Jakie zapasy cenią jeźdźcy na stuletnich sportach i jak je noszą?


11

Planuję jeździć sportem pierwszego wieku później tego lata i zastanawiam się, co powinienem nosić podczas jazdy i jak ją nosić. Z moich treningów jasno wynika, że ​​bez względu na to, jak często są dostępne przystanki odpoczynku, przez większość jazdy będę potrzebować jedzenia, a przynajmniej trochę wody. A ponieważ przejażdżka trwa większą część dnia, spodziewam się, że może być potrzebna dodatkowa warstwa odzieży, a także narzędzia, paszport i telefon.

Czy nierozsądnie jest oczekiwać, że zabiorę to na przejażdżkę? Jak ludzie zwracają uwagę na to, co przynoszą?


Jak długo jeździsz? Jak częste są przerwy na odpoczynek? 100 mil jazdy, 3 postoje z jedzeniem i 8 postojów tylko z wodą?
freiheit

2
To naprawdę zależy od wydarzenia. Wiele wydarzeń obejmuje jedzenie i wodę, dlatego wystarczy zabrać ze sobą tylko jedną butelkę z wodą i pamiętać o jej napełnieniu w razie potrzeby. Niektóre wydarzenia nic nie dają i oczekuje się, że zapewnisz własne jedzenie i wodę.
Kibbee

2
Tak, podczas mojej ostatniej jazdy zepsuły dostawy żywności, więc nie było jedzenia. Więc rozumiem co mówisz. Nawet jeśli mówią, że będzie jedzenie / woda, nie oczekuj, że tam będzie, zawsze zabierz ze sobą trochę.
Kibbee

2
@NeilFein Nie jestem tego taki pewien. Wydaje mi się to dość konstruktywne. Każda odpowiedź jest listą, a nie zbiorową odpowiedzią, odpowiedzi nie są subiektywne, a pytanie stanowi prawdziwy problem do rozwiązania i nie jest zbyt zlokalizowane. Mój głos jest otwarty.
jimchristie

2
@jimirings: uzgodnione. Musimy zatrzymać tę obsesję na punkcie zamykania rzeczy, które wydają się nawet zdalnie podobne do list. Jakoś inne SE mają z tym o wiele mniej problemów.
orome,

Odpowiedzi:


5

Jeździłem na wielu sportach w tej odległości w Wielkiej Brytanii i oto moje doświadczenie.

Jedzenie / napoje
Na mapie trasy znajdują się 3 przystanki żywności i 11 przystanków wody, więc nie musisz nosić przy sobie ładunku. Powiedziałbym, że wystarczy butelka 750 ml. Jeśli zauważysz, że dużo pijesz podczas treningów, weź drugą butelkę.

Jedzenie będzie dostępne na przystankach, ale powinieneś zabrać ze sobą trochę jedzenia. Dowiedz się, co będzie w ofercie (zwykle banany, ciasta jaffa i batoniki zbożowe) i przynieś coś innego. Zwykle kupuję w supermarkecie wannę / pudełko z kawałkami flapjacka wielkości kęsa i umieszczam około tuzina w kieszeni dżersejowej (może mieć nieprzyjemne efekty, jeśli jest naprawdę mokra).

Narzędzia
Podstawowe przydatne narzędzie do regulacji podczas jazdy jest przydatne.

Części zamienne
Dwie dętki i komplet dźwigni do opon. Mała pompa Jeśli dostaniesz przebicie, po prostu zamień rury i pompuj odpowiednią ilością powietrza, aby dostać się do następnego punktu serwisowego, gdzie będzie pompa podłogowa, aby uzyskać właściwe ciśnienie. Nigdy nie zawracam sobie głowy zestawem naprawczym do nakłuwania.

Ubrania
Jeśli nie masz pewności co do pogody, wziąłbym mały wodoodporny. Musi być jednym z małych, lekkich, aby zmieścił się w kieszeni dżerseju.

Inne rzeczy

 • klucze (jeśli masz ogromny brelok z dużą ilością kluczy, zdejmij te, których potrzebujesz)
 • telefon komórkowy
 • banknot 20 £
 • Generalnie nie biorę portfela
 • Na pewno nie miałbym przy sobie paszportu
 • mała tubka kremu do opalania
 • narzędzia, klucze i części zapasowe mieszczą się w małej torbie pod siodłem, tak jak to ; inne rzeczy w kieszeniach jersey

Wreszcie

 • Użyj co najmniej jednego lub dwóch przystanków żywności, w przeciwnym razie zabraknie Ci energii
 • jeśli jest słonecznie, ponownie zastosuj krem ​​przeciwsłoneczny, gdy przestaniesz
 • baw się dobrze, zazdroszczę, bo nie przeszedłem głosowania

1
Dlaczego nie ma paszportu? Czy w ogóle polecasz dowód tożsamości? Osobiście nigdzie nie idę bez dokumentu tożsamości. Kiedy jadę, składam i spinam do niego rachunek za 20 USD.
jimchristie

Dlaczego miałbyś zabrać paszport? Dlaczego by wziąć ID? Nie ma potrzeby. Będzie miał numer jeźdźca, aby zidentyfikować go wśród organizatorów.
Qwerky

1
Odbieramy nasze paszporty, ponieważ musimy przekroczyć granicę kanadyjską :)
Ritch Melton

Pewne dowody tożsamości wydają się opłacalne, jeśli nic więcej, aby można było łatwo je zidentyfikować, jeśli zdarzy się wypadek i zostaniesz nieprzytomny. Zwykle noszę kartę debetową podczas każdej jazdy, która działa jako dowód osobisty.
bdsl

3

Noszę:

 • Dwie butelki z wodą (na akceleracji, jeden Nuun)
 • Klin ogonowy, z narzędziem wielofunkcyjnym, zestawem łatek, dźwigniami na opony, rurką zapasową, inflatorem CO2, jedzeniem awaryjnym (fasola sportowa), portfelem, kluczami.
 • Pudełko Bento z telefonem komórkowym, lekami (tabletki na sól, ibuprofen, zatok)
 • Pompa zamontowana na jednej klatce na bidon.
 • kieszenie jersey ze sproszkowanym przyspieszeniem, tabletki Nuun, prawdziwe jedzenie.

Zwykle jadę kilka godzin między przystankami. Lubię mieć wystarczająco dużo jedzenia, więc nie muszę na nic polegać na postojach (zakładając, że jest to zorganizowana przejażdżka).

Staram się nie nosić zbyt wiele ubrań; Na początku wolałbym być trochę zimny niż nosić dużo dodatkowej odzieży. Mogę nosić cienką kamizelkę, która zapada się w małe opakowanie, dzięki czemu można ją włożyć do kieszeni z dżerseju.


dotyczące noszenia jedzenia. Może sprowadzać się do osobistych preferencji. Jestem cukrzycą typu 1, więc podczas długich przejażdżek napycham kieszenie dżerseju jedzeniem i żelami. Ale nie mogę ryzykować utknięcia bez niczego.
robthewolf

1

Nigdy nie noszę niczego specjalnego na stuleciach. Niosę wodę i batoniki Clif, ale i tak to noszę. Jedną rzeczą, którą robię inaczej, jest jedzenie i picie więcej. Wygląda na to, że masz dużo przystanków w dobrych odstępach czasu. Pamiętaj, aby jeść dużo na każdym z nich, czy jesteś głodny, czy nie.

Nie wziąłbym żadnych ubrań. Wydobrzejesz. Nosimy ubrania przez cały dzień i nic nam nie jest. Na pewno nie wziąłbym niczego, z czym wcześniej nie trenowałem. Nie biegaj z nowymi butami. Lub cokolwiek to jest odpowiednik roweru.

To ja. Gdybym był w tej jeździe i gdyby istniała pomoc i stacje żywności, nie wziąłbym żadnej własnej. Nie chciałbym obciążać się produktami samopomocy. Poza tym fajnie byłoby pojechać na długą przejażdżkę bez tych rzeczy. Niech wolontariusze robią to, co robią. Niech cię nakarmią, niech naprawią opony, niech wyrzucą śmieci. Oni chcą to zrobić. Prawie nigdy nie dostajesz pomocy w drodze, więc skorzystaj z niej.


1
Zawsze noszę co najmniej kilka batonów energetycznych na obsługiwanych przejażdżkach, ponieważ czasami przystanki są niedostatecznie zapełnione lub nawet nie są w ogóle otwarte, kiedy się tam dostaję (za wcześnie lub za późno). Czasami nawet brakuje im wody.
Johnny

1

Oprócz elementów wymienionych w poprzednich odpowiedziach, myślę, że bardzo korzystne byłoby przyniesienie kilku małych (9 ml) paczek kremu z irchy i ponowne nałożenie w razie potrzeby na postoju. Zmniejszy to dużo otarć.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.