Czy redukcja biegów (hamowanie silnikiem) powoduje dodatkowe zużycie?


97

Czy zmiana biegu na niższy w celu spowolnienia pojazdu ma negatywne skutki?

Nie redukuję jednocześnie więcej niż jednego lub dwóch biegów i puszczam sprzęgło na tyle wolno, że nie obracam się zbyt wysoko. Moja czerwona linia to 5,5, a moja to około 3 - 3,5, kiedy to robię. Ten proces sprawia, że ​​moje hamulce działają znacznie dłużej, ale chciałbym upewnić się, że nie odbywa się to kosztem czegoś innego.


Edycja:
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale widzę bardzo sprzeczne informacje. Znalazłem to na wikipedii, ale znowu jest to wikipedia. Czy ktoś w jakiś sposób popiera ich myśl?

Hamowanie silnikiem biernie zmniejsza zużycie hamulców i pomaga kierowcy zachować kontrolę nad pojazdem. Aktywne stosowanie hamowania silnikiem (zmiana biegu na niższy) jest korzystne, gdy konieczne jest kontrolowanie prędkości podczas zjeżdżania ze stromych i długich zboczy. Należy go zastosować przed użyciem zwykłych hamulców tarczowych lub bębnowych, pozostawiając hamulce dostępne do zatrzymania awaryjnego. Pożądaną prędkość utrzymuje się za pomocą hamowania silnikiem w celu przeciwdziałania przyspieszeniu grawitacyjnemu.


7
Kiedy to zrobisz - po prostu lekko zwolnij przepustnicę (podczas gdy pedał sprzęgła jest wciśnięty) trochę (zależy od tego, ile). Bądź ostrożny - na początku nie jest to takie łatwe / intuicyjne. Ale wkrótce przyzwyczaisz się do tego. Jeśli zrobisz to PRAWO, nie będzie ŻADNEGO dodatkowego zużycia sprzęgła / wału korbowego, a redukcja biegów będzie znacznie płynniejsza (w samochodzie i pasażerach) :).
sabiland

2
@sabiland lub po prostu pięty. :) Osobiście po prostu zatrzasnęłem przepustnicę - moje prawe kolano nie zgina się prawidłowo w celu zmiany biegów od pięty do palców.
3Dave

1
„Zwalniam sprzęgło na tyle wolno, że nie obracam się zbyt wysoko” - to najgorsza część tego, co robisz. Możesz uratować silnik przed wysokimi prędkościami obrotowymi, ale dzieje się to kosztem zużycia sprzęgła.
Dmitrij Grigoryev,

Odpowiedzi:


72

Przez większość czasu, kiedy prowadzisz samochód, obciążasz (i powodujesz zużycie) coś, co nazywam „przednią” powierzchnią każdego zęba na każdym biegu w twoim układzie napędowym. Przód zęba na wale korbowym popycha się do tyłu zęba na następnym biegu w linii, który popycha następny bieg itp. Gdy używasz „hamowania silnikiem”, wszystko, co robisz, to angażowanie zębów w przeciwnym kierunku oraz nakładanie siły i zużycia na twarze, które zwykle są tuż przy jeździe.

Czy to oznacza, że ​​zużywasz silnik szybciej? Marginalnie ... ale części, które zużywasz, normalnie trzeba by wymienić (jeśli w ogóle), ponieważ zużyły się z drugiej strony; nosisz powierzchnie, które zwykle byłyby wyrzucane przy prawie zerowym zużyciu. Aby pożyczyć frazę z dziedziny medycyny, silnik / skrzynia biegów zginie wraz z tym zużyciem, a nie z tym.

Dla ludzi, którzy mówią, że przenosisz zużycie z hamulców na sprzęgło, wszystko, co mogę powiedzieć, to ... robisz to źle! Jeśli zmniejszysz bieg tak szybko i płynnie, jak zmiana biegu na wyższy, wówczas dodatkowe zużycie na sprzęgle będzie statystycznym spadkiem - poważnie, ile razy z tego powodu redukujesz bieg w przeciwieństwie do normalnej zmiany biegów? (Jeśli twoja odpowiedź brzmi „przy każdym świetle”, to miał rację plakat, który poradził ci uspokoić swoje nawyki jazdy).

Powiedziawszy to, istnieje poważnie zły sposób, aby to zrobić; Robiłem to, kiedy uczyłem się jazdy na drążku, i było to niesamowicie głupie: wciśnięcie sprzęgła do końca i pozostawienie obrotów na minutę na biegu jałowym, następnie zwolnienie sprzęgła i umożliwienie silnika spowolnienia samochodu ten sam sprzęt. Jeśli tak to robisz, ZATRZYMAJ SIĘ! W ten sposób bardzo szybko zużywa się sprzęgło (co może mieć na myśli inne plakaty), dramatycznie obniża prędkość bez zapalania świateł hamowania (przyznaję, dlatego zacząłem to robić - starając się podkraść wolno przez policjanta) , i wiąże się z dużym ryzykiem zgaśnięcia silnika i poważnego ^ & * @ zepsucia czegoś. Nie bądź tym facetem.


Mój Mk.3 VW Jetta faktycznie ma urządzenie, które utrzymuje przepustnicę nieco dłużej, aby ułatwić zmianę biegów i zapobiec problemowi, który opisałeś w poprzednim akapicie.
theUg

18
Konkluzja może być ważne, ale wyjaśnienie jest błędne. Uszkodzenie występuje nie tylko na powierzchniach stykających się ze sobą. Po pierwsze, biorąc pod uwagę asymetryczne użycie powierzchni „do przodu” i „do tyłu”, zobaczyłbyś niesprawne koła zębate o znacznie wyższym zużyciu na powierzchniach przednich. Nie prawda . Nie tak działają naprężenia i odkształcenia. Możesz załadować jedną twarz i przenieść stres na drugą stronę. Zobacz tutaj dla wizualizacji . Odwrócenie stresu zabija również życie zmęczeniowe.
Nate

Co jest złego w redukowaniu każdego światła. Wolę być w zakresie mocy użytecznej w danym momencie, więc bardzo często redukuję bieg, z wyjątkiem tego, że robię to właściwie poprzez podwójne sprzęgło z prawie żadną utratą prędkości po zetknięciu sprzęgła, jeśli w ogóle. Więc jeśli nie używa się sprzęgła jako hamulca dosłownie, uszkodzenia są minimalne.
Alexus

29

Przez większość czasu nie będziesz potrzebować silnego hamowania w ruchu ulicznym.

Możesz uniknąć zatrzymywania się i rozpoczynania od:

 • Jazda spokojniejsza
 • Pozostawiając dużą odległość między tobą a pojazdem z przodu (nawet przy niskiej prędkości)
 • Po prostu wcześnie weź nogę za akcelerator

Jeśli pozwolisz, aby samochód zwolnił i korzystasz z biegu, aż przestanie być odpowiedni (zbyt wolny, aby silnik zaczął się borykać), a następnie zmień bieg, zawsze będziesz na właściwym biegu. Spowoduje to przeniesienie bardzo małego wstrząsu przez sprzęgło lub przekładnię. Nadal możesz używać hamulca, ale nie potrzebujesz tak dużo.

Klocki hamulcowe zużywają się znacznie szybciej niż jakakolwiek skrzynia biegów, a liczba wymian klocków hamulcowych i wirnika prawdopodobnie zsumuje się z jedną skrzynią biegów (przez cały okres eksploatacji tej skrzyni biegów). Codziennie jeżdżę tak samo. Rzadko muszę się zatrzymywać i zawsze pokonuję zmieniaczy pasów i kierowców. Jedź spokojnie, przyspieszaj i hamuj płynnie. Dotrzesz tam wcześniej, przy znacznie mniejszym obciążeniu pojazdu (i ciebie). Wcześniejsze opuszczenie pomaga.

Jestem trenerem / egzaminatorem kierowców.


Kocham twoją odpowiedź!
Akira Yamamoto,

5
Nie widzę odpowiedzi na zadane pytanie. Czy należy stosować hamowanie silnikiem, czy nie?
Dmitrij Grigoryev,

@DmitryGrigoryev Wierzę, że odpowiedź na pytanie „Czy należy korzystać z hamowania silnikiem, czy nie?” to „Na początku nie powinieneś hamować”. Można powiedzieć, że to pytanie jest „problemem XY” meta.stackexchange.com/questions/66377/what-is-the-xy-problem
Eric Seastrand

2
Na pagórkowatych terenach nie zawsze można zwolnić samochód. Jaki jest odpowiedni sprzęt do schodzenia ze wzgórza o 25, gdy grawitacja podniesie cię do 40?
ShadSterling

@ShadSterling Ten dylemat jest zmorą istnienia wszystkich w pagórkowatym mieście. Automatyczne skrzynie biegów zwykle wybierają wyższy bieg, więc większość z nich kończy pełne 40, a policja nie egzekwuje limitu w takich sytuacjach. Standardowe skrzynie biegów są w stanie łatwo utrzymać niski RPM, a także wybiegać z właściwą prędkością, jeśli używasz biegu niższego niż normalnie; Ja również chciałbym dowiedzieć się o wszelkich negatywnych konsekwencjach tego, ale nigdy nie słyszałem o tym. Niektóre współczesne automaty mają wybór „biegu” „B” [hamowanie], ale zbyt wysokie obroty silnika IME.
Darren Ringer

20

Jeśli zmniejszysz bieg przy prędkości obrotowej zgodnej z normą jazdy, nie, nie wyrządzisz żadnej szkody. Podczas zmniejszania biegów to, co cię spowalnia, jest w rzeczywistości suwem kompresji i jest zalecane w porównaniu z silnym hamowaniem. Jak inny powiedział, jest to trochę mieszanka tych dwóch, ale hamowanie silnikiem jest w porządku, dopóki silnik pozostaje pod czerwoną linią, więc nie przechodź z 5 na 3.


Nigdy nie zbliżyłem się do redlinowania, więc to nie jest problem, ale aby powstrzymać mnie przed zwolnieniem tempa i szybkim zwiększaniem prędkości obrotowej, muszę trochę jeździć na swoim sprzęgle. Z tego, co tu zebrałem, sprowadza się ono do sprzęgła z hamulcami.
Gary

@Gary, lepiej dać trochę gazu i szybko i płynnie zmieniać bieg, niż jeździć sprzęgłem. Jazda ze sprzęgłem działa z przekładniami mokrego sprzęgła (wiele motocykli ma wspólne mokre sprzęgło miski olejowej), ale należy tego unikać w przypadku suchego sprzęgła.
theUg

To nie jest skok kompresji, który spowalnia. Zobacz funkcję Jake Brake en.wikipedia.org/wiki/Compression_release_engine_brake#Function „Sama przepustnica zapewnia hamowanie silnikiem poprzez tarcie w przepływającym powietrzu.”
Randy,

18

Co wolisz zmienić - klocki hamulcowe lub sprzęgło?

Zmniejszając bieg w celu spowolnienia, zamieniasz zużycie klocków hamulcowych na zużycie sprzęgła (między innymi).

Klocki hamulcowe są znacznie tańsze i łatwiejsze do wymiany niż sprzęgło. Osobiście, po wykonaniu obu, wolałbym wykonać 50 zadań hamowania, zanim wykonałem jedną pracę sprzęgła.


4
„.. to drastycznie zmniejszyło zużycie moich hamulców ..” - brzmi to dokładnie tak, jak wspomniano tutaj o kompromisie. Zwiększasz żywotność klocków hamulcowych kosztem czegoś innego, co właśnie odkryłeś, że jest sprzęgło. Drugim przedmiotem do noszenia są synchronizatory (sprzęgła wewnątrz skrzyni biegów). Kiedyś zmniejszałem liczbę całkowitą, aż zużyła się do punktu, w którym 2. i 3. bieg nie mógł zostać włączony, chyba że dokładnie dopasujesz RPM. Nauczyłem się zawsze dopasowywać RPM, co teraz robię przez cały czas, ale z powodu tej lekcji nie redukuję też tak często, jak kiedyś.
DXM

5
@ Doświadczenie DXM jest typowe i prawdopodobnie tam, dokąd zmierzasz. Redukcja biegów wyłącznie w celu spowolnienia samochodu jest ogólnie uważana za złą rzecz (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych). Jeśli chcesz zaoszczędzić na zużyciu hamulców, najlepszym sposobem jest jazda bardziej strategicznie. Nie podbiegaj do czerwonych świateł, a następnie nie uderzaj w hamulce w ostatniej chwili itp. Wybierz prędkości, które pozwalają ci poruszać się zamiast startować / zatrzymywać. Im bardziej uważny i mniej reaktywny jest twój styl jazdy, tym dłuższe będą hamulce (i lepszy przebieg paliwa).
Brian Knoblauch

1
Za pomocą redukcji biegów nie zsuwasz się ze sprzęgła. To nie jest hamulec kontra sprzężenie. Używasz swojego sprzęgła jako układu podwójnego, dopasowując obroty, przesuwając pedał gazu, a nie przesuwając sprzęgło lub używając synchronizacji.
Rory Alsop,

3
@Rory: Może w idealnej symulacji, która może być prawdziwa. Naiwnością wydaje się myślenie, że w prawdziwym świecie można obsługiwać sprzęgło „binarnie” bez zużycia.
quentin-starin

1
Możesz to zrobić całkiem dobrze w samochodzie szosowym z niewielką ilością treningu. A jeśli trenujesz wyścigi w klasie, w której transmisje mają trwać sezon, jest to bardzo ważne.
Rory Alsop

15

Po pierwsze, wszyscy, którzy mówili, że efekt hamowania pochodzi od skoku sprężania, są w błędzie ... powietrze w cylindrze jest sprężane, co pochłania energię, ale po tym, jak górny martwy punkt działa jak sprężyna i pomaga zmusić tłok do opuszczenia, zwracając dokładnie w pierwszej kolejności ta sama siła, jaka została w to włożona. Prawdopodobnie więcej, ponieważ kompresja podgrzewa ładunek powietrza i powoduje jego rozszerzanie, jak bardzo niewielka wersja udaru elektrycznego.

Nie, efekt hamowania pochodzi od skoku Wlotu, od silnika zasysającego powietrze przez zamknięty korpus przepustnicy. To tak, jakby próbować zasysać powietrze przez maleńką słomkę. Hamowanie następuje z próżni, a nie z kompresji. To i trochę tarcia silnika, które jest mniej znaczące w nowoczesnych silnikach niż kiedyś.

Jeśli chodzi o stosowanie hamowania silnikiem, jego łagodne utrzymywanie prędkości na zjazdach nie jest tak naprawdę złe dla twojego samochodu. Unikałbym jazdy jak zawodnik rajdowy i agresywnej redukcji biegów, aby zwolnić przy każdym skręcie lub światłach, ale jeśli zrobisz to dobrze, nie będzie to miało nic innego niż normalna jazda. Tak, powoduje to więcej obrotów silnika, ale nie są one gorsze niż obroty, które przyspieszacie na rampie. Jeśli planujesz utrzymać samochód na dystansie 250 000 mil, tak, możesz chcieć ograniczyć obroty do minimum, ale w przeciwnym razie, zakładając, że nic nie jest nie tak z samym silnikiem, samochód zostanie ukończony na długo przed założeniem silnik, dodając obroty.

To samo dotyczy sprzęgła ... tak, za każdym razem, gdy go używasz, zużywa się trochę, ale nie inaczej niż podczas normalnej jazdy. Jeśli martwisz się wystarczająco sprzęgłem, starasz się utrzymać samochód na jednym biegu tak bardzo, jak to możliwe, na pewno unikaj hamowania silnikiem. Ale jeśli jesteś jak większość ludzi, używasz sprzęgła 5 razy za każdym razem, gdy osiągasz prędkość, dwa lub trzy razy za każdym razem, gdy opuszczasz światło stop. Jeszcze kilka zaręczyn to nic wielkiego. I nie zawsze musisz używać sprzęgła; często musisz po prostu wypuścić gaz i pozostawić go włączonym, a to zadziała, aby cię spowolnić.

Spowoduje to pewne zużycie układu napędowego, ale podobnie jak powyżej, możesz rozważyć to tak samo, jak przejeżdżanie dodatkowej pół mili każdego dnia, tylko bez kosztów paliwa. Jeśli to cię nie przestraszy, nie powinno również hamować silnikiem.

Jedyną rzeczą, która zużywa się inaczej, jest, jak powiedział inny plakat, tylne powierzchnie zębów przekładni, i to naprawdę nie ma znaczenia. Używasz ich za każdym razem, gdy tworzysz kopię zapasową, przez resztę czasu nic nie robią. JEŚLI powinny znacznie się zużyć, jedynym efektem będzie głośniejsza transmisja podczas cofania. I musiałbyś nakładać na nie dużo zużycia, aby je zużyć.


1
Uważam, że masz rację: hamowanie silnika pochodzi z przepustnicy, a nie ze sprężania.
Mac

1
Dlaczego jest to zaniżone? +1. Gdy przepustnica jest zamknięta, silnik zasysa próżnię na suw ssania, tak silny od próżni, że może dojść do awarii pręta, jeśli obroty są wystarczająco wysokie. Skok kompresji kompresuje próżnię, która nie powoduje spowolnienia samochodu.
Randy,

To dobra odpowiedź. Prawdopodobnie został odrzucony na podstawie tego, że tylne twarze noszą na odwrót. Bieg wsteczny ma własne zęby przekładni na wałach i koło zębate pośredniczące, które wpycha się między nimi po włączeniu. Zęby nie są śrubowe i znacznie różnią się od wszystkich innych kół zębatych; powoduje to unikalny hałas wsteczny.
zerpsed

13

Odpowiedź Donovana jest jedyną prawdą.

 • Redukcja biegów i hamowanie silnikiem nie będą miały wpływu na sprzęgło, ponieważ nie ześlizgniesz się ze sprzęgła
 • nie zużywa silnika, gdy używasz suwu sprężania
 • i jest o wiele lepszy pod względem opon i prowadzenia, jak powiedziałby Ci każdy zaawansowany instruktor jazdy.

Jest to po prostu trudniejsze, ponieważ musisz skoordynować wiele czynników, więc nie nadaje się dla początkujących.


3
za każdym razem, gdy odłączasz sprzęgło, ślizga się, a także skracasz żywotność łożyska wyrzucającego. I tak, to normalne zużycie i są to przedmioty nadające się do naprawy. Ale jeśli sprzęgło jest zwykle zaprojektowane na 150k, jeżeli zmniejszysz bieg o tyle, ile przesuwasz w górę (każde pojedyncze światło stop, jak wskazał OP), skracasz żywotność o połowę. I to zakłada, że ​​dopasowujesz RPM podczas zmniejszania biegów, co też nie jest prawdą. Zauważ, że OP powiedział: „Zwolniłem sprzęgło na tyle wolno, że nie obracam się zbyt wysoko”. Zgadnij, co musi się poślizgnąć, gdy samochód zwalnia, aby silnik nie obracał się tak wysoko?
DXM

7
@DXM - Nieprawidłowo - nie należy pozwolić, aby sprzęgło w ogóle ślizgało się, z wyjątkiem początkowego ruszania z położenia spoczynkowego. OP nieprawidłowo używa sprzęgła. Powinien być binarny. Nie ma absolutnie potrzeby poślizgnięcia sprzęgła - dopasowanie obrotów jest stosunkowo łatwe. Możesz ćwiczyć całkiem szczęśliwie bez sprzęgła i synchronizacji przy odrobinie praktyki.
Rory Alsop

2
@RoryAlsop Nie możesz mówić poważnie o chęci zmiany biegów bez użycia sprzęgła, prawda? Wiem, że się zgadzasz, ale jeśli popełnisz błąd nawet przez kilka obrotów, to spowodujesz niepotrzebne zużycie?
Dan

1
Dan - możesz to łatwo zrobić, ale nie tak mówi mój post. Zwracam uwagę, że jeśli zrobisz to dobrze, sprzęgło nie jest konieczne i nie powinieneś w ogóle zsuwać sprzęgła
Rory Alsop

1
bez idealnej rewizji, kompromisem braku poślizgu sprzęgła jest zużycie napędu i szarpnięcie bezwładności kierowcy / pasażera „uderzenie” .. .. „sprzęgło nie jest konieczne” .. sprzęgło jest zawsze konieczne przy zmianie biegów (??)
stimpy77

7

W 100% nakładasz zużycie na silnik i przekładnię. Oprócz tego zwiększasz zużycie sprzęgła. Powiedziawszy to, sprawdzam dopasowanie za każdym razem, gdy redukuję bieg. Nadal powoduje to zużycie części, ale nie tyle, co fizyczne spowolnienie samochodu podczas obniżania biegu.

Klocki hamulcowe są tańsze i łatwiejsze do wymiany niż sprzęgło!


Czy to prawda, bez względu na to, jak stopniowa jest? Moje obroty nie przekraczają 3,5, gdy to robię. Czy jest to różnica zła czy gorsza?
Gary

5
Powolne wypuszczanie sprzęgła może być nieco łatwiejsze dla przekładni i silnika, ale jest strasznie trudne dla sprzęgła.
Brian Knoblauch

2
Osobiście używam kombinacji hamulców i hamowania silnikiem (redukcja biegów). Tak, jak powiedzieli inni komentatorzy, zwiększa zużycie sprzęgła, ale oznacza również, że na razie jesteś na właściwym biegu - pomaga to również, jeśli masz starszy pojazd ze słabymi hamulcami!
Nick C

@NickC w tej chwili na właściwym biegu jest prawdopodobnie najważniejszym punktem w całej tej dyskusji.
chilljeet

6

Zgadzam się z odpowiedziami MT_Head i Donovana, ale chciałbym dodać, że sama redukcja może być dość ciężka dla twoich synchronizacji, jeśli nie zrobisz tego dobrze.

Podczas zmiany biegu na wyższy wał wejściowy zmniejsza się na skutek zwykłego tarcia, a synchronizacje nie muszą dużo pracować, aby dopasować je do prędkości wyjściowego koła zębatego. Jednak podczas zmiany biegu na niższy nie tylko cała praca nad doprowadzeniem obrotów wału wejściowego do obrotów wału wyjściowego spada na synchronizacje, ale muszą one również przeciwdziałać temu samemu tarciu, które normalnie pomaga. To dlatego samochody często zmieniają zły bieg z wiekiem (ponieważ drugi bieg jest najczęściej zmieniany na niższy).

Jeśli chcesz często redukować bieg bez zużywania synchronizowanych synchronizacji, powinieneś nauczyć się podwójnego sprzęgła i jako takiego RPM dopasować przekładnię do silnika ręcznie, zamiast pozwalać synchronizowanym synchronizacjom działać dla Ciebie. Podczas redukcji biegów wykonaj następujące czynności:

 1. Odłącz sprzęgło raz i pozwól, aby skrzynia biegów znalazła się w położeniu neutralnym,
 2. Ponownie włączyć sprzęgło.
 3. Zwiększ obroty silnika do przybliżonej liczby obrotów potrzebnej na nowym, niższym biegu; a może nieco wyżej, aby zapewnić sobie przestrzeń do następnego kroku. (Najlepiej pokrywa się to z krokami 1 i 2.)
 4. Ponownie zwolnić sprzęgło (stąd podwójne sprzęgło ) i przełączyć na niższy bieg. Jeśli poprawnie dopasowałeś obroty, poczujesz, że przekładnia po prostu wpada bez wysiłku na miejsce, zamiast potrzebować czasu na zwiększenie obrotów wału wejściowego.
 5. Zaangażuj się ponownie i kontynuuj jazdę.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do takiej jazdy, może to zabrzmieć trochę uciążliwie, ale przyzwyczajenie się do tego nie wymaga dużo treningu, a kiedy to zrobisz, przekonasz się, że możesz faktycznie zmienić bieg na niższy niż bez, ponieważ ta metoda synchronizacji w dół jest zwykle szybsza niż to, co jest w stanie zrobić większość synchronizacji. A to naprawdę sprawia, że ​​Twój wiek transmisji jest znacznie lepszy, szczególnie jeśli często redukujesz bieg.


5

Krótka odpowiedź brzmi: tak. Prowadzisz silnik przez kolejne obroty, które zrobiłbyś, gdybyś użył hamulców. Zwiększa to zużycie silnika. Nie jestem pewien co do transmisji.

Teraz, z perspektywy oszczędności kosztów, zużycie, które oszczędzasz na hamulcach, może w rzeczywistości być większe niż niewielkie zużycie, które dodajesz gdzie indziej. Może nawet przynieść oszczędności w zużyciu paliwa przez napędzanie silnika silnikiem.

Jednym z negatywnych skutków jest to, że kierowcy podążający za tobą nie mają widocznego ostrzeżenia, że ​​zwalniasz. (Użycie hamulców spowoduje włączenie świateł stop).


1
Dzięki za wejście jzd. Nie wiedziałem, na co może mieć to negatywny wpływ, domyślałem się, czy cokolwiek to będzie przekładnia lub sprzęgło. Zdecydowanie oszczędzam pieniądze na hamulcach; mój ostatni zestaw trwał około trzech lat. Uważałem, że inni kierowcy nie widzą moich świateł stop, ale robię to tak stopniowo (aby nie było zbyt mocno na moim Jeepie), że zmiana prędkości nie jest zbyt drastyczna.
Gary

6
@ Gary, poza tym, jeśli ktoś za bardzo cię śledzi, zawsze możesz go ostrzec, naciskając pedał hamulca. Lub trzask, jeśli uważasz, że ubezpieczenie zapłaciłoby za nowy samochód. :)
theUg

Hamowanie stanowi około 5% normalnej aktywności podczas jazdy. Wątpię, czy zauważysz dodatkowe 5% zużycia silnika.
Dmitrij Grigoryev,

5

Jeśli dwukrotnie włączysz redukcję biegów i upewnisz się, że silnik pracuje dokładnie z odpowiednią prędkością przed załączeniem sprzęgła, każde dodatkowe zużycie będzie nieznaczne. Podwójne sprzęgło, jeśli zostanie wykonane prawidłowo, wyeliminuje wszelkie dodatkowe zużycie synchronizatorów, a jeśli silnik będzie pracował z odpowiednią prędkością przed włączeniem sprzęgła po redukcji, sprzęgło nie będzie musiało ciągnąć silnika do prędkości.

Oto jak podwoić sprzęgło:

Zwolnij sprzęgło i zmień bieg na neutralny.

Włączyć sprzęgło i jednocześnie użyć pedału przyspieszenia, aby doprowadzić silnik do prędkości odpowiedniej do biegu, na którym będzie redukowany.

Zwolnij sprzęgło i zmień bieg na niższy

Szybko włączyć sprzęgło.

Jeśli zrobisz to dobrze (co może wymagać praktyki), dźwignia zmiany biegów z łatwością przełączy się na wybrany bieg, a włączenie sprzęgła będzie całkowicie płynne. Ostatecznie operacja stanie się całkowicie automatyczna.


Podwójne przesunięcie jest, z tego co [mało] rozumiem, niepotrzebnymi, a zatem nieefektywnymi skrzyniami biegów ze zsynchronizowaną skrzynią biegów , które typowe pojazdy konsumenckie mają (??) en.wikipedia.org/wiki/…
stimpy77

2
@ stimpy77 Myślę, że celem podwójnego sprzęgła jest zmniejszenie zużycia synchronizowanych skrzyń biegów.
tangrs

5

Tylko kilka niepotwierdzonych dowodów. Redukuję bieg co najmniej kilka razy dziennie. Tylko jeden bieg na raz i nigdy nie wysyłaj mojego tachometru w pobliże czerwonego, ALE NIGDY NIE JAZDĘ SPRZĘGŁEM. O ile nie jest to nagły wypadek, zredukuję bieg i zsunę sprzęgło prawie tak szybko, jak to zrobię, kiedy będę zmieniać bieg.

Ok, wszystko co tu powiedziano, to mój anegdotyczny dowód. Mam 180000 mil w moim klimacie pontiac i z tego, co słyszę, sprzęgło jedzie średnio około 90 000. Kopalnie wciąż mają się dobrze. Będę żałować opublikowania tego, jeśli pójdzie jutro.


1
Mam teraz do 230 000 km, a sprzęgło i skrzynia biegów nadal działają. Więcej niepotwierdzonych dowodów, ale dowód mimo to.
hortstu

5

Niektóre odpowiedzi poprawnie wskazywały na zużycie synchronizatorów jako potencjalny problem w samochodach z manualną skrzynią biegów, ale następnie zaproponowano podwójne sprzęgło jako rozwiązanie. Jednak bardzo trudno jest właściwie oszacować ilość naciśnięcia pedału gazu, co bardzo prawdopodobne, że albo nadmiernie, albo zbyt słabo silnik. Synchronizatory ulegają zatem zużyciu, chyba że kierowca ma magiczną zdolność do oszacowania, jak mocno nacisnąć pedał gazu. Tak, podwójne odklejenie oszczędza zużycie synchronizatora, ale nie całe zużycie synchronizatora.

Moje zalecenie jest następujące:

 • Nie zmniejszaj biegu podczas hamowania silnikiem, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia przekładni. W końcu przekładnie są droższe niż klocki hamulcowe, tarcze lub bębny. Jeśli potrzebujesz przyspieszyć po hamowaniu silnikiem, wykonaj procedurę podwójnego zwalniania i przełącz bezpośrednio na bieg, którego chcesz użyć podczas przyspieszania.
 • Podczas zmniejszania prędkości z innych powodów, takich jak konieczność przyspieszenia przy niskich obrotach, wykonaj procedurę podwójnego odsprzęgania, aby uchronić synchronizatory przed dodatkowym zużyciem.
 • Podczas przeskakiwania w górę wykonaj procedurę podwójnego odsprzęgania bez naciskania pedału gazu, aby uchronić synchronizatory przed dodatkowym zużyciem. Kiedyś miałem Opla Vectrę z 1989 roku, w którym przeskakiwałem z drugiego na czwarte bez podwójnego wysprzęglania i szybko nauczyłem się, że przeskakiwanie może spowodować zauważalne zużycie synchronizatora na mniej niż 10 000 km. 20-letni olej przekładniowy mógł być czynnikiem tego szybkiego zużycia.
 • Tylko przy zmianie jednego biegu w górę nie trzeba dwukrotnie zwalniać sprzęgła.
 • Korzystaj z hamowania silnikiem tak często, jak to możliwe, bez redukcji biegów i naciskaj sprzęgło tylko wtedy, gdy obroty silnika znajdują się nieco powyżej punktu wtrysku paliwa. Korzyścią jest to, że oszczędzasz trochę paliwa i zużycie hamulców bez dodatkowych kosztów.

Nowoczesne samochody mają możliwość hamowania silnikiem przy bardzo niskich obrotach, a nawet wtedy nie słychać dziwnych dźwięków silnika, gdy obroty spadają, tak jak w przypadku starych samochodów. Moja 2011 Toyota Yaris rozpoczyna wtrysk paliwa nieco powyżej 500 obr / min, a jeśli przypadkowo pozwolisz, aby prędkość obrotowa silnika spadła do punktu wtrysku, wtrysk przy niskich obrotach jest płynny i nie słychać dziwnych dźwięków silnika, które można było usłyszeć w starszych samochodach. Tak więc jedynym efektem, jaki widzisz, jest zatrzymanie hamowania silnikiem, a samochód jedzie do przodu ze stałą prędkością.

W niektórych odpowiedziach teoretycznie dodatkowe obroty powodują dodatkowe zużycie silnika. Tak, ale tylko nieznaczne dodatkowe zużycie silnika. Może silnik miał o 1% więcej obrotów, jeśli często hamujesz silnikiem, ale czy to znowu ma znaczenie? To tylko 1%. Poza tym w nowoczesnym samochodzie silnik jest jednym z ostatnich elementów, które uległy awarii.

Jedna odpowiedź mówi, aby utrzymać obroty silnika powyżej 1200 obr./min. To może być dobra rada dla starych samochodów, ale mój silnik Toyota Yaris 2011 hamuje płynnie do 500 obr./min.


5

Używasz sprzęgła, aby cały czas zwalniać? Wymiana sprzęgła kosztuje kilkaset dolarów, a jeśli nie masz dużo specjalnego wyposażenia, nie będziesz w stanie zrobić tego sam.

Za każdym razem, gdy używasz skrzyni biegów do przyspieszania, zużywasz sprzęgło, łożysko wyrzucające, koła zębate, synchronizatory i łożyska. Jeśli użyjesz przekładni do spowolnienia, jesteś bliski podwojenia zużycia. Spróbuj zmienić bieg z zużytymi lub wyszczerbionymi zębatkami, tostowanym sprzęgłem i zużytymi synchronizacjami. Będziesz brzmieć, jakby to był twój pierwszy raz.

Prace transmisyjne nie są tanie. Możesz używać hamulców przez cały dzień, a najbardziej będzie cię to kosztować 200 dolców za hamowanie. Możesz wykonać pełne hamowanie, z przodu iz tyłu, jeśli kiedykolwiek miałeś do czynienia z narzędziem, możesz to zrobić za mniej niż sto dolarów. Zatrzymaj swój samochód o masie 2 500 funtów za pomocą tarczy sprzęgła mniejszej niż tarcza hamulcowa i zacznij oszczędzać na tym nowym sprzęgle, którego zawsze chciałeś.

Plus, spróbuj tej sztuczki „zwolnij, redukując bieg” w deszczu i patrz bezradnie, jak samochód zamienia się prosto w ścianę, ponieważ nie ma czegoś takiego jak „sprzęgło przeciwblokujące”, a jeśli nie masz etatu 4 - napęd kół spowalniasz tylko za pomocą 2 kół.

A więc NAJBARDZIEJ CZĘŚĆ ... Hamulce służą do spowolnienia lub zatrzymania pojazdu. Użyj ich do tego. Zapisz sprzęgło, aby pojazd mógł się poruszać.

Aby odpowiedzieć na pytanie: czy redukcja biegów (hamowanie silnikiem) powoduje dodatkowe zużycie? Tak.


Oczyściłem trochę odpowiedź i wyjąłem rzeczy niezwiązane z pytaniem PO. Usunąłem inną odpowiedź, ponieważ jest to bardziej szczegółowe wyjaśnienie innej odpowiedzi
Przenieś więcej komentarzy Link do góry

Dlaczego to ma -1 głosów? Czy w tej odpowiedzi są jakieś szczegóły, które są błędne?
Dan

@Dan Nieustrukturyzowana ściana tekstu, której większość ludzi nie może czytać, więc nie pomaga w udzieleniu odpowiedzi na pytanie.
clacke

3

Zgodziłbym się z poprzednimi plakatami, ale chciałbym dodać, że w podręczniku mojego audi tak naprawdę zalecają wcześniejszą redukcję biegów, aby oszczędzać paliwo.

Zarabiają też dużo pieniędzy na częściach, prawda? Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ich skrzynie biegów w ogóle nie trwają długo.


.. masz pewność, że instrukcja obsługi nie zaleca wcześniejszej zmiany biegów w celu oszczędzania paliwa? tj. zrobić wcześniejszą zmianę z 2 na 3?
Mac

Rzeczywiście tak, ale tak, również wczesna zmiana biegu na wyższy podczas przyspieszania to TDI i uważam, że logika polega na tym, że gdy silnik obraca się kinetycznie, zużycie paliwa jest zerowane przez elektronikę. Dlatego im dłużej tak jest, tym mniej paliwa zostanie zużyte.
barrymac

2
Producenci samochodów nie zarabiają na częściach, które nie są trwałe, robią to warsztaty samochodowe. Producent zarabia tyle samo z części o wartości 100 USD trwającej 50 tys. Mil, jak z części o wartości 200 USD trwającej 100 tys. W pierwszym przypadku warsztat naprawia podwójne.
Dmitrij Grigoryev,

2

Ok, osobiście dla mnie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to dowiedzieć się, na czym pracuje twój samochód, zmniejszyć bieg przy najniższych obrotach, aby utrzymać przyczepność i jakość silnika. Hamuj w razie potrzeby, ale spróbuj przewidzieć, kiedy musisz już zwolnić pedał gazu.


2

Hamowanie silnikiem nie powoduje większego zużycia silnika, jeśli jest wykonane prawidłowo. Nigdy nie należy zmieniać biegu na niewłaściwy dla bieżącej prędkości. Różni się znacznie w każdym samochodzie.

Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej paliwa, połącz wybieg na biegu jałowym i hamowanie silnikiem podczas zbliżania się do każdego przystanku i przewiduj na czas. Zwolnij płynnie sprzęgło podczas redukcji biegów i zachowaj spokój. Utrzymuj obroty powyżej 1500 lub co najmniej powyżej 1200 obr / min. (Zależy od twojego samochodu.) Im szybciej zaczniesz redukować, tym dłużej będzie włączone odcięcie paliwa.

Zmiana biegu na zbyt niski spowoduje zużycie i uszkodzenie skrzyni biegów i sprzęgła. Oczekuj, że awaria skrzyni biegów i sprzęgła nastąpi wcześniej. Hamowanie silnikiem nie oznacza po prostu redukcji biegu na nieprawidłowo niski bieg, aby samochód skakał i krzyczał na wysokich obrotach. To nadużycie.

Pamiętaj również, aby używać hamulców mocno przynajmniej raz lub dwa razy słabo (jeśli to możliwe), ponieważ w przeciwnym razie zacinają się lub zaczynają ciągnąć.


2

Cóż, jeśli hamowanie silnikiem odbywa się w sposób powodujący przekroczenie prędkości obrotowej samochodu, możesz spodziewać się podniesienia pręta na siedzeniu pasażera.

Cały silnik, który pracuje przy zwykłym hamowaniu silnikiem, odczuwa efekt odkurzania, gdy tłoki poruszają się w dół, gdy przepustnica jest zamknięta. Więc próżnia chce podciągnąć tłoki, a pęd samochodu kontynuuje obrót korbą i walczy z tą próżnią.

Silniki o niskim stopniu sprężania są nieznacznie słabsze przy hamowaniu silnikiem.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.