego pytania. Używam Ubuntu tylko od kilku dni! W terminalu wpisałem tylko „iptables -L”, ponieważ zasugerowała to odpowiedź na podobny problem i pomogła tej osobie rozwiązać problem, ale odczyt całkowicie mnie zdezorientował!
Chris

Odpowiedzi:


6

Myślę, że musisz użyć polecenia sudo, a komunikat o błędzie to po prostu źle sformułowany sposób poinformowania cię, że nie masz odpowiednich uprawnień do uruchomienia polecenia, które chcesz uruchomić.

Oto link do niektórych instrukcji, jak uruchomić zaporę ogniową za pomocą iptables.


3

Wiem, że to stary wątek, ale może to komuś pomoże. Komunikat o błędzie wskazuje, że brakuje plików jądra. Możesz to naprawić w dowolnej wersji Ubuntu za pomocą następującego polecenia:

  sudo apt-get install linux-image-$(uname -r)

Dzięki! Stwierdziłem, że tyle, gdy próbowałem ręcznie załadować moduł i dostałeminsmod: ERROR: could not load module ip_tables: No such file or directory
0xC0000022L

1

iptablesKomenda zarządza swoją „firewall” (albo w kategoriach technicznych: filtr pakietów). Potrzebuje więcej uprawnień niż zwykły użytkownik. Tak więc wpisanie polecenia jako zwykłego użytkownika prowadzi do opublikowanego komunikatu o błędzie. Jeśli wstawisz sudoi wprowadzisz hasło w następującym monicie, otrzymasz uprawnienia roota dla tego pojedynczego polecenia. Tak sudo iptables -Lpisze wyjście bez komunikatu o błędzie:

> sudo iptables -L
Chain INPUT (policy ACCEPT)
target   prot opt source        destination     

Chain FORWARD (policy ACCEPT)
target   prot opt source        destination     

Chain OUTPUT (policy ACCEPT)
target   prot opt source        destination     

Wątpię jednak, aby to pomogło znaleźć rozwiązanie problemu spotify. Lepiej zadać kolejne pytanie i wstawić pełny komunikat o błędzie w tym pytaniu. Może pomożemy ci tam lepiej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.