Czy istnieje przewodnik dla początkujących dotyczący Uniksa z punktu widzenia OS X?


9

Mam nadzieję, że wykorzystam moją zawstydzająco ograniczoną wiedzę na temat wiersza poleceń i wiem, że jest tam mnóstwo wspaniałych zasobów. Zastanawiam się, czy są jakieś książki lub inne zasoby, które są specjalnie dostosowane do użytkownika OS X z uruchomionym terminalem.

Dzięki.

Odpowiedzi:3

Ten samouczek systemu Mac OS X Unix zawiera wiele informacji, od których możesz zacząć. Podsumowując, myślę, że jeśli zaczniesz korzystać z jednego z dobrych zasobów w systemie Linux (lub Unix), powinieneś być w stanie zacząć działać z większością aspektów Uniksa w OS X.


3

O'Reilly ma kilka książek Learning UNIX dla Mac OS X. Wszystkie zostały opublikowane kilka lat temu, a najnowszy jest dla Tygrysa. Ale nadal mają one znaczenie dla UNIX, ponieważ jedną z wielkich zalet UNIX jest to, że podstawy są dość stabilne.


1
Mam wydanie książki Tiger. Chociaż system UNIX jest względnie stabilny, niektóre funkcje specyficzne dla OS X zmieniają się nieco między wydaniami OS X.
Scott Davies,

3

Jestem fanem „ Przejmij kontrolę nad linią poleceń Maca z terminalem” Joe Kissella. To ebook o wartości 10 USD, który został zaprojektowany specjalnie dla początkujących użytkowników wiersza poleceń w systemie Mac OS X. Myślę, że dokładnie o to prosiłeś. Uważam, że wiele książek O'Reilly UNIX jest frustrująco nieprzejrzystych dla początkujących.

Zarezerwuj blurb z powyższego linku:

Jeśli kiedykolwiek myślałeś, że powinieneś nauczyć się korzystać z wiersza poleceń systemu Unix, który stanowi podstawę systemu Mac OS X, lub czuł się na morzu podczas pisania poleceń w terminalu, Joe Kissell jest tutaj, aby Ci pomóc! Ten 111-stronicowy ebook pomoże Ci w wygodnej pracy z wierszem poleceń komputera Mac, zaczynając od podstaw i prowadząc Cię przez bardziej zaawansowane tematy w miarę wzrostu wiedzy. A jeśli nie masz pewności, jak wykorzystać swoje nowo odkryte umiejętności, Joe zawiera wiele „przepisów” na rzeczywiste zadania, które najlepiej wykonać z wiersza poleceń.

Uwaga: Chociaż siedem lat temu napisałem książkę Przejęcie kontroli , nie interesuję się finansowo książką Joe.


3


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.