Klawisze multimedialne nie działają z Spotify


13

Nawet jeśli Spotify pojawia się w sygnale dźwiękowym w porządku (sterowanie z niego działa stamtąd) za pomocą klawiszy multimedialnych na klawiaturze nic nie robi.

Kiedy otwieram Rhythmbox, mogą tam kontrolować muzykę, więc ustawienia klawiatury wydają się być w porządku.


Klawisze multimedialne działają teraz od razu po wyjęciu z pudełka. Jeśli Twoim problemem jest to, że działają, ale tylko wtedy, gdy skoncentrowana aplikacja jest Spotify, zobacz to pytanie .
tanius

Odpowiedzi:


20

Wypróbuj Spotify Gnome

Spotify-Gnome to program, który zapewnia obsługę klucza multimedialnego Gnome dla klienta Spotify Linux. Obsługuje sygnały odtwarzania / pauzy, zatrzymania, następnego i poprzedniego oraz jest kompatybilny zarówno z Gnome 2, jak i Gnome 3.


Działa dobrze w 12.10. Oto obejście, którego nie znałem w mojej odpowiedzi :-)
André Stannek

Działa w 13.04 od 23.04.2013 - całkiem dobrze obsługuje powiadomienie osd, a konfiguracja była znacznie łatwiejsza niż spotify-powiadomienie (wymienione poniżej jako odpowiedź)
Eric Nemchik

Wydaje się, że efektem ubocznym jest to, że podstawowa biblioteka, która jest do tego wymagana, wyświetla reklamy. Obecnie siedzę na ekranie Spotify z informacją, że po zainstalowaniu nie można załadować „wyskakującego okienka”. Gdybym musiał zgadywać, to część gir1.2-telepathyglib-0.12biblioteki, którą musiałem zainstalować, aby to działało.
Mark Tomlin

Działa dobrze, wystarczy pobrać i skopiować do poprawnego katalogu, jak napisano w dokumentacji.
TIIUNDER,

Spotify Gnome nie jest już potrzebny do działania klawiszy multimediów - powinien działać od razu po wyjęciu z pudełka! Z pliku README : „Ten projekt nie jest już wymagany do korzystania z kluczy multimedialnych w Spotify na Gnome. Nie będzie otrzymywać żadnych aktualizacji w przyszłości”.
tanius

7

Oświadczenie : Pracuję dla Spotify

To była znana brakująca funkcja klienta linux, ale dodaliśmy ją w wersji 0.9.4. Chociaż ten wątek jest dość stary, warto zauważyć, że powinien on teraz działać. Jeśli nadal masz problemy z kluczami multimedialnymi, opublikuj wiadomość na forach społeczności.


Nik, mogę potwierdzić, że to już nie działa w spotify-client-qt, co jest dość smutne, ponieważ wygląda tak ładnie.
joseeantonior

1
@Joseeantonior to zdecydowanie działa dla mnie (wersja 0.9.10 na Ubuntu 13.10). Czasami jednak przestają działać, kiedy to się dzieje, zwykle ponownie uruchamiam klienta i znów działają. Jakiej dystrybucji używasz?
Nik Reiman

Teraz pracują. Wygląda na to, że konieczne było ponowne uruchomienie systemu, aby wszystko działało w porządku. Używam Ubuntu Trusty z Spotify w wersji 0.9.10.17.g4129e1c9
joseeantonior

2
cześć, jestem z przyszłości. wersja 1: 1.0.64.407.g9bd02c2d-26, ubuntu 16.06, te klucze nic nie robią i nigdy nie mają. Na przykład Clementine ma się dobrze.
phil294

2
@NikReiman to nie działa nawet 1.0.96.181.gf6bc1b6bna Ubuntu 16.04. Musiałem iść z rozwiązaniem Nicka. Nie wiem, co naprawiliście w Spotify, ale nie wydaje się, żebyście to naprawili.
Alex Burdusel

4

Możesz użyć Spotify-Powiadom . Zapewnia nie tylko powiadomienia not-osd, ale także obsługuje klucze multimedialne.


2
fyi strona mówi, że autor nie utrzymuje już tego pakietu, a powyższa odpowiedź dla Spotify-Gnome działa dobrze, jest łatwiejsza do zainstalowania i robi wszystko, co robi ta rekomendacja - nadal jest dobrym znaleziskiem!
Eric Nemchik,

2

Z jakiego środowiska dystrybucyjnego / stacjonarnego korzystasz? Korzystam z XFCE i istnieje problem z skrótami klawiszowymi (uważam, że XFCE interpretuje je inaczej niż inne DE).

Znalazłem stronę GitHub podającą rozwiązanie, które działało dla mnie na Ubuntu 17.04 z XFCE: https://gist.github.com/jbonney/5743509

Oto kroki (wyjaśnione bardziej szczegółowo niż strona GitHub):

 1. Przejdź do Menedżera ustawień
 2. Idź do klawiatury
 3. Przejdź do zakładki Skróty aplikacji
 4. Kliknij Dodaj
 5. W zależności od tego, jakie skrót klawiszowy należy dodać, użyj tych poleceń
  • Odtwórz / pauza: dbus-send --print-reply --dest=org.mpris.MediaPlayer2.spotify /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.PlayPause
  • Zatrzymać: dbus-send --print-reply --dest=org.mpris.MediaPlayer2.spotify /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.Stop
  • Kolejny: dbus-send --print-reply --dest=org.mpris.MediaPlayer2.spotify /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.Next
  • Poprzedni: dbus-send --print-reply --dest=org.mpris.MediaPlayer2.spotify /org/mpris/MediaPlayer2 org.mpris.MediaPlayer2.Player.Previous
 6. Następnie naciśnij odpowiedni klawisz. Każdy klucz powinien wywoływać określony kod dla każdego. Idą następująco:
 • Odtwórz / pauza: XF86AudioPlay
 • Zatrzymać: XF86AudioStop
 • Kolejny: XF86AudioNext
 • Poprzedni: XF86AudioPrev

To powinno to naprawić! To zadziałało dla mnie. Możesz pominąć przycisk Stop i nie mylić go z przyciskiem Play / Pause. Prawie zrobiłem.

Tak jak powiedziałem, myślę, że XFCE ma jakiś problem z kluczami. Myślę, że XFCE interpretuje XF86AudioPlayz XFpoczątku, a Spotify go nie rozpoznaje. To miałoby sens, ponieważ działa bez problemu w innych DE, ale XFCE psuje go bez konfiguracji. Tak czy inaczej, to działa dla mnie, więc mam nadzieję, że zadziałało dla ciebie!


0

Klawisze mulitmedia nie mają nic wspólnego ze wskaźnikiem dźwięku. Reakcje na te klucze muszą zostać wdrożone w spotify. Nie sądzę, że istnieje obejście tego problemu. Po tym, jak klient Spotify dla Linuksa jest nadal w fazie beta, istnieje nadzieja, że ​​ta funkcja zostanie dodana w przewidywalnym czasie :-)


To działało dla mnie dobrze, kiedy korzystałem z wersji 12.10, kiedy zaktualizowałem do wersji 13.04 Beta, to już nie działało. Zastanawiam się, co się zmieniło, aby to zepsuć, czy też to była wersja beta, którą dostałem od Spotify, która to zepsuła.
Mark Tomlin,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.