Ćwiczenia dla programisty siedzącego przed komputerem przez cały dzień [zamknięte]


108

Jakie ćwiczenia są zalecane dla osób, które siedzą przed komputerem przez wiele godzin?


17
Podnoszenie palców ... aby utrzymać te palce w najlepszej formie: P
James Mertz

8
Wiem, że to nie odpowiada na twoje pytanie, ale zainwestowałem w stojące biurko, aby rozwiązać podobny problem
tzenes

3
mensjournal.com/everything-you-know-about-fitness-is-a-lie/… bez względu na to, kim jesteś i co robisz!
Trufa,

6
Każde ćwiczenie. Większość programistów, których znałem poza mną, nie była w formie, ponieważ absolutnie nic nie robili w życiu osobistym.
Evan Plaice,

1
Nie do końca ćwiczenie, ale biurko na stojąco lub siedzenie z balansowaną piłką to świetny dodatek do twojego biura, który zmniejszy niektóre skutki, które te ćwiczenia próbują przeciwdziałać.
Kevin Vermeer

Odpowiedzi:


119

Wyjdź na zewnątrz. Ponieważ siedzisz w środku przez cały dzień, wspaniale jest zaczerpnąć świeżego powietrza.

Polecam bieganie / bieganie lub jazdę na rowerze, ponieważ są one bardzo dostępne i można to zrobić praktycznie wszędzie. Dużą zaletą joggingu jest to, że spala kalorie jak szalone i używasz wielu różnych mięśni.

Jeśli masz basen w pobliżu, polecam także pływanie . Podczas pływania używasz rąk w zupełnie inny sposób niż podczas pracy za biurkiem. Wzmacnia również mięśnie ramion i ramion, co, mam nadzieję, pozwoli ci znieść stres związany z pracą z wyciągniętymi rękami przez cały dzień. Zwłaszcza koncentracja na ruchu grzbietowym jest dobra, ponieważ siedząc za biurkiem „ćwiczysz” / częściej używasz mięśni piersi, więc trening mięśni pleców pomaga to zrównoważyć. Co więcej, pływanie jest jak kombinacja wszystkich kampanii przeciwko RSI, które sprawiają, że robisz to!

Jeśli dojazdy nie są zbyt długie, możesz jeździć na rowerze . Jeźdź rowerem z domu do pracy rano i z pracy do domu pod koniec dnia. Jest to najłatwiejsze w lecie, gdy dni są dłuższe i jest mniej deszczu, ale możliwe przez cały rok. Jeśli w pracy lub w pobliżu jest dostępny prysznic, możesz jeździć na rowerze długo i ciężko, a następnie posprzątać, ale jeśli pójdziesz trochę wolniej, powinieneś być w stanie to zrobić w zwykłych ubraniach i po prostu zmienić koszulę i naprawić włosy, gdy dojdziesz do praca. Jeśli zależy Ci na ćwiczeniach, łatwiej jest je pominąć.

Robienie kombinacji wielu treningów co drugi dzień sprawia przyjemność, ponieważ nie robisz tego samego. Codzienne treningi z ciężarkami wymagają dość dyscypliny, a jeśli pochodzisz z kanapowego ziemniaka, tym ważniejsze jest, abyś robił coś fajnego.

Idź dołączyć do zespołu lub ustawić sobie cele, aby utrzymać motywację, bo choć to wspaniałe, że zdecydowałeś się chce zacząć, trzeba znaleźć coś, co chcesz dalej robić, jak również.

Spokojnie. Jeśli od dłuższego czasu nie ćwiczysz, istnieje duża szansa, że ​​Twoja kondycja jest bardzo niska. Robienie zbyt wiele, zbyt szybko może spowodować obrażenia! Co więcej, ciężkie ćwiczenia w złej kondycji fizycznej są prawie gwarancją okropnego bólu mięśni następnego dnia. Jeśli musisz to znosić przez kilka tygodni: niezbyt motywujące! Zamiast spieszyć się, aby jak najszybciej zmaksymalizować sprawność, skup się na stopniowej poprawie kondycji. Za kilka miesięcy będziesz mógł ćwiczyć znacznie dłużej lub ciężej, jeśli się pospieszysz, prawdopodobnie nie będziesz w stanie ćwiczyć w ogóle.


2
Jazda na rowerze jest tak dostępna, że ​​możesz jeździć rowerem do pracy, jednocześnie dojeżdżać do pracy i ćwiczyć.
freiheit

@ Freiheit, dodaj krótki akapit na temat pływania na rowerze :-)
Ivo Flipse

3
Jazda na rowerze do pracy była dla mnie doskonała. Naprawdę odświeża mój umysł, nie myśląc o problemach programistycznych, ponieważ jeden jest w większości fizyczny, a drugi w większości intelektualny.
JoePasq,

2
@Ominus Mam przerwę na lunch o 13.00, o 13.07 Jestem na siłowni, o 13.13 Jestem poza bieganiem, o 13.55 / 13.57 Znów jestem na siłowni, szybki prysznic i wracam do pracy.
systempuntoout

1
@IbrahimApachi w naszym FAQ wspomina się o „wyborze programu szkoleniowego” jako na temat, ale radzę sformułować swoje pytanie pod względem celów, które masz, lub czegoś, co mogłoby bardziej ogólnie dotyczyć innych. Ponadto prawdopodobnie powinieneś mnie o to zapytać na Meta ;-)
Ivo Flipse

56

Przysiady, martwe ciągi i wyciskanie na ławce. Właściwie te same ćwiczenia, które są dobre dla każdego. Jeśli chcesz naprawdę konkretnej odpowiedzi, powiedziałbym, że martwe ciągi dla dodatkowego wsparcia pleców. Pomaga utrzymać dobrą postawę podczas siedzenia przez cały dzień.


6
To świetna rada. Kiedyś miałem ból pleców i szyi, ponieważ większość dnia spędzałem przed komputerem. Potem zacząłem program Stronglift (który jest zasadniczo tym, co proponuje Sparafusile), a ból po prostu zniknął w ciągu kilku tygodni. Zrób to!
tr9sh

4
Osobiście zamieniłem ławkę na ćwiczenie ciągnięcia, takie jak rzędy lub podciągnięcia, aby przeciwdziałać Przychodzeniu programisty, ale wchodzenie w trójbój jest niesamowity niezależnie od tego, jak go wycinasz.
Dave Liepmann,

1
@Dave Liepmann Deadlifts są ciągnięciem. Powiedzmy, że przysiady działają wszystko poniżej paska - w tym z tyłu. Jedyną rzeczą, której nie można mocno uderzyć w tych dwóch ćwiczeniach, są tris i klatka piersiowa, dlatego prasa jest wliczona w cenę.
Sparafusile,

35

Dla kogoś, kto siedzi przez dłuższy czas, bardzo polecałbym jogę bardzo często w ciągu tygodnia. Oto kilka garści powodów:

 • Praca na krześle oznacza, że ​​jesteś w większości siedzący i nie poruszasz się zbyt wiele. Spowoduje to zaciśnięcie i skrócenie mięśni. Joga, która wymaga intensywnego rozciągania, pomaga rozwiązać wszelkie problemy spowodowane długim siedzeniem.
 • Joga ogromnie pomaga w utrzymaniu siły, postawy i równowagi. Wzmocni prawidłowe ułożenie ciała i postawę oraz ułatwi ci siedzenie prosto z właściwą postawą podczas pracy na krześle.
 • Joga to świetne wyjście na stres. Jeśli pracujesz przez cały dzień na krześle / biurku, prawdopodobnie pracujesz także w biurze. Środowiska biurowe są zazwyczaj najbardziej stresującym miejscem, w którym przebywa jedna osoba w ciągu dnia. Joga pomaga ciału odprężyć się przed lub po ciężkich dniach w biurze.

3
Joga nie skupia się na prawidłowym ułożeniu ramion, co wielu programistów potrzebuje naprawienia.
jontyc

1
@jontyc Na wszystkich zajęciach jogi, w których uczestniczyłem, które nie są zajęciami w stylu Baptiste Power (lub podobnymi szybkimi zajęciami „jogi treningowej”) wszystkie podkreślały wykonywanie prawie wszystkich pozycji z odciąganiem ramion do tyłu i od uszu, rozciągając się długo szyję, delikatnie chowając podbródek i otwierając się przez klatkę piersiową. Jakiego koncentruje się na wyrównaniu ramion?
whaley

29

Ta strona zawiera szereg dobrej jakości ćwiczeń na zmęczenie oczu.

Ważne jest, aby dbać o oczy, a nie tylko ciało, ponieważ patrzenie na komputer przez cały dzień obciąża oczy, a nie tylko ciało.


3
Postaraj się także zrobić 5-minutowy spacer podczas przerwy na lunch. Pomaga to również oczyścić głowę. Zamiast sprawdzać pocztę e-mail podczas przerwy na lunch.
jadąc

Na temat zmęczenia oczu itf.lux. Wejdź na to.
XåpplI'-I0llwlg'I -

19

Przedłużenia pleców, zagięcia boczne (z obciążnikami lub bez), wskaźniki i deska. Wszystko, co wzmacnia mięśnie pleców i rdzenia. Spróbuj usiąść na fitball zamiast na krześle i rób skały miednicy i koła podczas pracy.13

Nie poszedłbym od razu do martwych ciągów. Tak, są dobre, ale są duże szanse, że twoja postawa ma problemy, twoja ruchliwość jest zmniejszona, w wyniku czego twoje wykonywanie DL będzie do dupy.

Skoncentruj się na rozciąganiu i spróbuj jogi lub innych podobnych czynności, aby popracować nad tą postawą i siłą rdzenia. Poza tym każdy regularny trening jest dobrym treningiem dla wszystkich, obowiązują te same zasady.


Jeśli chodzi o zmęczenie oczu, jeśli cały dzień siedzisz przy komputerze, polecam użycie f.lux . Nie obejrzysz się.
XåpplI'-I0llwlg'I -

13

Poleciłbym dobry cardio wraz z innymi wydanymi zaleceniami. Zauważyłem, że po całym dniu siedzenia (ponieważ ja również jestem programistą) moje ciało bardzo dobrze reaguje na przepływ krwi i przyspieszenie akcji serca. Nie tylko pomaga oczyścić mój umysł, ale daje mi wytrzymałość na długie godziny w tygodniu pracy.

Rozciąganie jest również ważne, aby zmniejszyć obrażenia spowodowane powtarzalnym ruchem. Możesz wykonać wiele z tych czynności bezpośrednio przy biurku dla rąk / dłoni / palców. Wykonuj inne ćwiczenia rozciągające na siłowni na plecy, szyję i nogi.


12

Jednym z największych problemów programistów jest zjawisko zwane Programmers Back .

Siedzimy od 8 do 10 godzin dziennie, czasem dłużej, co jest być może najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swoich pleców. Istoty ludzkie po prostu nie zostały zaprojektowane do siedzenia przez dłuższy czas.

Artykuł, o którym wspomniałem, zaleca rozciąganie. W szczególności rozciąganie dolnej części pleców. Siedzenie wywiera duży nacisk na dolną część pleców, zmniejsza dopływ krwi do nóg i może powodować skrócenie i zanik mięśni.

Rozciąganie pomaga zmniejszyć problemy związane z osłabieniem mięśni, pomaga uzyskać bardzo potrzebną elastyczność i pozwala na przepływ krwi w całym ciele.

Osobiście staram się rozciągać przynajmniej raz dziennie. Jeśli pójdę do pracy przed wszystkimi innymi, wykorzystam około 5 do 10 minut, aby zrobić kilka ćwiczeń w biurze, aby rozpocząć dzień.

Ponadto kolejną przydatną wskazówką jest skorzystanie ze stojącego biurka. Speedy Stojak i Ikea Fredrik są dwa bardzo przystępne opcje. Ludzie, którzy korzystają ze statywów, twierdzą, że czują się bardziej aktywni, produktywni i czujni. Ponadto twierdzą, że odczuwają mniej bólu z powodu siedzącego trybu życia.


11

Pływać:

Po siedzeniu na krześle biurowym przez 10 (11? 12? Więcej?) Każdego dnia pływanie jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla swojego ciała. Niektóre korzyści to:

 • Doskonały trening cardio. Pływanie rozwija mięśnie sercowo-naczyniowe, poprawia wytrzymałość, siłę, stosunek zużycia tlenu i elastyczność, żeby wymienić tylko kilka.
 • Bez obciążenia stawów. Nieważkie środowisko przyczynia się do zmniejszenia nacisku na kolana, kręgosłup, plecy i wszystko, czego zwykle używasz do noszenia się w codziennym życiu.
 • Wzmocnij mięśnie, których zwykle nie używasz. Rdzeń, ramiona, ramiona, nogi - nazywacie to.
 • Popraw swoją postawę. W przeciwieństwie do jazdy na rowerze lub biegania, pływanie zmusza cię do rozciągnięcia i aktywacji wszystkich mięśni szkieletowych, które normalnie są zgarbione podczas pracy, chodzenia, siedzenia itp.
 • Ciesz się spokojnym czasem. To osobisty faworyt - tutaj jest szansa na odfiltrowanie hałasu, z którym musimy żyć i po prostu trochę czasu na relaks, słuchanie wewnętrznego głosu (lub wodoodpornego odtwarzacza muzyki) i po prostu odpocząć lub pomyśleć.

„brak obciążenia stawów” Może nie występować silny stres, ale wiele powtórzeń tego samego ruchu może być dość stresujące dla stawów, w szczególności ramion. Łatwo jest jednak zmienić styl pływania, gdy tylko poczuje się nieswojo.
Marc Glisse

11

W odniesieniu do „przeczucia programistów”, o którym mowa powyżej jako „plecy programisty”, najskuteczniejszym ćwiczeniem do walki z nim jest Huśtawka KettleBell. Rozciąganie jest przyjemne, ale bądźmy szczerzy i przyznajmy, że silne plecy są odporne na przeczucie.

W rzeczywistości, jeśli masz ograniczony czas i możesz poświęcić wystarczająco dużo czasu na jedno ćwiczenie, to jest to.

Oto przykład wideo z huśtawki KettleBell.

Ten ruch dość dobrze napędza rdzeń, a także służy jako ćwiczenie, które poprawia równowagę lewej i prawej strony. Jest również zaskakująco skuteczny. W zależności od aktualnego poziomu kondycji zacznij od powiedzenia 44 funtów i przepracuj do 53. Jest to ćwiczenie, którego nie musisz spędzać godzinę. Robię kopalnię w kilka minut dziennie, zwykle co drugi dzień - choć przez 2 dni w tygodniu mocniej uderzyłem w nich, by budować więcej.

Jest to ćwiczenie z wieloma stawami, które wprawia w ruch prawie całe ciało. Ostrzegamy: zadyszka dość szybko - szybciej niż można by się tego spodziewać. To przejdzie.

Nie polecam zaczynać od biegania lub joggingu. Naprawdę są czasochłonne (chociaż uwielbiam biegać). To powiedziawszy, gdy już nauczysz się rozsądnego nawyku KB Swing (na przykład możesz wykonać 75 non-stop), zauważysz, że sufit kardio jest na tyle podniesiony, że bieganie lub jogging będą mniej nieprzyjemne - być może do tego stopnia, że ​​będą przyjemne . W tym momencie poszedłem na krótkie przypływy prędkości i zacząłem biegać milę w mniej niż 10 minut, a następnie strzelać do 5k, jeśli uznasz, że lubisz biegać.

Dodatkowo siedzenie na piłce do jogi na krześle pomoże w utrzymaniu pozycji i zachęci do ruchu. Podczas gdy mogą mieć złą postawę siedzi na balu bounciness i niskie opory toczenia często pan podskakują lub toczenia się po siedząc chwilę. To wskaźnik, że twoje ciało jest gotowe do ruchu. Kiedy więc to zauważysz, pozwól sobie na to, a jeśli możesz (i zazwyczaj możesz) wstać i przejść się, wykonaj kilka „pompek ściennych” lub przysiadów powietrznych lub coś, co spowoduje pompowanie krwi. 10 minut na raz trzy razy dziennie to dla nas, programistów, ogromna wyprawa.


10

Oto krótki artykuł o tym, jak powstają problemy ze specjalizacji mięśniowej, którą tworzymy, spędzając cały dzień na krześle. Zobacz na dole krótki schemat ćwiczeń jogi zaprojektowanych specjalnie w celu kompensacji.

Sam jeszcze tego nie próbowałem, po prostu przeczytaj to 2 minuty temu.


Mogę całkowicie zgodzić się z wpływem, jaki nasza pozycja wywiera na naszą postawę i mięśnie, więc dobre rozciągnięcie w celu utrzymania zdrowej pamięci ROM jest dobrą radą!
Ivo Flipse,

7

Dla programisty, który od dłuższego czasu nie ćwiczył, poleciłbym coś w stylu Couch-to-5Kplan biegowy lub inny podobny plan biegowy, który pozwoli ci przebiec 5 kilometrów (3 mile) w dwa miesiące. Jak zauważył Ivo Flipse, biegając spalasz dużo kalorii i zużywasz dużo mięśni, ale nie chcesz przesadzać jako początkujący. Bieganie jest czymś, co możesz robić wszędzie, wystarczy schemat i dobra para butów, aby się nie zranić (niewłaściwe buty są ważnym czynnikiem przy kontuzjach biegowych). Idź do sklepu biegowego, gdzie mogą przeanalizować Twój styl biegania (z kamerą) i doradzić, jakie buty potrzebujesz na podstawie tego. Osobiście uważam za bardzo motywujące, aby mieć plan biegania na moim iPodzie: trochę muzyki i trener mówiący, kiedy biegać lub chodzić na przemian. Mam je tylko w języku niderlandzkim, ale być może są też angielskie, które można znaleźć w Internecie.


5

Uważam, że spacery i jazda na rowerze to 2 dobre. Pomocne jest po prostu wstanie z komputera i spacerowanie po biurze, a po obiedzie staram się zorganizować 30 minutowy spacer na zewnątrz (nawet jeśli jest poniżej zera).


5

Programiści często wpadają w pilność terminów. Utrudnia to znalezienie czasu na ćwiczenia. Co zamierzasz skrócić z harmonogramu, aby mieć czas na przeprowadzkę?

Mieszkałem 2 mile od pracy, więc koszty transportu zmotoryzowanego (czekanie na przystanku, parkowanie samochodu) stanowiły znaczną część podróży. Jazda rowerem do pracy trwała tylko trochę dłużej i codziennie dawała mi trochę aktywności. Zwykle wybrałem trasę pośrednią, aby ominąć ruch, doprowadzając do aż 3 mil. To było dla mnie dużo.

Energiczna jazda rowerem, a następnie prysznic były idealnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Wskoczyłem do pracy na nowe sposoby. Mój sukces w pracy poprawił się w stopniu większym niż czas stracony na moje treningi.


5

Zaskoczony, nie ma jeszcze wzmianki o żonglowaniu fitnessem ! Wielu programistów, z którymi pracowałem lub z którymi się spotkałem, już wie, jak to zrobić, i naprawdę łatwo jest nauczyć się najpierw z szalikami. Istnieje również mnóstwo filmów na YouTube lub innych stronach, aby pokazać Ci, jak to zrobić. Ludzie na ogół nie uważają tego za ćwiczenie, ale jest to:

 • To aktywność aerobowa, która spala 280 kalorii na godzinę, tak jak chodzenie
 • Łatwo to zrobić w biurze
 • Tonizuje ramiona i angażuje mięśnie rdzenia
 • Ruch wyrzucania piłek w górę przeciwdziała powtarzalnej pozycji rąk w dół podczas pracy na komputerze.
 • Wykazano, że wyrasta szara materia w mózgu, dzięki czemu jest ćwiczeniem ciało-mózg

Stworzyłem również produkt fitness o nazwie Cardio in a Box przeznaczony do biurka. Jest luźno oparty na żonglowaniu i istnieją łatwe ruchy, które możesz wykonać, nawet gdy przez telefon, które pracują nad mięśniami i ramionami i dostarczają energii.

Już samo wstawanie podczas rozmów telefonicznych lub spotkań daje więcej energii i pozwala spalić dodatkowe kalorie.


5

Możesz używać oprogramowania takiego jak WorkRave, aby od czasu do czasu dręczyć Cię różnymi propozycjami ćwiczeń. ;)

EDYCJA: Jest to aplikacja, która została zaprojektowana, aby zapobiec RSI. Uciążliwe jest, aby użytkownik komputera robił przerwy i wykonywał różne ćwiczenia, siedząc za biurkiem. To nie będzie dobry trening, ale sprawi, że praca z komputerem będzie mniej szkodliwa dla zdrowia.


2
Czy możesz rozwinąć temat tego, co to jest i jak programista użyłby go zamiast po prostu podać link?
Matt Chan,

5

Możesz zagrać w wersję EA Sports Active 2 Kinect. Jeśli chcesz, możesz pobrać zestaw Kinect SDK i stworzyć własny.

Gra zawiera czujnik tętna, dzięki czemu możesz obserwować swoje tętno podczas „grania”. Na początek ma 3-tygodniowy program startu kardio, który składa się z różnego rodzaju ćwiczeń i mini gier: boks, dodgeball (mój ulubiony), bramkarz itp.)

Myślę, że gra fitness, taka jak EA Sports Active 2, jest świetna dla programistów, ponieważ:

 1. Programiści tacy jak automatyzacja: auto gra organizuje ćwiczenie dla Ciebie każdego dnia, więc nie musisz się martwić o to, co robić, ile cykli trzeba zrobić itp.
 2. Programiści lubią liczby: ma monitor pracy serca, dzięki czemu wiesz, ile spalonych kalorii.
 3. Programiści lubią osiągnięcia: w rzeczywistości można odblokować osiągnięcia w grze.
 4. Programiści tacy jak tech: kinect jest fajny, prawda?

Czy chciałbyś się zastanowić, jakie mini-gry lub zajęcia fizyczne musisz wykonać w EA Active 2?
Ivo Flipse,

Niedawno zacząłem i robiłem program Cardio Kick Start. Minęły dopiero 2 tygodnie, ale zdecydowanie czuję różnicę. Siedzę przed biurkiem od prawie 3 lat bez żadnych regularnych czynności. Chciałbym zostać mistrzem kodu, ale także ze sprawnym ciałem.
AZ.

Czy mogę zasugerować dodanie tego i opisu gry do swojej odpowiedzi, ma to duży wpływ na jakość. Pamiętaj, że komentarze nie są prawdziwą częścią twojej odpowiedzi.
Ivo Flipse,

Świetna edycja @AZ. dzięki za dodatkowy wysiłek :-)
Ivo Flipse

4

Szukałem też trochę czasu na ten temat i natknąłem się na ten artykuł na reddit, który zawiera sporo informacji. reddit.com/r/fitness . Ma kilka odcinków, które powinieneś robić każdego dnia.


3
Chcesz bardziej szczegółowo to wyjaśnić @Magicmarkker?
Ivo Flipse

tak, proszę, opracuj.
samthebrand

4

Z osobistego doświadczenia siedzenie przez cały dzień wpływa dość mocno na plecy, szyję i ramiona. Ponadto mam również problemy z nadgarstkiem.

Próbowałem kilku różnych rzeczy, które mogę polecić.

Joga i ćwiczenia rozciągające działają dobrze dla mnie, jeśli czuję się napięty, sugeruję, aby wziąć udział w zajęciach, aby nauczyć się podstaw, a następnie wykonać kilka ćwiczeń, kiedy czujesz, że tego potrzebujesz. Medytacja stanowi również miły dodatek do jogi, jeśli masz na to ochotę.

Niedawno zacząłem spływać kajakiem i już mogę poczuć wpływ, jaki ma to na mięśnie dolnej części pleców i brzucha. Jestem przekonany, że spływy kajakowe pomogą zapobiec problemom z kręgosłupem i zapewnią zdrowszą postawę podczas spędzania tych wszystkich godzin przy biurku. Naśladuję ruch kajaka w pracy za pomocą krzesła, które wymaga ode mnie poruszania się w celu zachowania równowagi .

Wreszcie, jak wspomniano w innych postach, po prostu chodzenie, bieganie lub jazda na rowerze, trochę świeżego powietrza i ćwiczenia zdziałają cuda :)

Cieszyć się!


4

Pod koniec dnia siedzenie jest dla ciebie naprawdę złe, nawet jeśli ćwiczysz później. Szczerze mówiąc, najlepszym sposobem jest zajrzenie do stojącego biurka. Są drogie w zakupie, ale tanie, aby przekształcić niektóre zapasy w stojące biurko. Mój szef w pracy to robi. Powiedział, że pierwsze 2 tygodnie są trudne, ale przyzwyczajasz się do tego i czujesz się bardziej energiczny przez cały dzień. Wreszcie, od czasu do czasu masz krzesło do relaksu.


3

Programuję od prawie 30 lat, prawie codziennie i miałem poważne bóle w nadgarstkach. Od około 8 lat temu zacząłem używać małego narzędzia do ćwiczeń nadgarstka o nazwie „ Powerball ”, aby pomóc w nadwyrężeniu nadgarstka. To wirująca piłka / urządzenie żyroskopowe, które jest przyjemne w użyciu i pomaga budować siłę i elastyczność. Robię około 10-15 minut dziennie i od tego czasu nie miałem problemów.


3

Jestem programistą, po około pięciu latach spędzonych bez ćwiczeń. Mam wrażenie, że naprawdę muszę zacząć ćwiczyć. Zwłaszcza, gdy próbowałem założyć jeden z moich garniturów (które noszą się bardzo rzadko) i nie pasował.

Jako nastolatka byłam dość zdrowa, codziennie ćwiczyłam w domu lub na siłowni.

Mimo, że muszę coś z tym zrobić, nigdy tego nie zrobiłem. Chciałem zacząć pływać, ale nie chciałem wydawać od 30 do 50 funtów miesięcznie na członkostwo w siłowni, żeby popływać.

Dopiero wczoraj przełamałem ten trend i to nie z własnej woli. Mój współlokator niedawno zaczął chodzić na siłownię i ogólnie jest dość aktywną osobą. Po kilku drinkach złapał mnie w pułapkę, sugerując, że mogę go pokonać podczas gry w squasha (po grze w tenisa stołowego w lokalnym pubie).

Zadzwonił do mnie wczoraj z pracy, żeby mi powiedzieć, że zarezerwował kort do squasha na ten wieczór. Będąc dość konkurencyjnym nie mogłem wygrać.

Zdecydowanie najlepsza rzecz, jaką mogłem zrobić. To niesamowite, jak natychmiast czujesz się dobrze nawet po krótkim treningu.

Chodzi o to, że.

Trudno jest zmotywować się do pójścia na siłownię po tak długim czasie bez ćwiczeń. Jeszcze trudniej jest pchać się, gdy tam jesteś.

Sport jest jednak inny, nie można narzekać na innych ludzi bez zepsucia zabawy. I nie możesz wygłupić się, ponieważ nie pozwolisz sobie być mięczakiem. To samo dzieje się podczas grania w naszą naturalną dolegliwość związaną z rywalizacją sprawi, że będziesz naciskać sam, nawet o tym nie myśląc.

Uważam, że squash to świetny sport, dzięki któremu mogę wrócić do ćwiczeń. Ma tylko dwa palyery, więc nie masz ochoty nie grać ze strachu przed słabą wydajnością w grupie pomostów. Daje intensywne ćwiczenia, ale w inny sposób niż skakanie na bieżni. Używasz dużej ilości małych impulsów energii, abyś nie czuł się zmęczony po 10 minutach. Jak już powiedziano, konkurencyjna natura utrzymuje Cię. Ale jest też fajna, kiedy grasz, nie czujesz, że jest to coś, co zmuszasz się do zrobienia.

Problemem nie jest znalezienie dobrego ćwiczenia podczas siedzenia przy biurku, ale znalezienie motywacji do wyjścia i ćwiczeń.

Znajdź innego programistę lub przyjaciela i zarezerwuj sobie kort do squasha lub tenisa.3

To moja technika zmuszania się do robienia regularnych przerw w biurze (i w domu): pij dużo wody.

Postępuj zgodnie z jednym z zalecanych medycznie wlotów, które Cię dotyczą (istnieje kilka cyfr): 8x8 (osiem szklanek po osiem uncji), 2 litry lub nawet do 3 litrów - ale nie przekraczaj siebie. Chodzi o to, żeby pić dużo wody. Potem co godzinę mój pęcherz zmusza mnie do przerwy w toalecie. Staram się iść do toalety najdalej od biurka. Uważaj: nigdy nie trzymaj pęcherza - to jest złe dla ciebie. Musi działać jako alarm, musisz wstać i wyjść przy pierwszej rozmowie. W drodze powrotnej zatrzymuję się przy fontannie i piję więcej wody lub napełnia się, gdy mam ze sobą butelkę. Rozciągam się trochę, wyglądam przez okno, oddycham i relaksuję się.

Wiem, że to nie jest prawdziwe ćwiczenie, ale naprawdę pomaga mi rozciągać kolana i rozluźniać oczy i umysł co 50-70 minut. Zauważyłem też, że nie śpię już dzięki wodzie utrzymującej zrównoważony poziom elektrolitów w moim ciele.

ps: i nie zastępuj wody napojami bezalkoholowymi, kawą, herbatą ani niczym innym! Po prostu zwykła świeża woda.


1
Ja też to robię i zaskakujące, jak dobrze działa. Robienie regularnych przerw, gdy siedzisz przy biurku, jest trudne, ale kiedy nie masz wyboru (chyba że masz cewnik), jest to całkiem niezła przerwa
Richard

3

Ta strona (zrzeczenie się: jestem programistą) wysyła Ci e-mailem codzienne ćwiczenie zdrowego rozsądku, które można wykonać przy biurku lub w jego pobliżu.

Na przykład dzisiejsze przeżycie.

Oprócz wymienionych tutaj świetnych ćwiczeń, które można wykonywać poza dniem pracy (pływanie itp.), Ćwiczenia te można wykonywać w pracy, aby złagodzić niektóre obciążenia, których ciało doświadcza podczas ciągłego siedzenia.

Zaletą otrzymania ćwiczenia przez e-mail jest to, że e-mail przypomni Ci o ćwiczeniu. Ponadto nie ma potrzeby instalowania dodatkowego oprogramowania.


2

Jay wspomniał o czymś niezwykle ważnym z programistami i ćwiczeniami, i wtedy programiści mówią, że pracują długie godziny, to znaczy długie godziny, a nie 10-12 godzin, ale 14-16.

Często ramiona są nieruchome, nawet mysz nie jest używana. Spojrzenie jest nieruchome, oczy nawet się nie poruszają.

Biurka stojące świetnie nadają się do rozwiązania stałego problemu z siedzeniem. Zacząłem w ten sposób.

Bieżnie są lepsze.

18 miesięcy używam jednego, średnio około 80 godzin tygodniowo.

Nie pamiętam nawet, jak teraz odczuwa się ból pleców, i byłem na etapie, w którym 20 minut siedzenia sprawiło, że wstałem.

Jeśli czytam jakiś dokument, zwykle używam bieżni na całej długości, co najmniej trochę zmieniając ogniskową.

Kalorie odpadły (a potem wróciły, gdy bieżnia nie działała przez 2 miesiące).

Byłbym już blisko przejścia 10 000 mil, nie tracąc ani minuty na programowanie. W rzeczywistości sprawiło, że pracowałem jeszcze dłużej, ponieważ czasami, gdy wiem, że zjadłem za dużo, zdecyduję się na kilka godzin marszu, aby to zakończyć.

Kolejna rzecz, która pomogła: znajduję dwa mniejsze monitory 21-24 cale lepsze niż pojedynczy większy monitor - dzięki temu możesz bardziej poruszać szyją.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.