Użyj ekranu telefonu komórkowego jako monitora


20

To pytanie różni się od ( Podłącz Pi do starego ekranu laptopa ), ponieważ użyję telefonu komórkowego, a nie laptopa.

Czy Raspberry Pi obsługuje ekran LCD wyjęty z telefonu komórkowego?


3
Jest tam moduł gazzilion ekranów. Nieważne, czy są to laptop, telefon komórkowy, radio, lodówka, toster. Ważna jest technologia używana do interfejsu z wyświetlaczem LCD. Na twoje pytanie nie można po prostu odpowiedzieć bez spekulacji na temat wszystkich używanych typów ekranów. Co jest niemożliwe! Dowiedz się, jakiego rodzaju technologii złącza używa ekran i zaktualizuj swoje pytanie. Jeśli nie możesz się dowiedzieć, jak mamy się dowiedzieć? Dobre pytanie, ale nie pasuje do zasad tej witryny.
Piotr Kula,

Uważam to za bardzo pomocne !!! Wygląda na to, że jeśli masz stary telefon, możesz po prostu użyć sprzętu telefonu do sterowania ekranem, a nie mieć oddzielną kartę do sterowania nim. Teraz zastanowię się, czy mogę uruchomić telefon przy bardzo niskim ustawieniu mocy. wielkie dzięki !!!!!! joshuawoehlke.com/android-raspberry-pi-display-over-usb

Odpowiedzi:


10

Hackaday.com: KORZYSTANIE Z EKRANÓW TELEFONU KOMÓRKOWEGO Z DOWOLNYM INTERFEJSEM HDMI

http://hackaday.com/2014/11/02/using-cell-phone-screens-with-any-hdmi-interface/

Ma wideo specjalnie wykorzystujące ekran raspi i iPhone 4.


W przypadku gdy link przestanie działać, dobrym pomysłem jest dołączenie tego, o czym mówi (np.
Użytej

Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Ghanima

9

Wątpliwe jest, aby połączenia z ekranem LCD telefonu komórkowego były optymalne do użycia z Raspberry Pi. To powiedziawszy, jestem pewien, że to możliwe.

Ale po co w ogóle kłopotać się? Dzięki wielu ekranom LCD stworzonym specjalnie dla Raspberry Pi (niektóre z nich ekrany dotykowe!) Bardziej praktyczny jest zakup LCD niż odzyskanie go z telefonu i korzystanie z niego. Tak, mogą być nieco drogie , ale jeśli nie jesteś bardzo zdeterminowany, aby korzystać z tego ekranu telefonu komórkowego, zalecam zamiast tego jeden z tych dedykowanych ekranów Raspberry Pi. Jeśli nie jesteś wystarczająco zdeterminowany, aby ponownie użyć swojego ekranu telefonu komórkowego, będziesz bardzo sfrustrowany.


14
To nie jest odpowiedź. Tylko twoja opinia. Oddaję głosowanie innym.
Piotr Kula,

1
Pierwsza część jest odpowiedzią, druga część jest opinią. Nie widzę powodu, aby głosować negatywnie, ponieważ udzielono odpowiedzi na pytanie - „Czy Raspberry Pi będzie obsługiwał ekran LCD wyjęty z telefonu komórkowego?”.
syb0rg,

3
Nie wątpiłem, że to było możliwe, wątpiłem, czy to będzie łatwe - „Jestem przekonany, że to możliwe”. Tak, to nie jest najlepsze pytanie, ale bez bardziej szczegółowych danych podanych przez PO, tak naprawdę nie jest możliwe udzielenie lepszej odpowiedzi.
syb0rg,

1
Po prostu powiedziałem, że nie mogę, ponieważ OP nie dostarczył wystarczających danych.
syb0rg,

1
@ppumkin, prawda, ale czy ekrany telefonów komórkowych działałyby przez DSI, GPIO, HDMI, RCA lub jakieś karty rozszerzeń RPi? Czy RPi ma sterowniki do obsługi takich ekranów?
Devyn Collier Johnson,

7

Tak, jest to możliwe. Można to osiągnąć za pomocą sterownika bufora ramki z projektu fbtft . Zgodnie z listą obsługiwanych urządzeń na wiki projektu , wyświetlacze Nokia 5110/3310 są obsługiwane. Te moduły wyświetlacza są łatwo dostępne w serwisie eBay.


Dzięki! Nigdy nie słyszałem o projekcie fbtft. To będzie pomocne.
Devyn Collier Johnson

1

Znalazłem to pomocne, android-raspberry-pi-display-over-usb


2
Witamy w Raspberry Pi! Chociaż teoretycznie może to odpowiedzieć na pytanie, lepiej byłoby zawrzeć tutaj istotne części odpowiedzi i podać odnośnik.
Ghanima

Jestem dość zaskoczony, widząc, że poświęciłeś trochę czasu na wyjaśnienie odrzuconego głosu. Większość użytkowników, którzy głosowali w dół, zazwyczaj nie wyjaśniają, dlaczego głosowali w dół, ani co można poprawić.
Devyn Collier Johnson

2
@DevynCollierJohnson, w rzeczywistości głosowanie nie jest moje (zazwyczaj komentuję bez głosów). Szkoda jednak, że użytkownik nie jest skłonny postępować zgodnie z radą ...
Ghanima

Ten link nie dotyczy pytania. OP chce podłączyć LCD do swojego RPi, a nie zdalnego pulpitu z urządzenia z Androidem.
Dmitrij Grigoriew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.