Jak prawidłowo przypisać autorom oprogramowania wydanego na licencji MIT?


16

Zmodyfikowałem kod źródłowy projektu licencjonowanego MIT, a także dodałem do niego nowe klasy. Popraw mnie, jeśli się mylę, ale uważam, że dodanie informacji o prawach autorskich powyżej licencji i usunięcie drugiej jest legalne. Ale jak mam przypisać wkład poprzednich autorów? Czy powinienem użyć osobnego pliku? Są też pliki HTML bez licencji lub praw autorskich, które również zmodyfikowałem. Czy muszę traktować je inaczej?

Moje pytanie różni się od tego , ponieważ zmodyfikowałem również niektóre pliki projektu, który rozszerzam.

Aktualizacja

Chociaż sugestia usunięcia informacji o prawach autorskich brzmi dziwnie, o czym pomyślałem, kiedy pierwszy raz to opublikowałem, jest to, że autorzy nie powinni ponosić odpowiedzialności, jeśli dodam coś złośliwego do ich kodu. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ licencja MIT zawiera wyłączenie odpowiedzialności.


2
Oryginalna licencja nadal obowiązuje dla twoich modyfikacji. Nie doceniłbym, że ktoś dokonuje modyfikacji czegoś, co opublikowałem, i decyduje się na zastąpienie informacji o prawach autorskich. Oryginalne powiadomienie nadal obowiązuje. Podana przez ciebie odpowiedź na pytanie dotyczy twojego pytania.
Ramhound,

Odpowiedzią jest więc zachowanie informacji o prawach autorskich, ale jak mam wskazać, że kod został zmodyfikowany? Czy mogę dodać moją nazwę organizacji obok praw autorskich? Oczywiście mam zamiar zachować licencję w zmodyfikowanym kodzie
kon psych

Po prostu dodaj własną informację o prawach autorskich? Oryginalne prawa autorskie i licencja MIT dotyczą twojego kodu, bez względu na to, czy zmodyfikujesz istniejący kod, cała biblioteka (obecna i przyszła) jest licencjonowana.
Ramhound,

Odpowiedzi:


15

Nie jestem prawnikiem, ale zgodnie z licencją MIT:

Powyższa informacja o prawach autorskich i niniejsza informacja o pozwoleniu będą zawarte we wszystkich kopiach lub istotnych częściach Oprogramowania.

Dlatego nie możesz usunąć istniejącej informacji o prawach autorskich. Możesz dodać swoją informację o prawach autorskich i warunki licencji tylko do tych części kodu, do których masz prawa autorskie, które są Twoim nowym lub zmodyfikowanym kodem.


Twoja odpowiedź była pomocna, chociaż nie jest dla mnie jasne, jak dodam informację o prawach autorskich do zmodyfikowanego kodu. Prawdopodobnie dołączę to do Javadoc moich funkcji, ale nie mogę i nie warto dokumentować każdej linii, którą zmieniłem.
kon psych

To też nie jest dla mnie jasne! Większość ludzi nie zawracałaby sobie głowy dokumentowaniem każdej linii, którą zmienili. Przypuszczam, że jeśli kiedykolwiek sprowadziłoby się to do kwestii prawnej, po prostu różnicowałbyś inny projekt ze swoim projektem.
M. Dudley,

3

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale uważam, że dodanie informacji o prawach autorskich powyżej licencji i usunięcie drugiej jest legalne.

Nie można usunąć oryginalnej informacji o prawach autorskich. To jest nielegalne.

To, czy możesz dodać własne zawiadomienie, jest nieco ryzykowne, a ja nie jestem prawnikiem. To, co stworzyłeś, należy do kategorii „Dzieł pochodnych”.

Od US Copyright Office Circular 14: Prace pochodne :

Aby dzieło było chronione prawem autorskim, dzieło pochodne musi być wystarczająco różne od oryginału, aby mogło być uznane za „nowe dzieło” lub musi zawierać znaczną ilość nowego materiału. Dokonywanie drobnych zmian lub dodawanie niewielkiej ilości do istniejącego dzieła nie kwalifikuje utworu jako nowej wersji do celów związanych z prawami autorskimi. Nowy materiał musi być oryginalny i sam w sobie podlegać prawom autorskim. Na przykład tytuły, krótkie frazy i format nie są objęte prawami autorskimi.

Jeśli Twoje zmiany stanowią materiał chroniony prawem autorskim, Twoje prawa autorskie dotyczą wyłącznie Twojego wkładu. Nie dotyczy to istniejącego materiału.


1
Jeśli więc jest tylko jedna
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.