Jak dołączyć bibliotekę Apache do mojego kodu opensource?


9

Mam ten otwarty kod źródłowy z licencją MIT, która korzysta z biblioteki licencjonowanej Apache 2.0.

Chcę to uwzględnić w moim projekcie, aby można było od razu zbudować.

W punkcie 4 tej licencji wyjaśniono, jak ją rozpowszechniać:

fragment:

4 Redystrybucja . Użytkownik może reprodukować i rozpowszechniać kopie Dzieła lub Dzieł pochodnych na dowolnym nośniku, z modyfikacjami lub bez, oraz w formie Źródła lub Przedmiotu, pod warunkiem spełnienia następujących warunków:

Musisz przekazać innym odbiorcom Dzieła lub Dzieł pochodnych kopię niniejszej Licencji; i

Musisz zmusić wszelkie zmodyfikowane pliki do noszenia widocznych powiadomień stwierdzających, że zmieniłeś pliki; i

Musisz zachować, w formie Źródłowej wszelkich Dzieł pochodnych, które rozpowszechniasz, wszystkie informacje o prawach autorskich, patentach, znakach towarowych i przypisach z formy Źródłowej Dzieła, z wyjątkiem ogłoszeń, które nie dotyczą żadnej części Dzieł pochodnych; i

Jeśli Dzieło zawiera plik tekstowy „UWAGA” jako część jego dystrybucji, wszelkie Dzieła pochodne, które rozpowszechniasz, muszą zawierać czytelną kopię zawiadomień o uznaniu autorstwa zawartych w takim pliku ZAWIADOMIENIA, z wyłączeniem ogłoszeń, które nie dotyczą żadnej części Dzieła pochodne, w co najmniej jednym z następujących miejsc: w pliku tekstowym NOTICE rozpowszechnianym jako część Dzieł pochodnych; w formularzu lub dokumentacji źródłowej, o ile zostały dostarczone wraz z utworami pochodnymi; lub, w ramach wyświetlacza wygenerowanego przez Dzieła pochodne, jeżeli i gdziekolwiek zwykle pojawiają się takie powiadomienia stron trzecich. Zawartość pliku NOTICE ma wyłącznie charakter informacyjny i nie modyfikuje Licencji. Możesz dodawać własne powiadomienia o uznaniu autorstwa w utworach pochodnych, które rozpowszechniasz, obok lub jako uzupełnienie tekstu zawiadomienia z utworu, pod warunkiem, że takie dodatkowe powiadomienia o uznaniu autorstwa nie mogą być interpretowane jako modyfikacja licencji. Użytkownik może dodać własne oświadczenie o prawach autorskich do swoich modyfikacji i może zapewnić dodatkowe lub różne warunki licencji na użytkowanie, powielanie lub dystrybucję swoich modyfikacji lub na wszelkie takie Dzieła pochodne jako całość, pod warunkiem użytkowania, powielania i dystrybucji Praca w inny sposób spełnia warunki określone w niniejszej Licencji.

Nie tworzę pracy pochodnej (planuję ją dostarczyć taką, jaka jest).

Nie mam pliku NOTICE, tylko mój własny plik LICENSE.txt.

Pytanie: Gdzie powinienem umieścić coś w tym stylu: „Ten projekt wykorzystuje bibliotekę Xyz dystrybuowaną pod Apache 2.0 ...”? Co jest zalecane

Czy powinienem również dostarczyć plik licencji Apache? A może wystarczyłoby powiedzieć „Znajdź licencję online tutaj ...

Mam nadzieję, że ktoś, kto zrobił to w przeszłości, rzuci nieco światła na tę sprawę.

Odpowiedzi:


3

Pytanie: Gdzie powinienem umieścić coś w tym stylu: „Ten projekt wykorzystuje bibliotekę Xyz rozpowszechnianą pod Apache2.0 ...”? Co jest zalecane

Licencja sugeruje, że powinieneś zawrzeć jakiś plik NOTICE w swojej dystrybucji oprogramowania. Polecam to zrobić.

Czy powinienem również dostarczyć plik licencji Apache? A może wystarczyłoby powiedzieć „Znajdź licencję online tutaj ... http://www.apache.org/licenses/LICENSE-2.0.html

Licencja wyraźnie wymaga, aby dostarczyć kopię licencji.


Jeśli uważasz, że podane lub dorozumiane wymagania Apache budzą zastrzeżenia, porozmawiaj z prawnikiem mającym doświadczenie w kwestiach własności intelektualnej oprogramowania ... zanim zdecydujesz się je zignorować.


8

Nie robiłem tego w przeszłości, ale cytowany segment wyjaśnia, co jest potrzebne. W szczególności dotyczy to tylko następującego wiersza: „Musisz przekazać innym odbiorcom Dzieła lub Dzieł pochodnych kopię niniejszej Licencji;”

Oznacza to, że musisz dołączyć sam plik licencji, a nie tylko link.

Podobnie jak w przypadku drugiego pytania, fragment licencji nie wymaga wyraźnego wezwania do korzystania z biblioteki, ale takie informacje byłyby najbardziej przydatne w plikach README.txt lub Dependencies.txt.


5

Państwo musi dostarczyć kopię licencji Apache w wersji 2.0 (APLv2), również. W cytacie jest napisane: „Musisz dać innym odbiorcom Dzieła lub Dzieł pochodnych kopię niniejszej Licencji”.

Nie jest wymagana żadna inna identyfikacja. Tak więc umieszczenie „tego projektu używa biblioteki Xyz rozpowszechnianej pod Apache 2.0” gdzieś nie jest konieczne. Kod źródłowy (Dzieło) i licencja mówią same za siebie w tej sprawie.

Oczywiście dobrą etykietą jest umieszczenie takiego atrybucji. To, co się dzieje, zależy od rodzaju tworzonego oprogramowania.

Powiedział, że to brzmi jak ty podjęciem prac pochodnych - budujesz binarnych z oprogramowaniem APLv2 licencją. To dzieło pochodne. (Z twojego pytania nie wynika jasno, czy dystrybuujesz plik binarny, czy nie.) W takim przypadku musisz odpowiednio postępować z plikiem NOTICE. Mówisz, że ty nie masz plik anonsu, ale nie oprogramowanie APLv2 mieć plik wypowiedzenia? Jeśli tak, musisz mieć jakąś metodę wyświetlania powiadomień w swoim (binarnym) oprogramowaniu.


w odniesieniu do „pracy pochodnej” ... nie jest jasne, czy PO tworzy pracę pochodną, ​​czy nie. ALE „budowanie pliku binarnego za pomocą oprogramowania licencjonowanego APLv2” nie oznacza pracy pochodnej. Licencja wyraźnie mówi: „Utwory pochodne nie będą obejmować utworów, które można oddzielić, lub po prostu połączyć (lub powiązać z nazwy) z interfejsami Dzieła i ich dzieł pochodnych”.
Andy Dennie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.