Pytania otagowane jako technologies

4
Czy komputery kwantowe to tylko wariant komputerów analogowych z lat 50. i 60., których wielu nigdy nie widziało ani nie używało?
W ostatnim pytaniu „Czy obliczenia kwantowe to po prostu pieśń na niebie” istnieje wiele odpowiedzi dotyczących ulepszeń możliwości kwantowych, jednak wszystkie skupiają się na obecnym „cyfrowym” spojrzeniu na świat. Dawne komputery analogowe mogły symulować i obliczać wiele złożonych problemów, które pasowały do ​​ich trybów pracy, które przez wiele lat nie …

4
Jakie były zastosowania obliczeń kwantowych?
Większość z nas na tej stronie uważa, że ​​obliczenia kwantowe będą działać. Zagrajmy jednak w adwokata diabła. Wyobraź sobie, że nagle uderzyliśmy w jakąś podstawową przeszkodę, która uniemożliwiła dalszy rozwój w kierunku uniwersalnego komputera kwantowego. Być może ograniczamy się do urządzenia NISQ (Noisy, Intermediate Scale Quantum) o wielkości 50-200 kubitów, …


1
Jaki jest status obliczeń kwantowych w porównaniu z innymi (fotonicznymi) technologiami kwantowymi?
Istnieje wiele nowych technologii kwantowych, wśród których znajdujemy kategorię technologii kwantowych opartych na fotonach, w tym kwantowy rozkład klucza lub kwantowe generatory liczb losowych. Pytanie brzmi: jaka jest krótkoterminowa żywotność obliczeń i symulacji kwantowych opartych na fotonach w porównaniu z innymi technologiami kwantowymi opartymi na fotonach ?
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.