Jak daleko Ziemia / Słońce znajduje się powyżej / poniżej płaszczyzny galaktycznej i czy zmierza w jej kierunku?


23

Jak daleko Ziemia / Słońce znajduje się powyżej / poniżej płaszczyzny galaktycznej i czy zmierza w jej kierunku? Wiemy, że Słońce krąży po centrum galaktyki co 225 milionów lat. Ale jak daleko jesteśmy od płaszczyzny galaktycznej i czy znane jest nachylenie płaszczyzny orbity słonecznej wokół centrum galaktycznego w porównaniu z płaszczyzną galaktyczną?

Kierunek ruchu Słońca

Zgodnie z tym rysunkiem

Kierunek ruchu Słońca

Słońce podróżuje w przybliżeniu w płaszczyźnie ekliptyki. Jednak płaszczyzna ekliptyki jest stromo nachylona do płaszczyzny galaktycznej, więc jeśli ten rysunek jest poprawny (z voyager.jpl.nasa.gov), oznacza to, że płaszczyzna orbity słonecznej wokół centrum galaktyki jest również dość nachylona. I w ten sposób moje pytanie: jaka jest odległość do płaszczyzny galaktycznej, czy zmierzamy w jej kierunku / od niej i jakie jest nachylenie płaszczyzny orbity naszego Słońca / Układu Słonecznego do płaszczyzny galaktycznej? Chyba 3 pytania.

Odpowiedzi:


8

Zgodnie z tym artykułem znajdujemy się między 75 a 101 lat świetlnych nad samolotem i zbliżamy się. Więc nie będziemy go przekraczać przez dłuższy czas.

http://earthsky.org/astronomy-essentials/will-earth-pass-through-galactic-plane-in-2012

Ta strona zawiera odniesienia do badań dotyczących obliczeń.

http://www.nature.com/nature/journal/v316/n6030/abs/316706a0.html


2
Ta odpowiedź jest niepoprawna w szczegółach. Słońce oddala się od płaszczyzny galaktycznej.
Rob Jeffries

21

20,5±3.5

Joshi (2007) jest bardziej strzeżony, badając pewne systematyczne niepewności w technikach szacowania i kończy się na odległościach między 13 a 28 szt. Nad samolotem . Ten artykuł stanowi doskonałą recenzję tego tematu na pierwszych kilku stronach.

U=10,00±0,36V.=5.25±0,62W.=7.17±0,38

Słońce wykonuje oscylacje wokół swojej średniej orbity w Galaktyce, okresowo przekraczając płaszczyznę galaktyczną. Pożyczę tę ilustrację (nie w skali!) Z http://www.visioninconsciousness.org/Science_B08.htm, aby pokazać ten ruch oscylacyjny. Ponieważ Słońce znajduje się obecnie nad płaszczyzną i porusza się w górę, a każdy cykl zajmuje około 70 milionów lat z amplitudą 100 sztuk ( Matese i in. 1995 ), minie około 30 milionów lat, zanim ponownie przekroczymy samolot.

Ruch Słońca wokół Galaktyki

17.1±517.4±1.97.25±0,37

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.