Pytania otagowane jako password


4
Jak mogę zmienić / odzyskać moje hasło?
Wprowadziłem kilka osobistych zmian konfiguracji w instalacji Raspbian Wheezy (bezpieczniejsze ssh, konfiguracje osobiste itp.). Od ostatniego dotknięcia minęło kilka tygodni i całkowicie zapomniałem hasła, aby się zalogować. Co powinienem zrobić?
28 ssh  password 

4
Domyślne hasło roota Raspbian
Próbowałem zmodyfikować plik sudoers na Raspbian /etc/sudoersi wygląda na to, że popełniłem błąd, ponieważ nie mogę go ponownie zmodyfikować. Nie mogę także wywołać żadnego polecenia wymagającego sudouprawnień. Przeprowadziłem więc badania i znalazłem tutaj rozwiązanie . Rozwiązanie wykorzystuje polecenia *pkexec visudo*, ale gdy próbowałem to, że daje mi komunikat o błędzie: …
16 raspbian  pi-2  root  password 


2
Hasło odzyskiwania NOOBS
Zainstalowałem nowe jądro, ale z jakiegoś powodu nie uruchamia się. Wygenerowałem za kernel.imgpomocą imagetool-uncompressed.py, ale teraz mój Raspberry Pi nie uruchamia się. Zrobiłem kopię zapasową starego kernel.imgi chcę ją przywrócić. Muszę znać roothasło NOOBS (możesz uzyskać dostęp do terminala za pomocą ctrl-alt-f2), aby je przywrócić.
11 kernel  password 
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.