Pytania otagowane jako windows

W przypadku pytań niezwiązanych z jedną wersją systemu Microsoft Windows. W przeciwnym razie użyj bardziej szczegółowego znacznika, takiego jak [windows-7] lub [windows-10].

19
Do czego służą dyski Windows A: i B:?
W systemie Windows masz dysk C. Wszystko poza tym jest oznaczone następującą literą. Więc twój drugi napęd to D, twój DVD to E, a jeśli włożysz pamięć USB, staje się F, a następny napęd G. I tak dalej i tak dalej. Ale czym i gdzie są dyski A i B?


13
Windows 7 SP1 Windows Update utknął sprawdzając dostępność aktualizacji
Zainstalowałem nowy Windows 7 i zainstalowałem SP1. Teraz, gdy próbuję ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji systemu Windows, po prostu zawiesza się na ekranie Sprawdzanie aktualizacji . Próbowałem uruchomić narzędzia w temacie Jak zresetować składniki usługi Windows Update? , ale to również nie rozwiązało problemu: Bez względu na to, co robię, po …


14
Utworzyć / zmienić nazwę pliku / folderu, który zaczyna się od kropki w systemie Windows?
Wiele programów wymaga nazwy folderów, które zaczyna się od kropki, jak .emacs.d, .gimp-2.2, .jedititd. Jak mogę utworzyć taki folder? Podczas korzystania z Eksploratora Windows w systemie Windows 2000 (i innych wersjach) pojawia się komunikat o błędzie „Musisz wprowadzić nazwę pliku”. Jedynym rozwiązaniem, jakie wymyśliłem, jest otwarcie wiersza polecenia (Start> Uruchom> …
463 windows 

14
Czy istnieje jakieś polecenie „sudo” dla systemu Windows?
Zawsze pracuję na koncie innym niż administrator na moim komputerze z systemem Windows. Czasami muszę zainstalować programy, które wymagają dostępu administratora. Ponieważ najczęściej używam wiersza polecenia systemu Windows, czy istnieje polecenie systemu Windows służące do zwiększania uprawnień, podobnie jak polecenie terminalu systemu Linux sudo?

19
Jak mogę usunąć złośliwe oprogramowanie szpiegujące, złośliwe oprogramowanie, oprogramowanie reklamowe, wirusy, trojany lub rootkity z mojego komputera?
Co powinienem zrobić, jeśli mój komputer z systemem Windows wydaje się być zainfekowany wirusem lub złośliwym oprogramowaniem? Jakie są objawy infekcji? Co powinienem zrobić po zauważeniu infekcji? Co mogę zrobić, aby się go pozbyć? jak zapobiec infekcji złośliwym oprogramowaniem? To pytanie pojawia się często, a sugerowane rozwiązania są zwykle takie …

9
Czy mogę usunąć folder C: \ ProgramData \ Package Cache \?
Dostępny jest nowy folder pełen instalatorów C:\ProgramData\Package Cache\. Wierzę, że pochodzi z Visual Studio 2012 RC. Czy mogę usunąć te gigabajty danych bez konsekwencji? Czy wszystkie są plikami tymczasowymi? To produkt w wersji beta, więc nie jestem pewien, czy istnieje wiele informacji na temat tego folderu.


3
„Połączenie katalogu” vs „symboliczne łącze do katalogu”?
W kontekście NTFS: MKLINK [[/D] | [/H] | [/J]] Link Target /D Tworzy dowiązanie symboliczne do katalogu. Domyślnie jest dowiązaniem symbolicznym pliku. /H Tworzy dowiązanie twarde zamiast dowiązania symbolicznego. /J Tworzy połączenie katalogu. Link określa nową nazwę dowiązania symbolicznego. Target określa ścieżkę (względną lub bezwzględną), do której odnosi się nowy …


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.