Porada licencyjna ISC


Odpowiedzi:


26

"W porządku." Dobrze jest usunąć zbędny język ze względu na skutki konwencji berneńskiej.

FSF ma to do powiedzenia:

... Aby jednak upewnić się, że ten język nie spowoduje żadnych problemów w przyszłości, zachęcamy programistów do wybrania innej licencji na własne prace.

Co w gruncie rzeczy oznacza, że ​​terminologia jest na tyle niejasna, że ​​ludzie mogą unikać korzystania z twojego oprogramowania. Problem polega na tym, że licencja nie przyznaje prawa do rozpowszechniania zmodyfikowanych wersji oprogramowania.

Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z tej licencji, musisz wyraźnie wyrazić zamiar, czy użytkownicy mogą rozpowszechniać zmodyfikowaną wersję kodu. Nawet wtedy ludzie będą się wstydzić, ponieważ zamiar ten nie jest wyraźnie określony w licencji.

Szczerze mówiąc, poleciłbym inną licencję. FSF zaleca FreeBSD lub Expat (alias MIT) zamiast OpenBSD / ISC. To jest artykuł w Wikipedii porównujący licencje Open Source .

Ogólnie rzecz biorąc, trzymaj się większych, lepiej znanych licencji. Dlaczego możesz zapytać? Im mniej pracy ludzie muszą zainwestować, aby zrozumieć twoją licencję, tym większe prawdopodobieństwo, że rozważą użycie twojego oprogramowania. Jeśli użyjesz niejasnej licencji, po prostu przejdą do następnego projektu lub uruchomią własną, aby nie musieli się martwić o potencjalne problemy prawne.


8
Jeśli chodzi o terminologię ISC, Wikipedia stwierdza: „Przed zaakceptowaniem licencji jako licencji wolnego oprogramowania, Fundacja Wolnego Oprogramowania (FSF) poprosiła o wyjaśnienie tekstu. W lipcu 2007 r. Zmieniono „i rozpowszechniać” na „i / lub rozpowszechniać”. ” Tak więc licencja brzmi: „... modyfikuj i / lub rozpowszechniaj ...” Patrz: en.wikipedia.org/wiki/And/or
Clint Pachl

14
Licencja ISC nadaje się jako zamiennik 2-klauzulowy MIT X11 lub BSD. Jest to preferowana licencja na nowy kod w projekcie OpenBSD, który jest modyfikowany i dystrybuowany przez wiele producentów urządzeń sieciowych i urządzeń wbudowanych. Zobacz ISC w zasadach OpenBSD .
Clint Pachl,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.