Jak mogę uzyskać coś takiego jak „przestrzenne” zachowanie Nautilusa w wersji 11.10 i nowszych?


8

Do niedawna Nautilus miał opcjonalny tryb „przestrzenny” jako alternatywę dla zwykłego trybu przeglądarki. Użytkownicy mogą ją włączyć, otwierając preferencje Nautilus i wybierając „Otwórz każdy folder we własnym oknie”. Wybranie tej opcji spowodowało zmniejszenie interfejsu, a foldery zawsze otwierały się w tym samym miejscu na ekranie. Wyglądało to mniej więcej tak:

Zdjęcie Nautilusa w trybie przestrzennym, z postu na blogu Colina Charlesa

To pole wyboru wciąż istnieje, ale nie robi tego samego: chociaż każdy folder otwiera się w nowym oknie, wszystkie okna są tego samego rozmiaru i ustawione w ten sam sposób. Nautilus nie przywraca rozmiaru i pozycji każdego folderu, o to właśnie chodziło w trybie przestrzennym. Ta różnica naprawdę pokazuje, czy ktoś otwiera folder w nowym oknie, a następnie ponownie otwiera ten sam folder. Nautilus utworzy kolejne okno zamiast skupiać istniejące okno.

Pomagam komuś, kto obecnie używa Ubuntu 10.04, aw przyszłości będzie aktualizował się do 12.04. Jest bardzo wygodny w przestrzennym zachowaniu Nautilusa i myślę, że byłby rozczarowany, gdyby go stracił. Czy istnieje alternatywny menedżer plików, a może jakaś mniej oczywista opcja, która da mu interfejs podobny do tego, z którym czuje się swobodnie?

Odpowiedzi:


7

Dlaczego warto skorzystać z alternatywy? Możesz to zrobić za pomocą Nautilusa w wersji 11.10 i jestem pewien, że wersja 12.04 będzie taka sama.

Aby go aktywować, użyj następującego polecenia na terminalu

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences always-use-browser false

Aby przywrócić oryginał, użyj tego polecenia

gsettings set org.gnome.nautilus.preferences always-use-browser true

Jest to opcja zdefiniowana przez użytkownika.


Rozumiem, że jest to ograniczony tryb przestrzenny, w którym okna nie zachowują się tak samo, jak podczas korzystania z Nautilus2, to, jak sądzę, miało miejsce z powodu przejścia na GTK + 3 i nie ma na to rozwiązania. To samo zachowanie dzieje się w Unity2 i GNOME-Shell.


1
Dziwne, nie wiem, dlaczego nigdy nie zostawiłem komentarza. Dziękuję za odpowiedź, która może komuś pomóc, ale to nie rozwiązuje mojego problemu. W Nautilus 3 wyłączenie przeglądarki zawsze używanej nie zapewnia przestrzennego przeglądania plików. Po prostu otwiera foldery w nowych oknach. Pozycja / rozmiar każdego okna nie jest zapisywana. Jeśli ponownie otworzysz folder (lub użyjesz Idź> Otwórz rodzic), otworzy się nowe okno zamiast przesuwania istniejącego.
Dylan McCall

1
@DylanMcCall Myślę, że od przejścia na GTK + 3 nie można w pełni zrobić tego, co było w Nautilus2. Za pomocą Nautilusa jest to najbliższe imho.
Bruno Pereira

5

Ta odpowiedź jest taka sama jak u Bruno, ale tylko za pomocą interfejsu graficznego.

Możesz użyć narzędzi dconf, Zainstaluj narzędzia dconf aby zmienić zachowanie Nautilusa według własnych upodobań.

Aby zainstalować narzędzia dconf, uruchom następujące polecenie w terminalu:

sudo apt-get install dconf-tools

Po zainstalowaniu wyszukaj dconf-editor w przeglądzie deski rozdzielczej i otwórz go.

Następnie przejdź do organizacji -> gnome -> nautilus -> preferencje. Następnie wyłączalways-use-browser

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.