Pytania otagowane jako vi

vi to rodzina edytorów tekstu zorientowanych na tryb tekstowy. W przypadku ogólnych pytań dotyczących użytkowania / konfiguracji użyj zamiast tego https://vi.stackexchange.com/.

10
Jak wyjść z edytora Vima?
Czy jesteś pewien, że stos przepełnienia stosu jest inny : Czy jesteś w stanie Vi Vи? Utknąłem i nie mogę uciec. To mówi: "type :quit<Enter> to quit VIM" Ale kiedy piszę, po prostu pojawia się w ciele obiektu.
3762 vim  vi 


11
Jak zamienić znak na nowy wiersz w Vimie
Próbuję zastąpić każdy ,w bieżącym pliku nowym wierszem: :%s/,/\n/g Ale wstawia coś, co wygląda jak ^@rzeczywista nowa linia. Plik nie jest w trybie DOS ani nic takiego. Co powinienem zrobić? Jeśli jesteś ciekawy, tak jak ja, sprawdź pytanie: Dlaczego jest nowy wiersz dla Vima? także.
1967 vim  replace  escaping  newline  vi 
30
Jaki jest twój najbardziej produktywny skrót w Vimie?
Zablokowana . To pytanie i odpowiedzi są zablokowane, ponieważ pytanie jest nie na temat, ale ma znaczenie historyczne. Obecnie nie akceptuje nowych odpowiedzi ani interakcji. Dużo słyszałem o Vimie , zarówno o zaletach, jak i wadach. Wydaje się, że powinieneś być (jako programista) szybszy w Vimie niż w jakimkolwiek innym …
1126 vim  vi 

28
Jak efektywnie pracować z wieloma plikami w Vimie
Zacząłem używać Vima do tworzenia skryptów Perla i zaczynam uważać go za bardzo wydajny. Jedną z rzeczy, które lubię, jest możliwość otwierania wielu plików jednocześnie: vi main.pl maintenance.pl a następnie przeskakuj między nimi za pomocą: :n :prev i zobacz, który plik jest otwarty za pomocą: :args Aby dodać plik, mogę …
1098 vim  vi 

16
Jak korzystać z rejestrów vim?
Wiem tylko o jednym wystąpieniu, w którym za pomocą rejestrów CtrlR*wklejam tekst ze schowka. Jakie są inne zastosowania rejestrów? Jak z nich korzystać? Wszystko, co wiesz o rejestrach VI (skupmy się na vi 7.2) - podziel się z nami.
925 vim  vi 

30
O jakich mrocznych zakątkach Vima nigdy nie mówiła ci mama? [Zamknięte]
W obecnej formie to pytanie nie pasuje do naszego formatu pytań i odpowiedzi. Oczekujemy, że odpowiedzi poparte będą faktami, referencjami lub wiedzą fachową, ale to pytanie prawdopodobnie będzie wymagało debaty, argumentów, ankiet lub rozszerzonej dyskusji. Jeśli uważasz, że to pytanie można poprawić i ewentualnie ponownie otworzyć, odwiedź centrum pomocy w …
799 unix  vim  editor  vi 


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.