Jak mogę tworzyć przezroczyste obrazy w MS Paint?


70

Chcę wiedzieć, jak rysować przezroczyste obrazy w programie Microsoft Paint dla systemu Windows 7.

Szukałem w Google, ale nic nie znalazłem dla Microsoft Paint w Windows 7.

Np. Chcę narysować gwiazdkę dla mojej aplikacji. Ale chcę, aby kiedy wyświetlałem go na czarnym tle, nie powinno być prostokąta z białym tłem i gwiazdą. To musi być właściwa gwiazda.

Odpowiedzi:


46

Wypróbuj Paint.NET dla rozmiaru. Próbowałem już GimpShop, ale mi się nie podobało. Paint.NET to MS Paint co Notepad ++ to Notepad :)

Aby zmienić obraz na przezroczyste tło:

 1. Zainstaluj Paint.NET
 2. Pobierz wtyczkę AlphaMask
 3. Wypakuj AlphaMask.dlldo \Paint.NET\Effects(pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał odblokować plik )
 4. Otwórz Paint.NET
 5. Otwórz swój plik
 6. Skopiuj zawartość, którą chcesz utworzyć, ma przezroczyste tło (ctrl + a, ctrl + c, aby zaznaczyć wszystko i skopiować)
 7. Effects Menu > Alpha Mask...
 8. sprawdź Invert Mask , sprawdź Mix Alpha , pozostaw zaznaczone Paste from Clipboard
 9. Kliknij OK
 10. File Menu> Save as, zapisz jako typPNG (*.png)
 11. Wartości domyślne są w porządku, OKpo raz ostatni

źródło


1
tylko dla jasności dla pytającego tutaj, GIMP i GimpShop to dwie różne rzeczy

2
To powinno być przydatne
uczeń

@student tak, w prostych przypadkach można użyć magicznej różdżki, ale jeśli masz na przykład obraz z odcieniami czerni i bieli i chcesz zastąpić biały komponent przezroczystym, aby stał się po prostu czarny ze zmienną przezroczystością, wtedy magiczna różdżka nie może pomóc ty.
Dialecticus

12

Zamiast zajmować się Paintem, powinieneś wypróbować GIMP.

http://www.gimp.org

Pozwala ustawić dowolny kolor, który chcesz przeźroczysty, dzięki czemu możesz po prostu wypełnić tło obrazu radykalną zielenią lub różem lub czymś, co nie pojawia się nigdzie w twojej gwiazdce, a następnie ustawić ten kolor na przezroczysty.

Ponieważ zajmujesz się manipulowaniem obrazami w aplikacjach, poleciłbym go również, ponieważ ogólnie ma on więcej funkcji i lepszą obsługę niż Paint i jest bezpłatny.

Ta dokumentacja pokazuje menu, a to, co chcesz zrobić, to kliknąć „kolor do alfa”, w którym możesz wprowadzić kod koloru (pobierz za pomocą narzędzia kroplomierza), który chcesz wysłać do alfa (przezroczysty)

http://docs.gimp.org/en/gimp-layer-transparency-menu.html


1
: Ponieważ chcę proste obrazy dla moich aplikacji, a także nie jestem zaznajomiony z GIMP, chcę, aby to miało związek z MS Paint, ponieważ będzie łatwiejsze. Metoda zrobienia tego samego w farbie ms będzie doceniona.

4
Według forum pomocy technicznej Microsoft, Paint w Windows 7 nie obsługuje przezroczystości. W rzeczywistości zalecają sobie korzystanie z oprogramowania innych firm, a na pewno z tego dowiesz się, że gimp nie jest bardzo trudny w użyciu i ma świetną bazę użytkowników, co oznacza świetne wsparcie. answer.microsoft.com/en-us/windows/forum/…

Jeśli OP jest noobem ... gimp jest znacznie potężniejszy, ale również znacznie różni się w użyciu niż farba MS.
whitey04

8

Wersja MS Paint dla Windows XP obsługuje przezroczystość. Użytkownicy systemu Windows 7 Professional, Enterprise lub Ultimate mogą korzystać z funkcji trybu XP systemu Windows 7, aby uruchomić system Windows XP w oknie, uruchomić tam starą wersję programu Paint i ustawić przezroczystość pliku obrazu:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Możesz także uruchamiać poszczególne aplikacje w trybie XP bezpośrednio z menu Start systemu Windows 7 , tzn. Bez uprzedniego jawnego uruchamiania trybu XP.

Jeśli nie masz włączonego trybu XP na komputerze z systemem Windows 7 i chcesz to zrobić, możesz go bezpłatnie pobrać, postępując zgodnie z instrukcjami firmy Microsoft tutaj . Zwróć uwagę na porady dotyczące bezpieczeństwa na tej stronie, pamiętanie XP nie jest już obsługiwane.


7

Oto, co robię, gdy chcę ustawić przezroczysty kolor tła obrazu:

 1. Otwórz Ms.Word i wklej zdjęcie
 2. Formatuj / Kolor / Ustaw kolor przezroczysty i wybierz kolor tła
 3. Kliknij obraz prawym przyciskiem myszy, wybierz „Zapisz jako obraz” i zapisz jako PNG

W moim przypadku „szybkiego i brudnego” użycia to załatwiło sprawę!
KeithL

5
Potrzebuje więcej wyjaśnień. Jeśli klikniesz obraz prawym przyciskiem myszy i wybierzesz „Formatuj obraz”, nie ma „Koloru” - istnieją „Wypełnienie”, „Kolor linii” i „Obraz”, które mają coś wspólnego z kolorem. Żadna z nich nie ma opcji „Ustaw przezroczysty kolor”. Właściwie znalazłem „Ustaw przezroczysty kolor” w menu wstążki Narzędzia obrazu> Format> Ponowne kolorowanie, i znajduje się na dole menu - Word 2007. Nie miałem jednak możliwości jego zapisania. Wypróbowałem go również w programie Word 2010 i tam możesz zrobić „Zapisz jako obraz”, ale po zaimportowaniu go tam, gdzie go potrzebowałem, nie miał przezroczystości.
vapcguy

1
@vapcguy: Użyj Power Point zamiast Word. Pozwoli to zaoszczędzić przezroczysty PNG. Program Excel nie działa, ponieważ brakuje mu elementu menu „Zapisz jako obraz”. (testowane z MS Office 2016)
Lewiatan

@Leviathan Tak, odkąd się dowiedziałem, że PowerPoint to ma. Ale począwszy od pakietu Office 2013, zarówno Word, jak i PowerPoint mają to. Oba mają menu wstążki „Formatuj obraz” po wybraniu osadzonego obrazu i wybraniu opcji Format> Kolor> Ustaw kolor przezroczysty. Tak więc odpowiedź była poprawna, po prostu nie określiłem, która wersja pakietu Office.
vapcguy

5

Rozwiązano ten problem, kopiując plik mspaint.exe do pliku xppaint.exe na komputerze xp. Następnie skopiowałem xppaint na komputer z systemem Windows 7. Gdy wymagana jest przezroczystość, użyj xppaint. Wiele funkcji w Win 7's Paint jest lepszych, ale nie ta.


Nie jestem pewien, jak to obejmuje Win7 mspaint - Jeśli sugerujesz alternatywę, możesz zanotować to w swojej odpowiedzi
50-3

1
Świetny pomysł! Ale jest coś więcej, jak pokazano tutaj - askvg.com/…
ipso

4

W Windows8 właśnie znalazłem Home-> Select-> TransparentSelection, który w podpowiedzi mówi „Ustaw kolor tła w zaznaczeniu przezroczysty lub nieprzezroczysty”.

Muszę jednak dowiedzieć się, czy robi to, co według niego mówi. (moja pierwsza próba nie powiodła się, ale prawdopodobnie dlatego, że pebkac)

wprowadź opis zdjęcia tutaj


7
Nie sądzę, żeby miało to związek z tworzeniem przezroczystych obrazów. Z okna 8 Dokumentacja malowania ... Wybierz opcję Jednolite tło lub Przezroczyste tło podczas kopiowania i wklejania części obrazu za pomocą narzędzia Wybierz dowolną formę lub Wybierz. Podczas korzystania z opcji Jednolite tło kolor tła jest uwzględniany w zaznaczeniu podczas wklejania go w innym miejscu obrazu. Gdy używasz opcji Przezroczyste tło, kolor tła nie jest uwzględniany w zaznaczeniu, więc wszelkie obszary używające tego koloru są przezroczyste i pozwalają na wyświetlenie pozostałej części obrazu na swoim miejscu.
grantnz 26.04.16

1
Pozwól, że spróbuję podać inne wyjaśnienie tego. Po pierwsze, w tej wersji programu Paint masz do dyspozycji 2 kolory - podstawowy i dodatkowy. To, co robi opcja „przezroczystego zaznaczenia”, polega na odjęciu koloru 2 od dowolnego dokonanego wyboru. Otóż ​​to! Nie musisz kopiować i wklejać zaznaczenia, możesz po prostu przeciągnąć je myszką.
Samir,

Oto przykład. Utwórz białe płótno, narysuj niebieski kwadrat bez koloru konturu. Narysuj stały zielony kwadrat, klikając i przeciągając środek niebieskiego kwadratu, tak aby się nakładały. Teraz wybierz ten sam niebieski kolor co kolor 2. Teraz kliknij narzędzie do zaznaczania i włącz opcję przezroczystego zaznaczania. Teraz wybierz punkt przecięcia niebieskiego i zielonego kwadratu i przeciągnij go myszką. Zobaczysz, że tylko zielona część jest przesuwana lub wycinana.
Samir,

Zasadniczo odejmuje kolor 2 od zaznaczenia. Musi być tylko tego samego koloru co kolor pierwszego planu lub tła. To nie jest bardzo przydatna funkcja. Ale dodaje trochę funkcjonalności. Uważam, że w starszych wersjach programu Paint można to nazwać „rysowaniem nieprzezroczystym”.
Samir,

2

Przywitaj się z Microsoft Paint 3D!

Chociaż nie odnosi się to bezpośrednio do konkretnego pytania, jak to zrobić w wersji programu Paint w systemie Windows 7, odpowiada na pytanie, jak to zrobić ogólnie w programie Paint, dokładnie tak, jak postawiono pytanie.

Słyszeli twoją prośbę aż do Waszyngtonu. W ramach aktualizacji twórcy do systemu Windows 10 Microsoft wprowadził Paint 3D, która jest nowoczesną aplikacją Windows. W przeciwieństwie do starego klasycznego „programu” Paint. Klasyczny program Paint jest teraz przestarzały i może zostać usunięty w przyszłych aktualizacjach systemu Windows 10.

Oto jak narysować gwiazdę na przezroczystym tle w Paint 3D.

Uruchom Paint 3D i kliknij Nowy, jeśli zostanie wyświetlony ekran powitalny, lub po prostu kliknij poza oknem modalnym, aby kontynuować.

zdjęcie 1

Kliknij kartę Płótno. Przestaw przełącznik Przezroczyste płótno na Wł.

zdjęcie 2

Kliknij kartę Naklejki. Wybierz pięciopunktowy kształt gwiazdy.

zdjęcie 3

Narysuj swoją gwiazdę.

zdjęcie 4

Ustaw kolor wypełnienia na żółty i ustaw jego typ na stały. Ustaw typ linii na none.

zdjęcie 5

Kliknij poza obszarem zaznaczenia, aby odznaczyć gwiazdę. Narodziła się nowa dumna gwiazda!

zdjęcie 6

Teraz kliknij najbardziej lewy kran, kartę „rozwiń menu”.

zdjęcie 7

Kliknij „Eksportuj plik”, a następnie „2d - png”. Powodem, dla którego „2d” jest w nazwie typu pliku, jest to, że Paint 3D, jak sama nazwa wskazuje, obsługuje obiekty 3D. Ponieważ chcesz mieć płaski obraz, a format PNG to zapewnia, Microsoft zdecydował się na prefiks nazwy „2d”. To tylko zwykły stary PNG, który znasz i kochasz, i obsługuje przezroczystość, która jest tym, czego chcesz.

Pamiętaj, że istnieje również opcja „zapisz” lub „zapisz jako”. Możesz także zapisać plik w ten sposób. Jedyną różnicą jest to, że oferuje również opcję zapisania pracy jako projektu, aby można było do niej wrócić później, czego nie obsługuje klasyczna farba. W starej aplikacji Paint po zapisaniu pliku i zamknięciu programu nie można już cofać się i cofać zmian. Paint 3D obsługuje warstwy, dzięki czemu można łatwo później wprowadzić poprawki.

Teraz zamknij program. Jeśli nie chcesz później nad tym pracować, kliknij „nie zapisuj”.

zdjęcie 8

Jak widać tutaj, tło jest przezroczyste.

zdjęcie 9

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.