Nautilus używa różnych uprawnień dla zamontowanych napędów


8

Napisałem dwa skrypty bash, aby dać dostęp tylko do odczytu lub do odczytu / zapisu do mojej partycji NTFS:

dostęp tylko do odczytu:

sudo umount /media/Data_Drive/  
sudo mount -t ntfs-3g -o ro,user,auto,nls=utf8,umask=0000,uid=1000 /dev/sda2 /media/Data_Drive

dostęp do odczytu / zapisu:

sudo umount /media/Data_Drive/  
sudo mount -t ntfs-3g -o rw,user,auto,nls=utf8,umask=0000,uid=1000 /dev/sda2 /media/Data_Drive

Działa idealnie, jeśli używam terminala tylko do pracy z plikami. Działa również z Nautilus w trybie tylko do odczytu, ale nie w trybie do odczytu / zapisu. W rzeczywistości Nautilus wyświetla błąd, gdy próbuję skopiować plik do Data_Drive, mówiąc „Miejsce docelowe jest tylko do odczytu”.

Co bardziej zabawne, kiedy patrzę na uprawnienia (klikając prawym przyciskiem myszy Data_Drive, a następnie właściwości-> uprawnienia), mam wszystkie wymagane uprawnienia do zapisu pliku w Data_Drive!

Jestem tak zdezorientowany, dlaczego Nautilus zachowuje się dziwnie. Doceniam, czy ktoś mógł rozwiązać zagadkę!

Odpowiedzi:4

Ten błąd można naprawić przez:

  • Usunięcie katalogu /home/[my-nazwa_użytkownika]/.config/nautilus, a po wylogowaniu i nowym logowaniu problem powinien zostać rozwiązany.

0

Tl; dr:

Uruchom killall nautilusi podłącz ponownie.


Jak wspomniano @Luis Medina , jest to błąd w Nautilusie: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/nautilus/+bug/1021375 .

Nie jestem pewien, czy zostało to naprawione w pewnym momencie, ale nadal doświadczam tego w 16.04, a użytkownicy w wątku błędu stoją przed nim w 16.10.

Aby obejść ten problem, odmontuj partycję i uruchom killall nautilus. Zamontuj ponownie, a problem powinien zostać rozwiązany. Zostało to zasugerowane przez użytkowników w wątku błędu, i zadziałało również dla mnie.


Dlaczego jest to zaniżone? Czy ktoś może wyjaśnić swoją opinię? To rozwiązanie działało idealnie dla mnie (Ubuntu 16.04 LTS)
GrayedFox
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.