Dlaczego jedna część konwersji GML -> KML nie działa w Mapach Google?


11

Mam klienta, który chce wizualizować wskaźniki zachorowalności na raka i umieralności przez władze lokalne / unitarne w Wielkiej Brytanii. Użyłem danych z Ordnance Survey, aby uzyskać granice uprawnień w formacie GML i zapisałem je wszystkie jako jeden duży plik GML. Użyłem QGIS do konwersji danych do formatu KML. Mam teraz dane w tabelach syntezy i wszystko wygląda świetnie, z wyjątkiem jednej rażącej luki w zasięgu .

Kiedy patrzę na dane KML dotyczące brakującego organu lokalnego, w ogóle nie został on zaimportowany (tj. Komórka jest pusta). Próbowałem ponownie załadować geometrię (i ponownie pobrać i ponownie przekonwertować), a Fusion Tables zdecydowanie odrzuca ją jako KML. Czytałem gdzieś, że tabele Fusion mogą trochę popsuć twoją geometrię, więc przesłałem plik KML i wskazałem bezpośrednio na Google Maps i to też nie zadziałało (nie wiem, jak dobry jest to test).

Nie wiem, czy pierwotnie utworzyłem prawidłowy plik GML (nie znam standardu), ale wydawało się, że zaimportowały one ok do QGIS, a końcowy wynik wygląda świetnie poza tym jednym miejscem. Obszar ten jest widoczny w QGIS, gdy ładuję plik GML, więc nie wiem, czy QGIS produkuje nieprawidłowy KML, czy może mapy Google / tabele Fusion mają ograniczenia?


Pobrałem dane OS Otwarte wskazywanego przez @nhopton , załadowana odpowiednią warstwę w QGIS ( Warstwa -> Dodaj warstwę wektorową ), zapisany jako KML ( Warstwa -> Zapisz jako ) i wysłał go do Fusion Tables. (Uwaga: nie zrobiłem nic jawnie z CRS). Ogólnie działało to dobrze (i co ważne, działał z tym konkretny obszar, który zawiódł moją pierwszą metodą, więc brakuje mi geometrii!). Jednak ponownie brakuje wielu obszarów. I w tym przypadku, jest znacznie mniej, że mam zrobić z danymi siebie, więc to nie jest tak łatwo założyć Właśnie pomieszane dane. Jakieś pomysły, dlaczego tak wyglądają moje wyniki końcowe ?


1
Możesz wypróbować QGIS „Sprawdź poprawność geometrii”. Może wielokąt jest nieprawidłowy.
podmrok

Renfrewshire kml ma nieprawidłową geometrię (sprawdzono to w FME), wydaje się, że istnieje wiele samo-przecinających się wielokątów. Sprawdziłbym twoje oryginalne źródło.
Mapperz

2
Chciałbym spróbować zestawu danych linii granicznej z OS OpenData: ordnancesurvey.co.uk/opendatadownload/products.html . Zapewnia to lokalne / jednolite granice władzy dla całej GB w jednym pliku kształtu.
nhopton

Dodano później: warstwa linii granicznej, której będziesz potrzebować, nazywa się „district_borough_unitary_region”.
nhopton

2
@andy - Myślę, że twój problem jest spowodowany przez rozmiar pliku KML tworzonego przez QGIS. Sugeruję, abyś spróbował załadować oryginalny plik kształtu do QGIS, a następnie uprościć go (Vector -> Narzędzia geometrii -> Uprość geometrię), stosując „Uproszczenie tolerancji” 12 lub nawet większą. Spróbuj 12, aby zacząć. Następnie przekonwertuj nowy plik kształtu do KML.
nhopton,

Odpowiedzi:


1

@andy, miałem zamiar zasugerować w zasadzie to samo, co sugerował @nhopton. Rozmiar pliku KML może powodować problem. Uproszczenie geometrii może pomóc w rozwiązaniu problemu. Sugerowałbym jednak ostrożność, ponieważ może to obniżyć rozdzielczość twoich danych. Nie sądzę jednak, aby był to problem dla konkretnego zestawu danych. Jeśli masz takie obawy, możesz także spróbować podzielić dane na kilka mniejszych plików i utworzyć kilka plików KML zamiast jednego gigantycznego.


1

Problem jest prawdopodobnie spowodowany ograniczeniem warstwy tabeli syntezy z funkcją wieloboku. Nie pamiętam dokładnie, jaki jest limit, ale jest to coś w rodzaju 3-5 największych części wielokąta, które można renderować. Sugeruję rozpuścić swój stół, aby miał jedną cechę według części wielobocznej.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.