Formuła do domowych napojów sportowych


28

Interesują mnie domowe napoje sportowe. Użyłem produktów „Hammer Nutrition”, ale prawdopodobnie mógłbym sam to złożyć, używając tylko kluczowych składników. W każdym razie, czy ktoś to zrobił? A w jaki sposób określasz stosunek węglowodanów / tłuszczów / białek + witamin / minerałów?

Kilka lat temu natknąłem się na reklamę FRS na stronie rowerowej. Ponieważ Lance go promował, przyjrzałem się roszczeniom. Zasadniczo produkty FRS zawierają cukier, niektóre witaminy oraz suplementy kwercetyny i katechiny . Głównym wnioskiem o świadczenia dla FRS okazuje się kwercetyna.

Więc wymyśliłem prostą miksturę słodzonej miodem herbaty, a także wypiłem multiwitaminę przed jazdą. (Herbata jest jednym z najwyższych źródeł kwercetyny.) I nieść wysoki baton kakaowy dla katechin. (Kakao ma wysoką zawartość katechin.) Tak więc wszystko jest o wiele tańsze niż kupowanie FRS.

Czy ktoś robi własne napoje sportowe? A jeśli tak, to co w to wkładasz? Osobiście nie lubię większości komercyjnych napojów sportowych, więc w przypadku elektrolitów w razie potrzeby używam tabletek Endurolyte.

Maltodekstryna wejdzie do mieszanki. Jak jednak sformułować resztę?

Edycja: Zostało to niedawno ocenione. Może to złe pytanie?


1
IMO, jest jedna opinia negatywna i trzynaście głosów pozytywnych - nie przejmuj się zbytnio. Mój jest jednym z pozytywnych opinii, myślę, że to interesujące pytanie. Zgaduję tutaj, ale może masz głos negatywny z powodu sformułowania „ Czy ktoś robi własne napoje sportowe?” Sformułowanie opinii społeczności. Pytanie to brzmi „ jak się robi własny napój sportowy?”. Może przeformułowanie z pytaniem o zalety i wady różnych składników?
Neil Fein

2
Więc herbata jest dobra na kwercetynę, a kakao na katechinę? Myślę, że właśnie udowodniłeś, że czekoladowy czajniczek wcale nie jest bezużyteczny!
Phil Johnstone

Woda z odrobiną świeżego soku z cytryny.
Daniel R Hicks

Odnośnie użycia herbaty: Herbata zawiera kofeinę, która ma działanie moczopędne. Czy to nie jest zły pomysł pić coś, co sprawia, że ​​sikasz więcej podczas ćwiczeń?
Jørgen R

@ jurgemaister - Nie znalazłem dowodów na to, że umiarkowane spożycie kofeiny jest szkodliwe. Anegdotycznie nigdy nie uważałem tego za problem.

Odpowiedzi:


12

Maltodekstryna. Jest to w zasadzie czysta glukoza, która jest jedynym cukrem, który twoje mięśnie mogą wykorzystać bezpośrednio bez konwersji, więc jest to po prostu czysta energia. Nie ma też smaku ani słodyczy, więc jest całkowicie nieszkodliwy i możesz słodzić (lub nie) do pożądanego poziomu. Szukaj dowolnego napoju sportowego, a będzie on zawierał maltodekstrynę.

Wiele miejsc warzenia piwa w domu sprzedaje maltodekstrynę, a można ją również uzyskać ze stron internetowych, które dostarczają psom wyścigowym (np. Dla iditerod) jako suplement dla psów, ale jest całkowicie bezpieczny do spożycia przez ludzi.


W pewnym momencie mogę spróbować maltodekstryny. Ponieważ jestem w PDX, jest wielu dostawców domowych piwowarów.

8

Jednym z zaleceń dla intensywnie trenujących sportowców jest picie dużej ilości węglowodanów w ciągu godziny od zakończenia, aby uzupełnić zapasy glikogenu w komórkach mięśniowych. Co więcej, pobieranie jest lepsze w obecności białka, więc istnieją mieszanki napojów „po przejażdżce”, na które możesz wydać więcej ciężko zarobionych $$$. Mój substytut: mleko czekoladowe! Około 16 uncji i ważne, aby wziąć w ciągu godziny jazdy. Zatrzymanie się w kawiarni i zdobycie mokki wykonuje tę samą pracę.


2
Czekoladowe mleko to jedna z moich ulubionych po przejażdżkach. Z tego, co przeczytałem, ma być prawie idealny.

1
A z dodatkiem espresso, doskonalszy.
Jay

2

Istnieją dwie kategorie napojów sportowych, jeśli chodzi o ludzi wytrzymałościowych:

  • Nawodnienie podczas jazdy w celu zastąpienia wody i elektrolitów oraz dostarczenia dodatkowych węglowodanów i cukru, które pomogą utrzymać pierwotne spalanie tłuszczu i uniknąć zakleszczenia.

  • Napoje po przejeździe do regeneracji. Zazwyczaj obejmują one niektóre białka w postaci produktów mlecznych. Przypuszczam, że właśnie dlatego regen jest popularny. To (lub smakuje identycznie) mleko czekoladowe - oczywiście ludziom się spodoba.

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest kupowanie napojów sportowych w postaci sproszkowanej i mieszanie ich przed jazdą. Ułatwia to konsekwentne wybieranie odpowiedniej ilości rozcieńczenia (nie znosi rzeczy „prosto”).

Sproszkowana gatorada działa dla mnie dobrze. YMMV. Myślę, że stworzenie od podstaw sportowego napoju byłoby zbyt wielkim „projektem naukowym”!

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.