Czy zwykły kabel może przekonwertować wyjście HDMI na VGA?


57

Można kupić prosty kabel HDMI-VGA lub kabel HDMI-DVI. Przykład: na Amazon . Jednak moja ogólna wiedza jest taka, że ​​te kable działają tylko w przypadku kart graficznych, które mają specjalne wsparcie dla tej funkcji. Czy Raspberry Pi obsługuje takie rzeczy?

Czy istnieje jakikolwiek łatwy sposób używania Raspberry Pi na ekranie, który pobiera tylko wejście VGA bez konwertera? Jaką konwersję na inne wyjścia wideo obsługuje sprzęt Raspberry Pi i jakie kable lub inny sprzęt byłby do tego potrzebny?


3
Pamiętam, że gdzieś na Wiki czytałem, że pasywne adaptery HDMI-DVI powinny działać, ale HDMI-VGA wymaga aktywnego konwertera.

Czy kompozytowy VGA byłby lepszym rozwiązaniem?
Alex Chamberlain,

Myślę, że produkt, z którym się połączyłeś, został zaprojektowany do połączenia wyjścia VGA komputera PC z wejściem HDMI monitora , tj. W przeciwnym kierunku niż chcesz.
finnw

Wydaje mi się, że znajduję wiele produktów niepoprawnie sprzedawanych jako kabel HDMI na VGA, chociaż jak wskazuje @finnw, dokładniejsza lektura specyfikacji pokazuje, że jest to wstecz. Pomaga to wyjaśnić sytuację. Droższe prawdziwe konwertery można znaleźć.
AlanSE

1
@ Jivings - to dziwne, HDMI to tylko jedno łącze DVI-D z innym złączem. Czy na pewno nie monitor nie synchronizuje się z rozdzielczością używaną przez RPi?
Mark Booth

Odpowiedzi:


78

Nie.

Adapter DVI-VGA działa na twoim komputerze i laptopie, ponieważ DVI zawiera piny analogowe (RGB). Adapter jest pasywny; Po prostu łączy czerwony analogowy sygnał wyjściowy z komputera z czerwonym analogowym wejściem monitora, podobnie jak zielony i niebieski. Są one dołączane do większości komputerów stacjonarnych i laptopów w celu zapewnienia kompatybilności wstecznej.

Kable HDMI-DVI są również pasywne, ale przenoszą tylko sygnały cyfrowe . Brakuje analogowych sygnałów RGB, ale to nie ma znaczenia, ponieważ monitor DVI ich nie potrzebuje.

HDMI nie zawiera sygnału analogowego, więc żadna kombinacja pasywnych adapterów i / lub kabli nie może go przekonwertować na VGA.

Aktywne adaptery działają, ponieważ używają procesorów DSP i DAC do konwersji z jednego standardu na drugi, ale oczywiście są one droższe niż kable pasywne.


Powiązany wątek na forum: http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?f=30&t=8125


Dobra odpowiedź, chcę ją wybrać. Jeden mały kawałek: co to jest kabel HDMI do VGA i dlaczego nie będzie współpracował z Raspberry Pi?
AlanSE

2
@AlanSE, dedykowane kable HDMI do VGA będą działać, ponieważ zawierają niezbędne obwody. Ale założyłem, że nie to miałeś na myśli, ponieważ powiedziałeś „prosty kabel”.
finnw

Miałem na myśli prosty kabel, taki jak ten, do którego podłączyłem pytanie. Kabel ten nie zawiera niezbędnych obwodów. Działa z niektórymi kartami graficznymi i ludzie będą się o tym mylić, chyba że jest jasne, co je odróżnia i dlaczego nie dotyczy to Raspberry Pi.
AlanSE

3
@AlanSE - Ważną rzeczą dotyczącą tego elementu Amazon jest UWAGA: Twoja karta wideo musi obsługiwać cyfrowe wyjście sygnału poprzez funkcję portu VGA . Nie znam żadnych kart wideo, które obsługują przesyłanie sygnału VGA przez styki złącza HDMI, a szybkie wyszukiwanie w Google nie mogło go znaleźć.
Mark Booth

Mam odbiornik telewizyjny z pasywnym przejściem VGA w tryb HDMI, zgadnij, że po prostu przepuszcza on sygnały VGA przez kabel ze złączem HDMI na jednym końcu i złączem VGA na drugim.
axk

4

Przewód konwertera HDMI na VGA firmy Neewer od Amazon rzeczywiście działa z RPi, ale jak informowaliśmy gdzie indziej, musisz trochę dopracować /boot/config.txtplik.

Nadal nie widzę, aby mój Samsung 943N widział cokolwiek innego niż zwykły 15-calowy monitor VGA firmy Dell działa dobrze. Jednym z problemów wydaje się to, że domyślny poziom sygnału wyjściowego nie jest wystarczający, więc ustawienie config_hdmi_boost=4wydaje się konieczne. Monitor narzeka również, że chce tego, 1024x768 at 60Hzco jest hdmi_mode=16.

W artykule na http://elinux.org/RPi_config.txt sugeruje również, że wartości hdmi_group udokumentowane powinno być 0i 1nie 1i 2i rzeczywiście musiałem zmienić hdmi_groupsię 1. Mój obecny plik wygląda więc tak:

hdmi_drive=2 
config_hdmi_boost=4 
hdmi_group=1 
hdmi_mode=16 
hdmi_force_hotplug=1 
disable_overscan=0

Modyfikacja 15-calowego monitora Dell z systemem Debian GNU / Linux 6.0 Stwierdziłem, że będzie działał tylko z: hdmi_group = 2

Podręcznik użytkownika Raspberry Pi autorstwa Eben Upton zawiera tryby wideo w dodatku. Podręcznik użytkownika podaje wartości hdmi_group jako 1 lub 2.


Piszesz, że to wymaga strojenia? Czy potrzebuje tego, aby w ogóle działać, czy też wymaga strojenia, aby uzyskać lepszy obraz? Próbuję podłączyć laptopa / Raspberry do monitora z podobnym aktywnym adapterem i po prostu nie ma połączenia.
Mads Skjern

3

„Proste” kable HDMI – VGA nie będą działać po prostu, ponieważ sygnały HDMI są czysto cyfrowe, a VGA jest analogowe. Popełniłem błąd, kupując bardzo tani kabel od Amazon, który nie działał z powodów, które są dla mnie jasne. Czekam na dostawę „ Neewer Black HDMI Adapter konwertera wejścia VGA na laptopa PC ” od Amazon, który, jestem pewien, wykona to zadanie. To było mniej niż 15 funtów. Zamieszczę tutaj moje wyniki.


1
Czy ten kabel już się pojawił? Minęło już kilka lat ....
Hennes

2

Używam tego kabla, aby podłączyć Raspberry Pi do monitora HP (z wejściem DVI).

Kilka uwag: Nie można wtedy podłączyć innego kabla lub adaptera, aby zmienić to na wejście VGA. Po drugie, jeśli konwertujesz HDMI Raspberry Pi na DVI, uważaj na złącze DVI; jest więcej niż jeden typ i jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich (nauczyłem się tej lekcji na własnej skórze).


Jaki typ wejścia DVI posiadałeś (jak DVI-D) i czy był to kabel pojedynczy czy podwójny? Sam mam monitor HP i będę musiał do niego dostać kabel. Czy wybór opiera się wyłącznie na monitorze, czy też specyfikacja RasPi HDMI ma z tym coś wspólnego?
AlanSE

@AlanSE Adapter DVI był DVI-I, a monitor chciał DVI-D. Specyfikacje pi nie miały z tym nic wspólnego, prosty problem geometrii pinów / złączy. Kabel, do którego podłączyłem w mojej odpowiedzi, działa jak urok i był znacznie tańszy niż większość lokalnych alternatyw, nawet z przyspieszoną wysyłką.
Steve Robillard,

Nadal czegoś nie rozumiem. Dlaczego miałbyś dostać adapter DVI-I? A ponieważ kabel do monitora DVI powinien mieć złącze męskie, a ponieważ DVI-I ma więcej połączeń niż DVI-D, nie powinieneś fizycznie być w stanie go podłączyć. Podany link Amazon nie jest jasny w opisie, ale obraz wygląda jak DVI-D. Ta dyskusja może być lepiej dostosowana do pytania DVI, ale zobaczę o aktualizacji, kiedy zrobię to sam.
AlanSE

1

Może to być problem z plikiem konfiguracyjnym. Spróbuj go usunąć, a jeśli to nie zadziała, spróbuj to zmienić.

# config.txt
hdmi_group = 2
hdmi_mode  = 4

Listę dostępnych właściwości Raspberry Pi można znaleźć tutaj .


Dlaczego jest to zaniżone?

2
prawdopodobnie dlatego, że to nie zadziała. OP pyta (o ile dobrze rozumiem) o kombinację kabla HDMI-> DVI i adaptera DVI-> VGA. Twoje rozwiązanie będzie działać tylko w przypadku monitora DVI.
finnw

2
Miałem na myśli więcej HDMI-> VGA niż HDMI-> DVI-> VGA, choć to nie jest ważne. Twoje twierdzenie, że może korzystać z monitora DVI z pasywnymi kablami, jest użyteczne i trafne w pytaniu, a także twierdzenie, że nie może współpracować z monitorem VGA bez sprzętu do konwersji. Myślę, że jesteśmy blisko konsensusu w tej sprawie.
AlanSE

1

Ważne jest, aby nie poddawać się tylko wtedy, gdy adapter / konwerter wydaje się nie działać od razu po wyjęciu z pudełka. Najprawdopodobniej będą konwertery, które nie będą działać i wyświetlacze VGA, które nie będą obsługiwane, ale uważam, że większość z nich działa dobrze - z kilkoma dodatkowymi krokami.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy masz szanse, użyj pustego /boot/config.txtpliku i dodaj hdmi_safe=1do niego.

Chociaż nie zapewni to najlepszej rozdzielczości, prawdopodobnie doprowadzi Cię do pytania o zalogowanie.

Następnie możesz zacząć od dalszego ulepszania, aż w pełni wykorzystasz możliwości swojego monitora.

Możesz uzyskać przydatne informacje o monitorze, wprowadzając następujące 3 polecenia:

/opt/vc/bin/tvservice -m CEA /opt/vc/bin/tvservice -m DMT /opt/vc/bin/tvservice -s

Użyj linku referencyjnego Tryby wideo Raspberry Pi, aby uzyskać powyższe wyniki i uzyskać więcej.

Po ponownym uruchomieniu Pi oprogramowanie układowe monitora może wyświetlać błędy, takie jak „brak synchronizacji” lub „nieobsługiwana rozdzielczość”. Zmniejsz rozdzielczość i / lub częstotliwość odświeżania i spróbuj ponownie.

Po testach uzyskałem dobre wyniki nawet przy małych chińskich adapterach za 3 USD podłączonych do najtańszych monitorów dostępnych w sklepie. Po wyjęciu z pudełka konwerter dał pusty ekran, a monitor przeszedł w tryb oszczędzania energii kilka sekund później. Po wykonaniu powyższych kroków mój /boot/config.txtteraz pokazuje:

hdmi_group=1 hdmi_mode=16


-5

Brak zasilania + 5 V z dekodera, takiego jak tatasky dishtv hd box w wyjściu HDMI, więc konwerter nie działa. może działać poprawnie po zasileniu + 5 V w pinie nr 2 portu HDMI.


1
Czy możesz rozwinąć tę odpowiedź? Nie rozumiem co próbujesz powiedzieć.
Jacobm001
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.