Czy kiedykolwiek obserwowaliśmy ciało, takie jak duża asteroida, „uderzające” w Słońce?


Odpowiedzi:


19

tak

a oto film z „Gigantyczną kometą uderzającą w słońce”:

https://www.youtube.com/watch?v=Mat4dWpszoQ

Uderzenie miało miejsce w dniach 10-11 maja 2011 r. Kometa nie została nazwana, ale uważana za członka rodziny komet Kreutz

Wiele bliskich połączeń

Przed tym spektakularnym zanurzeniem byliśmy świadkami, jak kilka innych komet pasie Słońce.

Dołączyłem ładne zdjęcie komety Lovejoy po tym, jak jej bliskie podejście do Słońca przeprowadziło ją przez koronę słoneczną około 15 grudnia 2011 r . :

Kometa Lovejoy pasąca się na słońcu

Co się stanie, gdy kometa uderzy w słońce?

W piekle działa jak naddźwiękowa śnieżka

Jeśli kometa jest wystarczająco duża i przechodzi wystarczająco blisko, gwałtowny spadek w grawitację Słońca przyspieszyłby ją do ponad 600 kilometrów na sekundę. Przy tej prędkości przeciągnięcie z niższej atmosfery Słońca spłaszczyłoby kometę w naleśnik tuż przed eksplozją w wybuchu, uwalniając promieniowanie ultrafioletowe i promieniowanie rentgenowskie, które moglibyśmy zobaczyć za pomocą nowoczesnych instrumentów.

Katastrofa uwolniłaby tyle energii, co rozbłysk magnetyczny lub wyrzut masy koronowej, ale na znacznie mniejszym obszarze. „To jak zrzucanie bomby w atmosferze słonecznej” - mówi Brown. Pęd napędzany przez kometę może nawet sprawić, że słońce zacznie dzwonić jak dzwon, a kolejne trzęsienia odbijają się echem w słonecznej atmosferze.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.