Jak mogę zapobiec zaplątaniu się kabli w moim pudełku?


9

Mam pudełko z różnymi kablami, ale zawsze się plączą.

Jakieś pomysły na przechowywanie wiązek kabli bez plątania się?


3
Dlaczego otrzymało to głos negatywny? Mam niezliczoną liczbę skrzynek wypełnionych jeszcze większą liczbą kabli i łatwiej jest i mniej czasochłonnie kupić nowy kabel, niż próbować poradzić sobie z bałaganem w pudełku z drutu.
MrPhooky

Odpowiedzi:


8

Jeśli masz jakieś puste rurki, możesz przechowywać każdy kabel wewnątrz rurki, trzymając je oddzielnie.

Na przykład możesz użyć wewnętrznej tekturowej tuby z rolki kuchennej, papieru do pakowania lub papieru toaletowego.

Mam dość pudełka pełnego splątanych sznurków

Kredyty obrazkowe: instruktażowe

Zobacz więcej na:


2

Fajna metoda z Kenorb, ale ja osobiście nigdy nie trzymam rurek z papieru toaletowego w pobliżu tego miejsca i nigdy nie myślę o oszczędzaniu ich na coś konkretnego - złe planowanie z mojej strony wiem ...

Metoda, którą wypróbowałem wcześniej przy przenoszeniu towarów elektronicznych (tj. Przy przeprowadzce na uniwersytet lub coś w tym rodzaju), po prostu umieściłem poszczególne kable w ładnej pętli i sprzedałem taśmę pośrodku - zapobiegam ich swobodnemu bieganiu po okolicy i pomaga zapobiegać plątanie Podobnie jak kable wchodzą do pakietu, kiedy je dostaniesz - musisz to zrobić z jakiegoś powodu, prawda?
Kabel pośrodku jest tym, co próbuję opisać ...

Użyłem również dużych lepkich etykiet, które mogłem owinąć wokół niektórych cieńszych drutów (kable ładujące itp.), A następnie mogłem napisać, do jakiego elementu elektronicznego się udały, co znacznie ułatwiło rozpakowywanie i składanie. Użycie tego ciągu pomysłów z dołączonymi znacznikami również byłoby fajną metodą, ale możesz po prostu złapać ciąg zamiast drutów, więc warto pomyśleć!


2

Z tej techniki korzystam od lat:

  1. Połącz 2 końce kabla / przewodu razem.
  2. Wsuń „środek” sznurka (wszystko oprócz końców) do plastikowej torby z zamkiem błyskawicznym (jak marka Zip-Loc). Pozostaw wystające końce przewodów.
  3. Zapnij torbę dokładnie na dwóch końcach.

Działa doskonale. Możesz także oznaczyć torbę, abyś wiedział, do którego sznura należy. Zrobiłem nawet film o tej sztuczce.

sznurek w torbie

sznurek w torbie z etykietą


1
Robię to z transformatorami mocy dla różnych urządzeń, gdy ich nie używam. Jednak użyj etykiety 3x5 do etykiety i upuść ją w torbie. Mniejsza szansa na utratę.
BPugh

@Bugh Nie stracisz dobrego gaffa!
yo „
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.