Znaczenie dni odpoczynku


66

Dlaczego dni odpoczynku są ważne?

Gdy pozwala na to pogoda, codziennie biegam (lub inaczej ćwiczę), ale ludzie często mówią mi, że nie powinienem, ponieważ ważne są dni odpoczynku. Jakie jest uzasadnienie tego?

Odpowiedzi:


63

Dowody wskazują, że trening dłuższy niż 5 dni w tygodniu zwiększa ryzyko urazu mięśniowo-szkieletowego.

Odpoczynek jest konieczny fizycznie, aby mięśnie mogły się odbudować, odbudować i wzmocnić - ciągły trening może go osłabić. Bez wystarczającej ilości czasu na naprawę ciało będzie się rozpadać po intensywnych ćwiczeniach.

Nadmierne przetrenowanie często występuje z powodu braku czasu odpoczynku. Niektóre oznaki przetrenowania to ogólne złe samopoczucie, zmęczenie, depresja, obniżone wyniki sportowe i zwiększone ryzyko kontuzji.

Ten obraz z pponline.co.uk wyjaśnia, dlaczego potrzebujesz odpoczynku. wprowadź opis zdjęcia tutaj

Upewnij się, że trening, gdy twoje mięśnie są nieco silniejsze niż przed treningiem, pozwoli ci dosłownie zbudować mięśnie: wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
@ 에이 바 - Niedawno wziąłem dwa miesiące wolnego (pływanie wyczynowe) z powodu przetrenowania, a trzy miesiące później jestem zmuszony wziąć jeszcze więcej wolnego czasu z powodu przetrenowania. Czy sądzisz, że to ten sam problem przetrenowania i że po raz pierwszy nie wyzdrowiałem po nim? Każda pomoc byłaby bardzo mile widziana!
Pszczoła

Nadmierne przetrenowanie, w zależności od zakresu, może trwać od tygodni do lat. Znam przypadki, które wyzdrowiały po 2-3 latach. Najprawdopodobniej po raz pierwszy nie wyzdrowiałeś. Ponadto, kiedy już wyzdrowiejesz i możesz wrócić do ćwiczeń, jest faza, w której powinieneś być bardzo ostrożny. Możesz ćwiczyć, ale powrót do miejsca, w którym byłeś, zajmuje wiele lat.
Darko Sarovic

2
Jaki jest teraz czas po walce, w której siła wynikająca z superkompensacji jest u szczytu?
pazury

16

Bez odpoczynku zbudujesz masę mięśniową szybciej niż narządy wspierające mogą zbudować i dostosować się, aby umożliwić ich prawidłowe wykorzystanie. W tym momencie dotrzesz do płaskowyżu, którego nie będziesz w stanie przekroczyć. Nie dotyczy to jednak ćwiczeń aerobowych, w których Mayo Clinic sugeruje 30 minut dziennie . Dotyczy to bardziej budowy mięśni i treningu siłowego.


6

Ma to wszystko wspólnego z osobą. Najlepsi sportowcy trenują codziennie i wiele godzin. Zwykle spędzili kilka lat, aby ciało było w stanie wytrzymać dużo treningu.

Byłem najszybciej biegnącą młodzieżą w Norwegii kilka lat temu na 60-200 m i trenowałem około 20 godzin tygodniowo w tygodniach z największym obciążeniem. Wtedy między 15 a 18 rokiem życia nie miałem problemów z kontuzjami, ale znowu, to często indywidualnie.

Jeśli ktoś chce trenować codziennie, tak jak ja, sztuczka polega na dużej różnorodności treningu. Jednym prostym przykładem, aby łatwo pokazać, co mam na myśli, jest:

Poniedziałek: Bieganie Wtorek: podnoszenie ciężarów w środę Środa: podnoszenie ciężarów w dół Czwartek: Mobilność i rozciąganie Piątek: Bieganie ...


5

Superkompensacja byłaby jednym z wyjaśnień, jeśli celem jest poprawa formy.

Jak rozumiem: gdy ciało odpoczywa, wytwarza więcej masy mięśniowej niż to, co zostało faktycznie zniszczone podczas ćwiczenia.


3

Zakładam, że zależy to od osoby oraz szybkości i czasu trwania ćwiczenia.

Osobiście po kilku dniach z rzędu męczę mięśnie: mam wrażenie, że nogi są wypełnione ołowiem. Nie coś, czego chcesz przed dużymi zawodami w college'u.

Ale jeśli nie zauważysz żadnych zmian w swoim ciele, śmiem twierdzić, że jest w porządku. Chodzenie jest także ćwiczeniem i robimy to codziennie bez problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.