Pytania otagowane jako hdl

HDL (Hardware Description Language) to język opisu używany do opisu zachowania układów cyfrowych. Przykładami są Verilog, VHDL i ABEL.

10
Ile kosztuje wykonanie niestandardowego ASIC?
Przeglądałem kilka stron internetowych producenta ASIC, ale nie znalazłem rzeczywistej liczby. Zakładam, że powstanie stałego kosztu związanego z tworzeniem masek i taki będzie kosztować jednostkę. Uwaga: że tak naprawdę nie chcę mieć ASICa, jestem po prostu ciekawy.
157 hdl  manufacturing  asic 


2
RTL czy HDL? Co za różnica
Jaka jest główna różnica między RTL a HDL? Szczerze mówiąc, szukałem / przeglądałem go, ale ludzie są podzieleni w swoich opiniach. Pamiętam jedno powiedzenie, że HDL jest językiem komputerowym używanym do opisywania obwodu cyfrowego, a kiedy można go zsyntetyzować, uważa się go za RTL.
24 fpga  hdl  rtl 

7
Jak nauczyć się HDL
W tym semestrze mam kurs projektowania cyfrowego i po prostu to uwielbiam. Teraz wiem, że większość pracy w systemie wbudowanym i projektowaniu cyfrowym jest wykonywana najpierw na symulatorach komputerowych, a następnie realizowana za pomocą oprogramowania sprzętowego. Zastanawiałem się więc, jak powinienem uczyć się HDL. Mam kilka pytań Co? Nie wiem, …
24 simulation  vhdl  verilog  hdl 

5
Dlaczego wywnioskowane zatrzaski są złe?
Mój kompilator narzeka na wywnioskowane zatrzaski w moich pętlach kombinatorycznych ( always @(*)w Verilog). Powiedziano mi również, że najlepiej unikać wywnioskowanych zatrzasków. Co dokładnie jest nie tak z wnioskowanymi zatrzaskami? Z pewnością ułatwiają pisanie pętli kombinatorycznych.
22 verilog  hdl  latch 

4
Co się stanie, gdy FPGA zostanie „zaprogramowane”?
Z tego, co rozumiem, proces programowania FPGA składa się z dwóch części: Zakoduj opis sprzętu do bitów, które FPGA może zrozumieć (tj. Napisz trochę HDL i skompiluj) Załaduj skompilowany HDL do FPGA. Moje pytanie brzmi: „Co FPGA robi ze skompilowanym HDL?”. W tej chwili myślę o układach FPGA jako o …
13 fpga  hdl 

6
Jaka jest motywacja korzystania z Verilog lub VHDL nad C?
Pochodzę ze środowiska programistycznego i nie przesadzam ze sprzętem lub oprogramowaniem układowym (co najwyżej trochę elektroniki i Arduino). Jaka jest motywacja do używania języków opisu sprzętu (HDL), takich jak Verilog i VHDL, zamiast języków programowania, takich jak C lub niektóre asemblery? Czy to w ogóle kwestia wyboru? Czytałem, że sprzęt, …


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.