Jak mogę kroić cebulę bez rozrywania?


22

Ilekroć robię coś, co ma w sobie cebulę, zawsze muszę pokroić cebulę i przejść przez łzy i piekące oczy. Widziałem w Internecie, że guma do żucia sprawia, że ​​nie rwiesz się, ale gdy spróbuję, w ogóle nie działa.

Zastanawiałem się, czy istnieje sposób, aby nie podrzeć się podczas krojenia cebuli.

Wolałbym nie używać okularów, ponieważ nie mam takich, które mi pasują i nie chcę ich kupować.1
To trochę dziwne, ale czasami używam okularów do nurkowania, aby kroić cebulę. To działa.
Billy Rubina

@ Vÿska To brzmi jak odpowiedź; dlaczego nie opublikować jako takiego? ... możesz go rozwinąć z małym wyjaśnieniem (np. blokuje uderzanie soków w oczy) tylko po to, aby poprawić jakość odpowiedzi, ale tak naprawdę nie jest to konieczne . .... nieważne, widzę, że Michael wykluczył to z zestawu odpowiedzi. No cóż.
Shokhet


1
Nie mam przedstawiciela, który dodałby odpowiedź, ponieważ pytanie jest chronione, ale noszenie soczewek kontaktowych zawsze działa dla mnie.
Danny Beckett,

Odpowiedzi:


12

Oto kilka metod, których używam:

 • Pomaga czasem krojenie cebuli pod wodą z octem lub innymi kwasami, a nawet zwykłą wodą. Uważam, że powstrzymuje zapach cebuli przed dotarciem do mnie całkowicie i ratuje mi oczy. Niektóre artykuły mówią o używaniu bieżącej wody, ale nikt nie ma na to pieniędzy ani wody.

Testowane: najlepsze sztuczki bez łez do krojenia cebuli

 • Najwyraźniej pomaga cebula na desce do krojenia na kuchence mikrofalowej lub kuchence.

Umieszczenie deski do krojenia na kuchence i włączenie wentylatora górnego lub wentylatora mikrofalowego ma przekierowywać zdradzieckie, drażniące dla oczu gazy wytwarzane z dala od oczu.

W powyższym artykule opisano również, jak ten artykuł działał. To powinno pomóc w badaniach.


Dodatkowe informacje

WikiHow

 • W tym artykule zastosowano metodę pary. Przekonałem się, że to działa, ale gotowanie wody przed cięciem cebuli jest naprawdę ekstremalne.

Pokrój cebulę w pobliżu gorącej bieżącej wody lub chmury pary. Parę z czajnika lub miski z wodą załatwi sprawę. Nauka polega na tym, że para wyciąga opary z cebuli, rozpraszając je.

Jak szybko obrać cebulę


Inne ewentualnie nieprzydatne porady

 • Użyj naprawdę ostrego noża. W ten sposób możesz ciąć szybciej. To nie jest naprawdę hack.
 • Miej oczy zamknięte. Nie zaleca się przy cięciu nożem, ale przy użyciu obieraczki jest pomocne.
 • Słyszałem, jak ocierałem cebulę kwasami i moczyłem cebulę, zanim pomogłem, ale tak jak powiedziałem, słyszałem. Kwasy takie jak ocet, witamina C itp. Mają „zabijać” zapach.
 • Pracując w pobliżu miejsca, w którym musisz umieścić cebulę, również działa. Dzięki temu możesz je szybciej od siebie oddalić.
 • Zamrażanie powinno działać. Zwykle zamrażam przez około 3-5 minut. Ale możesz dłużej zamrażać, po prostu sprawdź cebulę pod kątem zamrożenia ciała stałego.

Ocet powinien pomóc z zapachami. Moja mama nakłada ocet na bardzo mocną cebulę (tylko w celach smakowych) i pomaga bardziej niż można by się tego spodziewać.
Anonimowy pingwin

Zgadzam się z większością tego, ale argument „ale nikt nie ma na to pieniędzy ani wody”. brzmi trochę dziwnie. Oczywiście zależy to od kraju, ale większość krajów rozwiniętych ma bardzo tanią wodę. Niektórzy biorą pół godziny prysznice, a kiedy mogą to zrobić, mogą również łatwo pokroić cebulę pod bieżącą wodą
Ivo Beckers

1
Używanie ostrego noża nie pozwala na szybsze cięcie. Mam na myśli, że tak, ale to nie jest prawdziwy powód. Używasz ostrego noża, ponieważ usuwa on mniej cebuli, co oznacza mniej „soku” lecącego w powietrzu, co sprawia, że ​​jesz wszystkie Nicholas Sparks na kolację.
corsiKa

1
Mogę poręczyć za wyjątkowo ostry nie ząbkowany nóż metodą zimnej cebuli . To wszystko, czego kiedykolwiek używam i nie mam tego problemu.
Jasmine

„ale nikt nie ma na to pieniędzy ani wody” - ile kosztuje woda w miejscu zamieszkania? Na akwarium zużywam setki litrów tygodniowo! Na przykład 1000 litrów to około 1,50 funta w Wielkiej Brytanii, co powinno wystarczyć, aby pokroić 200 lub więcej cebuli pod zimnym kurkiem przy niskim ciśnieniu.
Jon Story

12

Trzymaj wszystkie plasterki razem podczas cięcia, a następnie odłóż plasterki na inną deskę do krojenia; połóż dłonie na cebuli w ten sposób lub w inny sposób (który może utrzymać plasterki razem), na przykład:

źródło

Jeśli to wcale nie powstrzyma twoich łez, przynajmniej zmniejszy ich ilość :)

Kolejne trudne podejście: umieść dmuchawę w pobliżu deski do krojenia, może zdmuchnąć wszystko, co spowoduje pojawienie się twoich łez (nawet samą cebulę, więc bądź ostrożny: D).

Ostygnie również, jeśli będziesz zbyt aktywnym obcinaczem cebuli.


9

Dlaczego tak się dzieje?

Zapobieganie płaczowi cebuli wymaga zrozumienia, dlaczego to robią.

Cebula zawiera sulfotlenki aminokwasów, które tworzą kwasy sulfenowe w komórkach cebuli. Zarówno enzymy, jak i kwasy sulfenowe są przechowywane osobno w komórkach. Kiedy kroisz cebulę, oddzielne enzymy zaczynają się mieszać i wytwarzają S-tlenek propanotiolu, który jest lotnym związkiem siarki, który zaczyna unosić się w twoich oczach. Emitowany gaz reaguje z wodą twoich oczu i tworzy kwas siarkowy. Wytworzony w ten sposób kwas siarkowy powoduje pieczenie w twoich oczach, co z kolei prowadzi do wydzielania łez przez gruczoły łzowe. W ten sposób za każdym razem, gdy kroisz cebulę w domu, masz wodniste oczy.

Źródło: Dlaczego cebula powoduje, że płaczemy?

Zatrzymuję to

Opcja 1: ograniczenie emitowanego gazu

Zatrzymanie (lub zmniejszenie) emitowanego gazu oznacza, że ​​mniej jego ilości trafi do twoich oczu. Możesz zatrzymać emisję gazu przez:

 • Przechowywać w lodówce cebulę. Gdy cebula jest zimna, enzymy uwalniane są znacznie wolniej, a zatem uwalniane jest znacznie mniej gazu.
 • Zmocz nóż, deskę do krojenia i cebulę. Oznacza to, że gaz reaguje z wodą już znajdującą się na cebuli lub sprzęcie i nie ucieka, by reagować z wodą w twoich oczach.

Opcja 2: zatrzymaj dopływ gazu do oka

Inną opcją jest powstrzymanie gazu przed dotarciem do twoich oczu. Na przykład:

 • Nosić okulary ochronne. Stwarza to rzeczywistą barierę wokół twoich oczu, uniemożliwiając dopływ gazu.
 • Trzymaj okna zamknięte i wentylatory wyłączone, aby zmniejszyć cyrkulację powietrza i zatrzymać dopływ gazu do oczu.
 • Alternatywnie, jeśli masz wentylator, który może odprowadzać gazy bez przyciągania ich do twarzy, włącz go. To, czy to pomoże, czy utrudni, będzie zależeć od dokładnego ułożenia cebuli, wentylatora i twojej twarzy!

Opcja 3: Spraw, aby gaz poszedł gdzie indziej

Wreszcie możesz odciągnąć gaz od oczu, dając mu lepsze reakcje:

 • Wystaw język lub żuj gumę z otwartymi ustami. Gaz cebulowy zmiesza się ze śliną na języku zamiast wody w twoich oczach (ponieważ twoje usta są bliżej cebuli niż twoje oczy).
 • Zapal świecę w pobliżu deski do krojenia. Gaz jest przyciągany do płomienia i nie dociera do twoich oczu.

Inne wskazówki

 • Upewnij się, że twój nóż jest ostry. Pokroisz cebulę bardziej „czysto” (redukując mniej oparów), a także wykonasz zadanie szybciej.
 • Nie pocieraj oczu. Soki cebulowe na twoich palcach pogorszą problem.
 • Oddychaj przez usta. Oprócz tego, że gaz ma szansę zmieszać się ze śliną (jak metoda „wypchnij język”), oddychanie przez usta może również zmniejszyć łzy w oczach, ponieważ nerwy węchowe w nosie znajdują się bardzo blisko przewodów łzowych, więc może przyczyniać się do łez w oczach, jeśli oddychasz przez nos.

Zaraz, mogę zrobić kwas siarkowy z cebuli?
Tomáš Zato - Przywróć Monikę

6

Włóż cebulę do zamrażarki na 3 minuty. Działa cudownie.


4
Nie zapomnij o tym w zamrażarce! Cięcie twardej cebuli nie jest przyjemne. Jest to również dobre rozwiązanie, ponieważ pomaga innym w pokoju
Zach Saucier,

6

Używam okularów narciarskich, które całkowicie otaczają twoje oczy. Możesz uciec od najtańszych, jeśli nie ćwiczysz narciarstwa.

Może również zadziałać rodzaj okularów ochronnych, których używasz do zakrywania oczu podczas piłowania przedmiotów.


Okulary narciarskie mają zwykle małe otwory wentylacyjne. Używam okularów pływackich.
user31389,

4

Ponieważ nie zmniejsza to łez do 100% płukania cebuli w wodzie przed cięciem, a cięcie na mokrej desce pomaga zmniejszyć wpływ aliinazy w przekształcaniu alliiny w allicynę . Wtedy powstałe wytwarzanie syn-propanetialnego S-tlenku (substancji, która powoduje łzę w oczach) zostanie zmniejszone i przejdzie ono w roztworze z otaczającą wodą, a nie z naszymi łzami.


1
również zmocz nóż.
Angelo Fuchs,

4

Można to zrobić na wiele sposobów:

 1. Najbardziej przydatnym rozwiązaniem jest: Oddychaj powoli i głęboko ustami.
 2. Zapal cukierki w pobliżu procesu.
 3. Posiekaj pod wodą.
 4. Zamroź go, zanim go pokroisz.

Musisz tylko dobrze i chłodno, aby zapobiec parowaniu lotnych substancji chemicznych. Nie zamrażaj go solidnie, bo zmienisz teksturę produktu końcowego.
Chris Nava,

Cześć! Używam niektórych z nich osobiście, więc mogę zaświadczyć, że one działają nieco :) Jednak metoda 1 zawsze była dla mnie bezużyteczna i ten artykuł wydaje się zgadzać. Cytuję je „Werdykt: Niepowodzenie. Równie dobrze możesz mieć zamknięte usta i oddychać jak zwykle”. :( Czy ta metoda działa dla Ciebie, czy jest jakiś specjalny sposób, aby to zrobić, także na jak długo cebula musi pozostać w zamrażarce? Ponownie są to tylko niektóre sugestie, dobry początek tutaj :)
Pobrecita,

4

Przeczytałem te lata temu w poradniku Martha Stewart (hej, zabijałem czas w księgarni) i zawsze mi to odpowiadało. Pozwolę Martha to wyjaśnić ... Skopiowałem to z:

http://articles.chicagotribune.com/1997-08-17/news/9708170152_1_onion-root-end-lilac

Oto najlepsza metoda: Przetnij ją na pół od końca łodygi do końca korzenia. Odłóż połowę na bok, przyciąć stroną do dołu na powierzchni roboczej. Odetnij koniec trzonu drugiej połowy i obierz go. Połóż go ściętą stroną do dołu na desce do krojenia i wykonaj pionowe cięcia wzdłuż żył cebuli, bez przecinania korzenia, który utrzymuje cebulę razem podczas pracy. Wykonaj kilka poziomych cięć od ściętego końca trzonu w kierunku korzenia. Następnie posiekaj cebulę od ściętego końca łodygi do końca korzenia, uzyskując piękne, idealnie równe kostki.

Działa to, ponieważ utrzymuje cebulę dłużej razem, więc gazy uwalniane przez kilka pierwszych cięć nie mają dokąd pójść. Kluczem jest unikanie przecinania aż do korzenia cebuli. Po cięciu w kostkę skończysz z małą częścią korzenia cebuli, którą możesz odrzucić lub posiekać w staromodny sposób.


3

Oto moje preferowane rozwiązanie - gogle :

                    Gogle do siekania cebuli

Powiedziałeś, że nie masz, ale powinieneś być w stanie znaleźć tanią parę okularów pływackich w dowolnym sklepie sportowym lub supermarkecie za mniej niż 10 USD. (Kupiłem kopalnię na lokalnym basenie za 5 €.) Poza tym, jeśli lubisz pływać, będą miały również dodatkowe zastosowanie.

Naprawdę, każde okulary mniej lub bardziej szczelne, takie jak okulary narciarskie sugerowane przez Alexandre C., powinny równie dobrze działać. Oczywiście staraj się wybierać te, które są wyraźne, a nie podbarwione jak para na zdjęciu (które były jedynymi, które miałem pod ręką na zdjęciu; chyba zgubiłem moją zwykłą parę okularów). Mimo to, w mgnieniu oka, zrobi prawie wszystko, co jest poza maską spawalniczą.

Jeśli chodzi o dopasowanie, pamiętaj, że większość gogli jest regulowanych i że do krojenia cebuli tak naprawdę nie trzeba ich ściśle przylegać. Wystarczy poluzować pasek, jeśli wydaje się zbyt ciasny, a noszenie go będzie znacznie wygodniejsze.


Alternatywnym rozwiązaniem, jeśli kroisz cebulę w pobliżu wentylowanego okapu piekarnika, jest włączenie wentylatora . Zassie delikatną mgiełkę soku z cebuli, powstałą w wyniku posiekania cebuli, i będzie trzymać ją z dala od oczu.

Podobnie, jeśli kroisz cebulę na zewnątrz (powiedzmy podczas biwakowania), po prostu spróbuj stać z wiatrem lub nieco z boku. (Stanie bezpośrednio pod wiatr może nie być optymalne, ponieważ wiatr tworzy wiry wokół twojego ciała.) Wiatr odwiezie sok z cebuli nieszkodliwie. Możesz również wypróbować to w pomieszczeniu przed oknem, ale jest to nieco bardziej sytuacyjne - wiatr może nie zawsze wiać wygodnie z okna kuchennego.


Okulary pływackie nie są opcją, jeśli nosisz okulary i bez nich nie widzisz.
David Richerby,

Wygląda prawie tak, jakbyś wypowiedział wojnę cebulom ...!
Werner,

3

W komórkach cebuli znajduje się lotny związek siarki. Kiedy te związki siarki uderzają w twoje oczy, powoduje ich łzawienie. Pamiętaj, że ani zatkanie nosa, ani oddychanie przez usta nie pomoże. Gdy tylko ten związek siarki uderzy, twoje oczy, łzy. Nie ma to nic wspólnego z oddychaniem.

Oznacza to, że każde rozwiązanie będzie musiało pomóc utrzymać opary siarki z dala od oczu.

 • Dmuchawa wydmuchuje opary od ciebie.
 • Pokrój cebulę pod wodą, aby związki siarki zostały rozpuszczone w wodzie i nie dostały się w powietrze.
 • Nosić gogle cebulowe .
 • Przechowywać w lodówce cebulę. Związki siarki są mniej lotne, gdy są zimne, więc rzadziej dostają się do powietrza i do oczu.
 • Na koniec: do cięcia cebuli użyj bardzo ostrego, nie ząbkowanego noża.

Obierz cebulę, wykonując cięcie przez zewnętrzne warstwy (niezbyt głębokie) i spróbuj usunąć skórkę, nie rozrywając jej. Jeśli jesteś trochę niechlujny, w porządku, zmyj cebulę pod zimną bieżącą wodą, gdy tylko skórka zostanie usunięta, aby pozbyć się płynu zawierającego związki siarki.

Teraz posiekaj cebulę. Upewnij się, że nóż jest bardzo ostry. Naostrz nóż przed jego pocięciem. Ponownie nie używaj ząbkowanego noża . Jeśli nie możesz naostrzyć noża nie ząbkowanego wystarczająco ostro, aby dokładnie przeciąć miękkiego pomidora, to nie jest wystarczająco ostry. Jeśli nie możesz uzyskać dostatecznie ostrego noża za pomocą kamienia do ostrzenia, zdobądź coś takiego jak ostrzałka do wyboru szefa kuchni . Nie jest to wada postaci, jeśli nie możesz ostrzyć noża na kamieniu, więc nie wstydź się. Mam właśnie ten model ostrzenia noża.

Pokrój cebulę nożem. Przekrój przez to. Chcesz się upewnić, że nie rozerwasz komórek cebuli. Nie rąb cebuli na śmierć. Nie jesteś seryjnym mordercą. Chcesz czystych cięć. Cienkie plastry, a następnie przeciąć plastry prostopadle.

Powinieneś teraz mieć dość małe plasterki cebuli, a to może wystarczyć do większości zadań gotowania. Jeśli potrzebujesz drobniejszej konsystencji, możesz posiekać cebulę.

Jeśli obejrzysz ten film , zobaczysz, jak ten szef kuchni kroi cebulę i nigdy jej nie hakuje - nawet gdy robi kreskowania w cebuli. Zauważ, że ostrzy noże przed pokrojeniem cebuli. Zwróć uwagę na nóż, którego używa - duży ostry i bardzo cienki nóż szefa kuchni.

Okej, nie spłukuje cebuli po obieraniu, ale prawdopodobnie kroi ją wystarczająco szybko, żeby to nie był problem. Poza tym jest profesjonalistą, więc nie próbuj tego w domu - spłucz cebulę po obieraniu.


+1 za użycie ostrego noża i właściwej techniki. Część podwodna zaprzecza jednak temu: używanie zlewu jako deski do krojenia spowoduje stępienie noża i utrudni obsługę.
David Richerby,

3

Oto metoda, z której korzystam od wielu lat. Podczas siekania trzymaj kawałek chleba w ustach, aby wystawał poziomo. Absorbuje te „małe sztylety” kwasu, które w przeciwnym razie trafiłyby do twoich oczu, powodując ich rozerwanie. Lekko przestarzały kawałek chleba działa najlepiej, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że opadnie, pozwalając kroplom przejść i podrażnić oczy. Mam nadzieję, że ta metoda nie jest jeszcze wymieniona, ponieważ nie przeczytałem wszystkich odpowiedzi. Przepraszam, jeśli zostało już wspomniane.


To też działa dla mnie.
Flądrowiec

2

Całkowicie otwórz wszystkie okna i znajdź miejsce, w którym powietrze odlatuje z deski do krojenia z dala od twarzy i pokrój cebulę. Jest to trochę ryzykowne, ponieważ wiatr zmienia kierunek, ale jeśli jesteś wystarczająco szybki, możesz pokroić całą cebulę, zanim podmuch soku z cebuli dotrze do twoich oczu. Kluczem tutaj jest życie w wietrznej okolicy lub posiadanie potężnej jednostki prądu przemiennego.

Samo użycie wentylatora do wydmuchu pary cebuli z okna może nie działać zbyt dobrze. Jeśli obejrzysz wideo zwykłego niezmodyfikowanego wentylatora, zobaczysz, że wytwarzany przez niego prąd powietrza nie wykonuje tak naprawdę dobrej roboty, idąc w jednym kierunku. Może to spowodować rozprzestrzenianie się pary cebuli po całym pomieszczeniu, w którym przebywasz. O ile nie zmodyfikujesz wentylatora (umieść przed nim szereg rurek koktajlowych, aby wyprostować przepływ powietrza), nie jest to gwarantowane rozwiązanie, aby uniknąć łez.

Możesz również znaleźć wystarczająco dużą plastikową torbę , która zmieści cebulę, nóż i dłoń do cięcia w środku, umieść gumkę na otwartym końcu torby na nadgarstku i pokrój cebulę w torbie. Dzięki temu maleńkie kropelki soku z cebuli nie będą nigdzie się przemieszczać, ale trzeba je ciąć ostrożnie, aby nie przeciąć plastikowej torby.


Kiedy muszę wyciąć dużą ilość cebuli, wycinam je na zewnątrz, działa idealnie, nawet bez wiatru.
Nicolas Raoul,

Otwieranie okien jest mało praktyczne w miejscach, w których temperatura jest znacznie wyższa lub niższa niż w komfortowej temperaturze pokojowej.
David Richerby,

Po prostu wyjdź na zewnątrz z deską do krojenia z cebulą. Idź na balkon lub prosto z domu.
user1306322

2

Prosta: zawsze wyciąć cebulę w pobliżu lub, jeśli to możliwe, pod, na bieżącą kaptur wywiewny, bez łez jakiejkolwiek!

Okap wyciągowy


Cześć! Witamy w programie Life Hacks Stack Exchange i dziękuję za Twój wkład :) Twoja metoda jest trochę nierozwinięta, może jeśli wyjaśnisz nieco więcej i wyjaśnisz, czym jest „wentylator wyciągowy”, ludzie mogą uznać to za prawidłową metodę :) Jeśli nie ma sposobu na poprawienie tej odpowiedzi, możesz przejść do strony głównej Life Hacks i tam odpowiedzieć na kilka pytań. Możesz użyć Centrum pomocy, aby uniknąć problemów związanych z pisaniem pytań i odpowiedzi! Powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia :)
Pobrecita,

Jak już wspomniano @darthnesscoveredthesky, wyjaśnienie, jak działa ta odpowiedź, chociaż nie jest wymagane , znacznie poprawiłoby tę odpowiedź. Nie wiem, co to jest wentylator wyciągowy (chociaż nie jestem profesjonalnym szefem kuchni), więc możesz wyjaśnić i / lub link do WP na tym. Na razie!
Shokhet

Nie będąc native speakerem, szukam terminu „Dampfabzugshaube” i znalazłem termin „wyciąg kuchenny”. Mam nadzieję, że wraz z obrazem termin kaptur jest bardziej zrozumiały.
Floyd

2

Pomaga zwilżenie ostrza przed rozpoczęciem cięcia (i podczas).

Kolejną sztuczką, którą przeczytałem, ale której nigdy wcześniej nie próbowałem, jest włożenie cebuli do zamrażarki na kilka minut przed krojeniem.


Cześć, witaj w Life Hack Stack Exchange i dziękuję za Twój wkład :) Twój post wydaje się raczej komentarzem :( Ale jeśli dodałeś jakieś szczegóły lub może jakieś inne metody, byłoby 1000x lepiej :) Kolejną sugestią jest dodanie dlaczego metoda działa, jest to konieczne do zdefiniowania jej jako Life Hack. Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na ulepszenie tego postu, nieważne, że wchodząc na stronę główną Life Hacks możesz znaleźć inne pytania, na które można odpowiedzieć :) Witamy i mam nadzieję, że zostaniesz!
Pobrecita,

2
W tej sprawie jestem z @darthnesscoveredthesky. Twoja odpowiedź jest w porządku, ale trochę więcej wyjaśnień znacznie poprawiłoby jakość odpowiedzi. Wyjaśnienia odpowiedzi nie są tutaj wymagane, ale z pewnością sprawiają, że odpowiedzi są bardziej wartościowe; zobacz dyskusję tutaj, aby uzyskać więcej na ten temat. Mam nadzieję, że zobaczymy się w LH!
Shokhet

1
Cześć, jest to mniej lub bardziej powszechna wiedza we Włoszech, postaram się znaleźć bardziej wiarygodne źródło, aby rozwinąć moją odpowiedź. Dzięki za sugestie
Brethil,

1

Problem z krojeniem cebuli polega na tym, że gaz, częściowo złożony z niektórych enzymów, jest emitowany przez pokrojoną cebulę.

Zobacz na przykład ten artykuł FoodRepublic:

Związek do winy? syn-propanetialny S-tlenek. Siarczki są przekształcane w synpropanetialne enzymy S-tlenkowe zwane allinazami, które są uwalniane, gdy komórki cebuli zostaną uszkodzone przez ostrze noża. Ten silny środek łzawiący jest następnie uwalniany jako gaz i powoduje uczucie pieczenia, które wielu z was zna aż za dobrze.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​noszenie okularów (lub gogli, jak przypuszczam) pomaga złagodzić ten problem, ponieważ blokują one gaz wydobywający się z pokrojonej cebuli.


Czy to DV, ponieważ jest to odpowiedź niskiej jakości (co nie wydaje mi się, że tak jest), lub dlatego, że pytający odpowiedział na swoje własne pytanie (co zupełnie nie stanowi problemu )?
Shokhet

1

Jest to nieco dziwna, ale guma do żucia podczas siekania cebuli wydaje się działać, aby powstrzymać cię od płaczu. Próbowałem i to działa, przynajmniej dla mnie. Nie mam pojęcia, dlaczego.


W moim pytaniu powiedziałem, że próbuję tego.
michaelpri

1

Możesz użyć czegoś takiego jak maska ​​przeciwgazowa lub maska ​​i zestaw do nurkowania. Jest to podobne do okularów pływackich i maski narciarskiej, a dodatkowo nie tylko chronią twoje oczy, ale także zapobiegają wdychaniu. Niektórzy przyjaciele przetestowali to i powiedzieli mi, że to działa.


1

To, co słyszałem i z powodzeniem próbowałem, to napełnić usta wodą i pokroić cebulę, trzymając ją tam.

Wydaje się, że w jakiś sposób działa i jest podobny do innych rozwiązań (zwilżanie deski i noża, cięcie obok pary lub bieżącej wody, guma do żucia, ...), ale myślę, że nie zostało to jeszcze powiedziane w tej formie.


0

Przekonałem się, że używanie wysokiej jakości, ostrego noża jest dla mnie najlepszym sposobem, aby nie dostać łez z cebuli. Siekam je co noc w domu i nie mam problemów, ale kiedy jestem poza domem (używając czyichś noży), często dostaję łzy za pomocą noży, które ze względu na dokładność powinny być prawdopodobnie nazywane pałkami. Użyj żyletki jak w Goodfellas!-2

Żuj gumę podczas krojenia cebuli, aby się nie podrzeć. Dla mnie działa jak urok.


-2

Jeśli jesteś w restauracji, krojenie cebuli w zamrażalniku działa. Ale jest zimno.


Odpowiedź jest za krótka. Co więcej, jest już wspomniane w innych odpowiedziach.
nicael

1
Cześć Witaj w Life Hacks Stack Exchange :) Twoja odpowiedź stanowi dobrą metodę, jednak metoda ta jest widoczna w innych odpowiedziach, a długość twojego postu sprawia, że ​​nie jest to dokładnie jakość :( Nie zapominaj o tym, dodając kilka szczegółów i kilka innych unikalnych metod możesz zamienić ten post ze zwykłego w niezwykły :) Jeśli nie możesz znaleźć sposobu na ulepszenie tego postu, przejdź do strony głównej Life Hacks i przejrzyj tam niektóre pytania. Powodzenia i mam nadzieję do zobaczenia przy Stack Exchange!
Pobrecita,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.