Pytania otagowane jako trim

Przycinanie odnosi się do manipulacji ciągiem tekstowym w celu usunięcia wiodących i / lub końcowych białych znaków (i / lub znaków sterujących ASCII).

30
Jak przyciąć białe znaki ze zmiennej Bash?
Mam skrypt powłoki z tym kodem: var=`hg st -R "$path"` if [ -n "$var" ]; then echo $var fi Ale kod warunkowy zawsze wykonuje się, ponieważ hg stzawsze drukuje co najmniej jeden znak nowej linii. Czy istnieje prosty sposób na usunięcie białych znaków $var(jak trim()w PHP )? lub Czy istnieje …
920 string  bash  variables  trim 

30
Jaki jest najlepszy sposób przycinania std :: string?
Obecnie używam następującego kodu do przycięcia wszystkich std::stringsprogramów w moich programach: std::string s; s.erase(s.find_last_not_of(" \n\r\t")+1); Działa dobrze, ale zastanawiam się, czy są jakieś przypadki końcowe, w których może się nie powieść? Oczywiście mile widziane są odpowiedzi z eleganckimi alternatywami, a także lewe wykończenia.
812 c++  trim  stdstring 

10
Usuń wszystkie białe znaki z ciągu
Chcę wyeliminować wszystkie białe znaki z łańcucha, na obu końcach i między słowami. Mam ten kod Python: def my_handle(self): sentence = ' hello apple ' sentence.strip() Ale to eliminuje tylko białe znaki po obu stronach łańcucha. Jak usunąć wszystkie białe znaki?

14
.trim () w JavaScript nie działa w IE
Próbowałem zastosować .trim()ciąg znaków w jednym z moich programów JavaScript. Działa poprawnie pod Mozillą, ale błąd pojawia się, gdy próbuję go w IE8. Czy ktoś wie, co się tutaj dzieje? Czy w każdym razie mogę sprawić, by działało w IE? kod: var ID = document.getElementByID('rep_id').value.trim(); wyświetlanie błędów: Wiadomość: Obiekt nie …13
Jak przyciąć wiodące i końcowe białe znaki?
Mam pewne problemy z prowadzeniem i kończeniem białych znaków w ramce data.frame. Np. Lubię przyjrzeć się konkretnemu roww data.frameoparciu o pewien warunek: > myDummy[myDummy$country == c("Austria"),c(1,2,3:7,19)] [1] codeHelper country dummyLI dummyLMI dummyUMI [6] dummyHInonOECD dummyHIOECD dummyOECD <0 rows> (or 0-length row.names) Zastanawiałem się, dlaczego nie uzyskałem oczekiwanej produkcji, skoro Austria …4
Najszybszy sposób na usunięcie pierwszego znaku z ciągu
Powiedzmy, że mamy następujący ciąg string data= "/temp string"; Jeśli chcemy usunąć pierwszą postać, /możemy to zrobić na wiele sposobów, takich jak: data.Remove(0,1); data.TrimStart('/'); data.Substring(1); Ale tak naprawdę nie wiem, który ma najlepszy algorytm i robi to szybciej. Czy jest taki, który jest najlepszy, czy wszystkie są takie same?


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.