Jak zapobiec spleceniu kabli


9

Mam problem, który, mam nadzieję, rozwiąże jeden z was. Kiedy codziennie pakuję laptopa do pracy, najpierw najpierw pakuję laptopa, potem kabel zasilający, a potem mysz (z kablem). Nie zwijam kabli właściwie (może powinienem).

Z jakiegoś powodu, kiedy wracam rano i rozpakowuję, kabel zasilający i kabel myszy są pozornie splecione w bezbożny sposób.

  1. Czy ktoś wie, czy istnieje jakieś kosmiczne prawo, które definiuje ten proces?
  2. Czy są jakieś hacki w zapobieganiu temu zdarzeniu?

Cześć Dean, Witamy w Lifehacks.StackExchange. Mamy nadzieję, że podoba Ci się dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Nie zapomnij odwiedzić witryny lifehacks.stackexchange.com/tour, aby uzyskać szybki przegląd witryny. Możemy być trochę dziwni.
Stan

1
Istnieje kilka „powiązanych” pytań dotyczących rozwiązań, które z jakiegoś powodu nie pomagają? Co uważasz za niewłaściwe lub czego brakuje w „właściwej” drodze (cokolwiek to jest)? Powiedzmy, czy Twój laptop pozostaje w pracy w magazynie, czy zabierasz go ze sobą do domu? Kosmicznym prawem, które obejmuje twój problem, jest entropia znana również jako druga zasada termodynamiki. Chcesz żyć w alternatywnym wszechświecie o rosnącej entalpii zwanej chaosem. W tym świecie przed wyjściem z pracy spakowałbyś bigos, a później rozpakowałeś oryginalną i nową mysz i kabel zasilający za pomocą skrętek.
Stan

@Stan +1 za wgląd, jaki byłby wspaniały światowy chaos.
Dean

1
To pytanie zostało zadane kilka razy. Nie tylko ty tego doświadczasz! Jeśli klikniesz tutaj, zobaczysz pytanie, które zawiera moją odpowiedź, które jest szybkie, prawie bezpłatne i zawsze działało dla mnie.
BrettFromLA

Odpowiedzi:


5

A) tak . Po zwinięciu kabla jest tylko jeden stan, w którym rozwija się on doskonale w porównaniu do wielu stanów, w których jest splątany, a luźny kabel łatwo przemieszcza się między stanami.

Oznacza to również, że nie można tego całkowicie uniknąć. Ale możesz zmniejszyć problem:

  1. Zwinąć każdy kabel prawidłowo, stosując metodę over / under. Zmniejsza to plątanie i wydłuża żywotność kabla, ponieważ nie skręca się go tak bardzo.
  2. Zawiąż każdy kabel razem za pomocą jednej lub dwóch rzepów kablowych na kabel (dwie opaski kablowe biegną po przeciwnych stronach).

8

Po pierwsze: tak, istnieje kosmiczne prawo, które obejmuje splątanie kabli ... a przynajmniej istnieją dokumenty, które je proponują . Takie papiery koncentrują się na kablach pod biurkiem, które same się zaplątują. Jednak zasady dotyczą kabli laptopów. Jednym z kluczowych punktów referatu jest ...

Giętkość β i zintegrowana krzywizna D są skorelowane z grubsza liniowo. Zatem liczba s = D / β pokazuje mniej rozproszenia niż inne liczby dla danych klas kabli, które faktycznie grupują się wokół pewnych wartości s

i

Ogólnie rzecz biorąc, znajdujemy zatem 0,5 do kilku dżuli (~ 3) potrzebnych na metr długości kabla, aby spowodować splątanie, lub w przypadku zdarzenia trwającego 10 s moc od 0,05 do 0,3 W. Ten rodzaj skali energii wyjaśnia, dlaczego inne obiekty liniowe które wymagają większej siły do ​​zginania, nie wykazują tendencji do zaplątania się. Wyjaśnia również, dlaczego stałe granice kabli (kotwice) są na ogół zachowane.

Zatem kable podlegają Entropii, podobnie jak wszystkie inne obiekty we wszechświecie.

Co do tego, jak temu zapobiec, jednym z najlepszych badań naukowych jest Uniwersytet Osaka Gakuin .

Cytując swoje wnioski dla twojej sprawy - wiele kabli ...

B. Wiele przewodów i kabli: Aby łączyć, łączyć i łączyć,
B1. Wiązanie wielu sznurów i kabli w jednym miejscu Pakiet trzymany za pomocą skrętu, z wiązaniem, z hakiem, z mocowaniem w otworze, z przyczepnością, w ramach, Pakiet trzymany z elastycznym zamknięciem, z elastycznym spiralnym pasem, z uzwojeniem taśma
B2. Wiązanie wielu sznurów i kabli na pewnej odległości W ramach sławy, z elastycznym spiralnym pasem, z taśmą naciągową
B3. Łączenie wielu przewodów i kabli w jeden zjednoczony przewód / kabel Przez splatanie, zwijanie się, łączenie obok siebie, Przez tworzenie nowego zjednoczonego przewodu / kabla, takiego jak kabel kompozytowy, kabel multipleksowy

Innymi słowy, połącz ze sobą kable. Chociaż w przypadku laptopa może to nie być tak praktyczne, jak się wydaje.


Cudownie i wesoło. Dzięki za wzmiankę, proszę pana.
Stan

Węzły wiedzą, że sznurek i lina oraz kable zasilające odkurzacze zachowują się według tych samych lub podobnych zasad.
Willeke

3

Torba z zamkiem ZIP

Umieść mysz w innym przedziale lub weź torbę (z zamkiem błyskawicznym (lub inną)) i włóż do niej mysz. W ten sposób organizuję różne ładowarki i inne rzeczy w szufladach.


1

następnie mysz (z kablem)

Prosta i skuteczna poprawka: zdobądź mysz bezprzewodową. Wtedy masz tylko jeden kabel, znacznie mniej prawdopodobne, aby się zaplątał.

Model Bluetooth lub taki z małym odbiornikiem USB pozwala uniknąć problemu z odłączaniem klucza sprzętowego podczas pakowania.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.